up
ara
François Marie Arouet Voltaire

François Marie Arouet Voltaire

Affinity

Affinity

@biocide

"Dünyada hem en uzun, hem en kısa, hem en hızlı, hem en yavaş, hem en çok parçalara ayrılan, hem en geniş olan, hem en çok ihmal edilen, hem en çok acınan, hem her küçük şeyi mahveden, hem her büyük şeye hayat veren nedir?"

Söz sırası İtoba'ın idi. Kendisi gibi bir adamın böylesi bilmecelerden anlayamayacağını, kendisinin ancak ciritte karşısındakini yenmeyi bildiğini söyledi. Diğerlerine gelince, bu bilmecenin cevabı olarak kimi servet, kimi dünya, kimi de ışık dediler. Zadig ise "Zamandır" dedi ve ilave etti: "Hiçbir şey zaman kadar uzun değildir, çünkü sonsuzluk bile onunla ölçülür. Yine hiçbir şey onun kadar kısa değildir, çünkü düşündüğümüz şeyleri yapmaya kafi gelmez. Sevinç içinde olan için hiçbir şey zaman kadar çabuk geçmez. Bununla birlikte, zaman uçsuz bucaksız bir mekana kadar uzanır. Zamanı istediğimiz kadar kısa parçalara ayırabiliriz. Dünya'da herkes zamanını boş yere harcar, sonra da pişman olur. Hiçbir şey onsuz olmaz...
ataç ikon Zadig: Bir Şark Masalı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Affinity

Affinity

@biocide

Zadig: Bir Şark Masalı
"İnsanın teşekkür etmeden aldığı, nasıl olduğunu bilmeden onda zevk bulduğu, başkalarına verdiği ve yine farkında olmadan kaybettiği şey nedir?
Zadig bunun "hayat" olduğunu söyledi... ''
ataç ikon Zadig: Bir Şark Masalı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
Affinity

Affinity

@biocide

Zadig
'' İnsanoğlunun mutluluğu neye bağlıdır? Bu dünyada, var olmayan şeyler dahil, her şey bana zulmediyor. ''
ataç ikon Zadig
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

... sayısız ordulara karşı yalnızca cesaretin yeterli olmayacağını düşündü.
ataç ikon Babil Prensesi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Mesleğe sonradan girenlerin ilk başlayanları geçtiği olur bazen.
ataç ikon Babil Prensesi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Cermenler Avrupa'nın yaşlılarıdır, diyordu, Albion ulusları olgun insanlar, Galya'da yaşayanlar da çocuklardır ve ben onlarla oynamayı seviyorum.
ataç ikon Babil Prensesi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Zadig: Bir Şark Masalı
1970
Küçük Felsefe Sözlüğü kitabının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Zadig: Bir Şark Masalı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaknüs Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9799756963547 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zadig: Bir Şark Masalı isimli kitap 120 sayfadan oluşuyor. Zadig: Bir Şark Masalı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Küçük Felsefe Sözlüğü
0
Zadig: Bir Şark Masalı kitabının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Küçük Felsefe Sözlüğü kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kafe Kültür Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786051430492 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Felsefe Sözlüğü isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Küçük Felsefe Sözlüğü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
L'Ingenu et Autres Contes
1970
Zadig: Bir Şark Masalı kitabının da yazarı Zadig: Bir Şark Masalı ve Küçük Felsefe Sözlüğü kitaplarının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan L'Ingenu et Autres Contes kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Multilingual Yabancı Dil Yayınları yayınevinden 1970 yılında 2877141330 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan L'Ingenu et Autres Contes isimli kitap 348 sayfadan oluşuyor. L'Ingenu et Autres Contes kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Felsefe Sözlüğü
2016
Zadig: Bir Şark Masalı ve Küçük Felsefe Sözlüğü kitaplarının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Felsefe Sözlüğü kitabı Felsefe, Sözlük türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2016 yılında 9789751031761 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Felsefe Sözlüğü isimli kitap 681 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Lütfi Ay çevirmiştir. Felsefe Sözlüğü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Micromegas ve Diğer Hikayeler
2009
Zadig: Bir Şark Masalı ve Küçük Felsefe Sözlüğü kitaplarının da yazarı François Marie Arouet Voltaire tarafından kaleme alınan Micromegas ve Diğer Hikayeler kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Helikopter Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9786055819323 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Micromegas ve Diğer Hikayeler isimli kitap 251 sayfadan oluşuyor. Micromegas ve Diğer Hikayeler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0