up
ara
Erendiz Atasü

Erendiz Atasü

Karartı

Karartı

@kararti

Kendisine acı çektiren herkese çektirir.
ataç ikon Hayatın En Mutlu An'ı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

Elbette ya! Doğru sözcük "kaynaşım"dı. "Birliktelik", bir arada durmayı düşündürüyordu, "paylaşım" bütünü bölüşmeyi. İki sözcükte de sinsi ayrılıklar gizliydi; görmezden gelinen kavramsal ardalanlar "sınır" çağrışımına açıktı. Varsın sözlükler kaydetmesin! Tomris'in dile armağanı olsun "kaynaşım" sözcüğü! (Sf 146)
ataç ikon Gençliğin O Yakıcı Mevsimi
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

Mutsuzken, dayanamıyordu annesinin kaygı salgılayan varlığına. Kızının tasasız, güçlü, özgür olmasını düşlerdi anne; onu desteklemeyi dilerdi... Her an tetikteki karamsarlığıyla AyşeAysu'nun elini olunu bağladığının farkında mıydı? (sf. 64)
ataç ikon Gençliğin O Yakıcı Mevsimi
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

İlk "darbe"nin sınavından geçmişler var aralarında, acılaşmışlar; ne saflıklarını yitirmişler, ne ümit etme yetilerini. Paranın henüz hor görülebildiği, zekanın bilgi ve dürüstlükle ilişkisi ölçüsünde değerlendiği, çalışmanın ve dayanışmanın erdem sayıldığı, açıkgözlerin ve açgözlülerin ayıplanabildiği bir ortamda yaşıyorlar. ... Gerçekten de inanıyorlar özgür bir üniversite yaratabileceklerine! (sf. 34)
ataç ikon Gençliğin O Yakıcı Mevsimi
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Uçu
1970
Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı kitabının da yazarı Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı ve Kadınlar da Vardır kitaplarının da yazarı Erendiz Atasü tarafından kaleme alınan Uçu kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754947687 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uçu isimli kitap 147 sayfadan oluşuyor. Uçu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı
1970
Uçu kitabının da yazarı Uçu ve Kadınlar da Vardır kitaplarının da yazarı Erendiz Atasü tarafından kaleme alınan Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752899506 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı isimli kitap 292 sayfadan oluşuyor. Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kadınlar da Vardır
1970
Uçu ve Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı kitaplarının da yazarı Erendiz Atasü tarafından kaleme alınan Kadınlar da Vardır kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752898332 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kadınlar da Vardır isimli kitap 186 sayfadan oluşuyor. Kadınlar da Vardır kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Onunla Güzeldim
1970
Uçu ve Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı kitaplarının da yazarı Erendiz Atasü tarafından kaleme alınan Onunla Güzeldim kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754946765 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Onunla Güzeldim isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. Onunla Güzeldim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Taş Üstüne Gül Oyması
1970
Uçu ve Güneş Saygılı'nın Gerçek Yaşamı kitaplarının da yazarı Erendiz Atasü tarafından kaleme alınan Taş Üstüne Gül Oyması kitabı Öykü (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789754946659 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Taş Üstüne Gül Oyması isimli kitap 155 sayfadan oluşuyor. Taş Üstüne Gül Oyması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0