up
ara
Feridun Andaç

Feridun Andaç

İsbaraAlp

İsbaraAlp

@isbaraalp

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci,
Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten;
Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci?
Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten.
İyi nişan alırdı kendini asan zenci,
Bira içmez ağlardı, babası değirmenci,
Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci…
Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.

-Efsane bir şiir daha-
ataç ikon Ülkü Tamer'le Hayata ve Şiire Dair
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Dilek Öz

Dilek Öz

@lostris - İstanbul

Bir yanım toplum, bir yanım doğa, bir yanım da insan değerlerine dayalı olsun istedim.
1 beğen · 0 yorum
Dilek Öz

Dilek Öz

@lostris - İstanbul

Günlük değişimler değil benim gerçeğim. Benim gerçeğim doğayla birlikte insanın nasıl değiştiği...

Sayfa 74 - 1987 yılındaki röportajından
0 beğen · 0 yorum
Dilek Öz

Dilek Öz

@lostris - İstanbul

Her ne kadar bunun öncesinde Sarı Sıcak öyküleri, Teneke ve Hüyükteki Nar Ağacı kısa romanları, Ağıtlar derlemesi varsa da; Yaşar Kemal İnce Memed' dir!
1 beğen · 0 yorum
Dilek Öz

Dilek Öz

@lostris - İstanbul

Diyarbakır'a giderken, Ankara'ya uğradım; Abidin Bey adını ne koydun, dedi. Yaşar Kemal olsun mu? Olsun, dedim. Bir adım da var Kemal Sadık Gökçeli. Meşhur bir adamım, gazeteciliğe bulaştırmak istemiyorum. O orada dursun, bu ekmek parasıdır, düşüncesi var bende. Büyük bir edebiyatçıyım, şairim, kitabım çıkmış! Kemal Sadık Gökçeli nasıl olurda gazetelerde röportaj yapar? Van'da röportaj yaptım. Döndüğüm zaman, Ercüment Ekrem, yazı yazdım senin için, dedi. Son Posta'da yazıyor. Döndüğüm zaman, üç ay sonra, meşhurdum, artık!
0 beğen · 0 yorum
Dilek Öz

Dilek Öz

@lostris - İstanbul

Ben bütün ömrüm boyunca değişmenin romanını yazdım.

(Sayfa 74 - 1987 yılındaki röportajından)
1 beğen · 0 yorum
Kar Masalları
1970
Geçen Zamanın İzinde Kentler kitabının da yazarı Geçen Zamanın İzinde Kentler ve Gölgesi Kalemimin Ucunda: Montaigne kitaplarının da yazarı Feridun Andaç tarafından kaleme alınan Kar Masalları kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kavis Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786055730147 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kar Masalları isimli kitap 140 sayfadan oluşuyor. Kar Masalları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Geçen Zamanın İzinde Kentler
1970
Kar Masalları kitabının da yazarı Kar Masalları ve Gölgesi Kalemimin Ucunda: Montaigne kitaplarının da yazarı Feridun Andaç tarafından kaleme alınan Geçen Zamanın İzinde Kentler kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Heyamola Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055419639 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geçen Zamanın İzinde Kentler isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Geçen Zamanın İzinde Kentler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Gölgesi Kalemimin Ucunda: Montaigne
1970
Kar Masalları ve Geçen Zamanın İzinde Kentler kitaplarının da yazarı Feridun Andaç tarafından kaleme alınan Gölgesi Kalemimin Ucunda: Montaigne kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kavis Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786055730734 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gölgesi Kalemimin Ucunda: Montaigne isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Gölgesi Kalemimin Ucunda: Montaigne kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Öykü Yazmak Öyküyü Düşünmek
1970
Kar Masalları kitabının da yazarı Kar Masalları ve Geçen Zamanın İzinde Kentler kitaplarının da yazarı Feridun Andaç tarafından kaleme alınan Öykü Yazmak Öyküyü Düşünmek kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doruk Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755534923 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öykü Yazmak Öyküyü Düşünmek isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Öykü Yazmak Öyküyü Düşünmek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İlhan Berk'le Şiirin Anayurdunda
1970
Kar Masalları kitabının da yazarı Kar Masalları ve Geçen Zamanın İzinde Kentler kitaplarının da yazarı Feridun Andaç tarafından kaleme alınan İlhan Berk'le Şiirin Anayurdunda kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dünya Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789753042284 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İlhan Berk'le Şiirin Anayurdunda isimli kitap 131 sayfadan oluşuyor. İlhan Berk'le Şiirin Anayurdunda kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0