up
ara
Firdevsi

Firdevsi

Misafir

Misafir

@misafir000

Bir taraftan sert bir rüzgâr eser de, yeni olgunlaşan bir turuncu dalından koparıp toprağa düşürürse, bunu adalet mi, zulüm mü, hüner mi, yoksa hünersizlik mi saymalı?
İşte ölüm de bu sert esen rüzgâra benzer.
Eğer ölümü, Tanrı'nın adaleti ve zorunluluk kabul edeceksen, ona karşı duyduğumuz nefrete ve ölümü görünce kopardığımız feryatlara ne demeli?
Ey insanoğlu! Senin ruhun bu sırra eremez.
Perdenin arkasında olup bitenlerin sırrına erişebilmenin yolu sana kapalıdır!
Bu sırrı öğrenme arzusunun kapısını çalmayan kalmamıştır; fakat o kapının da kimseye açıldığı yok!
ataç ikon Şahname (Ciltli)
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Zal ile Rudabe Firdevsi'nin Şehname'sinden Zaloğlu Rüstem'in Destanları 1
1970
Kutb-Name kitabının da yazarı Kutb-Name ve Terceme-i Came-Şuy-Name kitaplarının da yazarı Firdevsi tarafından kaleme alınan Zal ile Rudabe Firdevsi'nin Şehname'sinden Zaloğlu Rüstem'in Destanları 1 kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Avesta Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9758637924 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zal ile Rudabe Firdevsi'nin Şehname'sinden Zaloğlu Rüstem'in Destanları 1 isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Zal ile Rudabe Firdevsi'nin Şehname'sinden Zaloğlu Rüstem'in Destanları 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kutb-Name
1970
Zal ile Rudabe Firdevsi'nin Şehname'sinden Zaloğlu Rüstem'in Destanları 1 ve Terceme-i Came-Şuy-Name kitaplarının da yazarı Firdevsi tarafından kaleme alınan Kutb-Name kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Tarih Kurumu Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789751624444 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kutb-Name isimli kitap 367 sayfadan oluşuyor. Kutb-Name kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Terceme-i Came-Şuy-Name
2017
Zal ile Rudabe Firdevsi'nin Şehname'sinden Zaloğlu Rüstem'in Destanları 1 ve Kutb-Name kitaplarının da yazarı Firdevsi tarafından kaleme alınan Terceme-i Came-Şuy-Name kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Simurg Yayınları yayınevinden 2017 yılında 9786054055128 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Terceme-i Came-Şuy-Name isimli kitap 141 sayfadan oluşuyor. Terceme-i Came-Şuy-Name kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Şahname (Ciltli)
2009
Zal ile Rudabe Firdevsi'nin Şehname'sinden Zaloğlu Rüstem'in Destanları 1 kitabının da yazarı Firdevsi tarafından kaleme alınan Şahname (Ciltli) kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2009 yılında 9789759971445 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şahname (Ciltli) isimli kitap 1072 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Necati Lugal çevirmiştir. Şahname (Ciltli) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İskendername
2015
Zal ile Rudabe Firdevsi'nin Şehname'sinden Zaloğlu Rüstem'in Destanları 1 ve Kutb-Name kitaplarının da yazarı Firdevsi tarafından kaleme alınan İskendername kitabı Dünya Klasikleri, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9786055272944 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İskendername isimli kitap 351 sayfadan oluşuyor. İskendername kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0