up
ara
Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt

Gizem Dindaroğlu

Gizem Dindaroğlu

@gizemdindaroglu

Amacı aşmak amaca ulaşmak demek değildir
ataç ikon Bayan Ming'in Hiç Olmayan On Çocuğu
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

GILLES Benimle yaşamak bir cehennem azabı mı? (Lisa şaşırır, Gilles'e döner.)
LISA Bu soruyu sorduğunda içimi sızlatıyorsun.
GILLES Cevabın ne peki?
(Lisa bir şey söylemez. Gilles'in beklediğini görünce çe­kiıngen bir sevecenlikle konuşur.)
LISA Kuşkusuz cehennem azabı ama . . . Bir yandan da . . . ben bu azabı seviyorum.
GILLES Neden?
LISA Orası sıcak . . .
GILLES Her zaman sıcaktır, cehennem!
LISA Hem orada yerim sağlam!
GILLES Seni uyanık şeytan!
ataç ikon Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

LISA ... Senin bir teorin vardır: Öylesine çıtkırıldım bir çağ ki bu, bilinci ilaçla tedavi etmeye kal­kışıyor. Ama bizim insan olmaklığımızı sağaltmayı ba­şaramayacak.
GILLES (Şaşırmıştır, hoşuna gider.) Öyle mi? LISA Marifet hissetmemek değil, her şeyi olduğunca hisset­mektir diye de eklerdin. Her şeyi geldiği gibi.
ataç ikon Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Cun, eğer söylediklerin sessizlikten daha güzel değilse, sus'' (Sf: 48 - Doğan Egmont Yay. - 1. Baskı)
ataç ikon Şişmanlayamayan Sumocu
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Jagermeister Chrysalis

Jagermeister Chrysalis

@jagermeisterchrysalis

Eğer bana babanın resmini çiz deselerdi, banyodaki tıraş makinesini, posta kutusundaki ismini, üç çift ayakkabısının durduğu dolabı ve soluk renkli iki takım elbisesini çizerdim. Ayrıca bir de sessizlik çizerdim, evet, cumartesi ya da pazar, gece nöbetinin ardından uyuyabilmek için bir odaya kapandığında mutlak uyulması gereken sessizlik...
ataç ikon Şişmanlayamayan Sumocu
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Jagermeister Chrysalis

Jagermeister Chrysalis

@jagermeisterchrysalis

Yeterince düşünmüyorsun, çünkü düşüncelerin işporta malları gibi, yeterince analiz etmediğin için beylik sözleri, düşünceleri, gerçek sandığın basit görüşleri durmadan yineleyip duruyorsun. Önyargılar kafesine kapatılmış bir papağan gibisin. Çok düşünüyorsun ve yeterince düşünmüyorsun, çünkü kendinden düşünmüyorsun...” (sf 38)
ataç ikon Şişmanlayamayan Sumocu
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Oscar ve Pembeli Meleği
2004
Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler ve Nuh'un Çocukları kitaplarının da yazarı Eric-Emmanuel Schmitt tarafından kaleme alınan Oscar ve Pembeli Meleği kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilge Kültür Sanat yayınevinden 2004 yılında 9789756316016 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Oscar ve Pembeli Meleği isimli kitap 62 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Bahadırhan Bozkurt çevirmiştir. Oscar ve Pembeli Meleği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler
0
Oscar ve Pembeli Meleği kitabının da yazarı Eric-Emmanuel Schmitt tarafından kaleme alınan Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler kitabı Tiyatro Oyunu, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mitos Boyut Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755080482 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler isimli kitap 64 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Şehsuvar Aktaş çevirmiştir. Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Nuh'un Çocukları
2005
Oscar ve Pembeli Meleği ve Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler kitaplarının da yazarı Eric-Emmanuel Schmitt tarafından kaleme alınan Nuh'un Çocukları kitabı Roman, Fransız Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilge Kültür Sanat yayınevinden 2005 yılında 9789756316504 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Nuh'un Çocukları isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Bahadırhan Bozkurt çevirmiştir. Nuh'un Çocukları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Şişmanlayamayan Sumocu
2011
Oscar ve Pembeli Meleği kitabının da yazarı Eric-Emmanuel Schmitt tarafından kaleme alınan Şişmanlayamayan Sumocu kitabı Zen , Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2011 yılında 9786050905618 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şişmanlayamayan Sumocu isimli kitap 64 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Bahadırhan Bozkurt çevirmiştir. Şişmanlayamayan Sumocu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Milarepa
2009
Oscar ve Pembeli Meleği kitabının da yazarı Oscar ve Pembeli Meleği ve Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler kitaplarının da yazarı Eric-Emmanuel Schmitt tarafından kaleme alınan Milarepa kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilge Kültür Sanat yayınevinden 2009 yılında 9789756316030 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Milarepa isimli kitap 48 sayfadan oluşuyor. Milarepa kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Komşu Kızı Odette
2006
Başrollünde oyuncu Albert Dupontel yer aldığı, yönetmenliğini Eric-Emmanuel Schmitt üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Komşu Kızı Odette isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Le Libertin
2000
Başrollünde oyuncu Audrey Tautou yer aldığı, yönetmenliğini Gabriel Aghion üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Le Libertin isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Oscar And The Lady In Pink
2009
Başrollünde oyuncu Max von Sydow yer aldığı, yönetmenliğini Eric-Emmanuel Schmitt üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Oscar And The Lady In Pink isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tehlikeli Ilişkiler
2003
Başrollünde oyuncu Rupert Everett yer aldığı, 2003 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Tehlikeli Ilişkiler isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Les Liaisons Dangereuses
2003
Başrollünde oyuncu Rupert Everett yer aldığı, 2003 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Les Liaisons Dangereuses isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0