up
ara
Füruzan

Füruzan

Merve korkmaz

Merve korkmaz

@mervekorkmaz

Susuuun...
Nedir bu susan?
Susku dolu bir evrene susku dolu bir savaş.
İlkyazları odaya koyun,ölüm onlarla barınamaz gider.
Ölüme inanmıyoruz ki,ondan korkalım efendim.
Ama bir korktuğumuz olmalı,ihtiyarlıktan,çirkinleşmekten korkuyoruz.
Aklı savunuyoruz ama güzellikten yanayız.
Bize uslu olmayı öğrettiler en başta...
ataç ikon Parasız Yatılı
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
HANIMCI BEYZADE

HANIMCI BEYZADE

@koraycem

Yeni Konuklar
Bu cümleler, gurbetçi çocuklarının ağzından dökülenlerden. Çoğunun cümleleri birbirinin aynı.. Aile içi şiddet, daha çok çalışmak, ölürcesine...

Kaynak :
Yeni Konuklar, Füruzan
Bilgi Yayınevi, 1977
s. 81.
ataç ikon Yeni Konuklar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
c

c

@tennesseewhiskey

Sen git, diyorlar, sen gittikçe yüzün güzelleşiyor.
Yalnız bu odada o dolap yapayalnız olmasa buradan gitmek, yıkanmış çamaşır kokan serin akşama çıkmak kolay.
Duygularımızdan, sevgimizden utanır olduk. Sevgisizliği savunmayı aklı yüceltmek sandık.

Özgürlük Atları*
ataç ikon Füruzan Toplu Öyküler-Toplu Romanlar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Rabia Akkaya

Rabia Akkaya

@rabiaakkaya

1.NOTUM
Susuuuuuuuuuuuuun.
Nedir bu susan?
Susku dolu bir evrene susku dolu bir savaş
ilyazları odaya koyun ,ölüm onlarla barınamaz gider.
Ölüme inanmıyoruz ki ondan korkalım efendim
Ama bir korktuğumuz olmalı ; ihtiyarlıktan,çirkinleşmekten korkuyoruz
Aklı savunuyoruz ama güzellikten yanarız
Bize uslu olmayı öğrettiler başta
sayfa:13
ataç ikon Parasız Yatılı
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

3.NOTUM
En sıkıldığım iş buydu
keselemek bir şey değildi.
Örtüsünü göğsünden ayırmazdı.
sayfa:126
ataç ikon Parasız Yatılı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Rabia Akkaya

Rabia Akkaya

@rabiaakkaya

2 NOTUM:
Ama ben insanım.İnsan harama,yalana yatkındır.
Sen mi harama,yalana yatkınsın?
sayfa:66
ataç ikon Parasız Yatılı
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Gonca Koç

Gonca Koç

@goncakoc

 paylaşım fotoğrafı
“Bir kitabın öznesi olmayı çok yadırgayacağımı baştan belirtmek isterim.Yorucu,alışık olmadığım bir durum bu yaşayacağım süreç.” Füruzan🍃
Füruzan
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Gecenin Öteki Yüzü
1970
Füruzan Toplu Öyküler-Toplu Romanlar kitabının da yazarı Füruzan Toplu Öyküler-Toplu Romanlar ve Redife'ye Güzelleme kitaplarının da yazarı Füruzan tarafından kaleme alınan Gecenin Öteki Yüzü kitabı Öykü (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753635202 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gecenin Öteki Yüzü isimli kitap 209 sayfadan oluşuyor. Gecenin Öteki Yüzü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Füruzan Toplu Öyküler-Toplu Romanlar
1970
Gecenin Öteki Yüzü kitabının da yazarı Füruzan tarafından kaleme alınan Füruzan Toplu Öyküler-Toplu Romanlar kitabı Roman (Yerli), Öykü (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750816550 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Füruzan Toplu Öyküler-Toplu Romanlar isimli kitap 1788 sayfadan oluşuyor. Füruzan Toplu Öyküler-Toplu Romanlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Redife'ye Güzelleme
1970
Gecenin Öteki Yüzü ve Füruzan Toplu Öyküler-Toplu Romanlar kitaplarının da yazarı Füruzan tarafından kaleme alınan Redife'ye Güzelleme kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753636735 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Redife'ye Güzelleme isimli kitap 181 sayfadan oluşuyor. Redife'ye Güzelleme kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Parasız Yatılı
1970
Gecenin Öteki Yüzü kitabının da yazarı Füruzan tarafından kaleme alınan Parasız Yatılı kitabı Öykü (Yerli), Sait Faik Öykü Ödülü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753634830 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Parasız Yatılı isimli kitap 158 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Parasız Yatılı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kuşatma
1970
Gecenin Öteki Yüzü ve Füruzan Toplu Öyküler-Toplu Romanlar kitaplarının da yazarı Füruzan tarafından kaleme alınan Kuşatma kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753634434 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kuşatma isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Kuşatma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Benim Sinemalarım
1990
Başrollünde oyuncu Hülya Avşar yer aldığı, yönetmenliğini Gülsün Karamustafa üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Benim Sinemalarım isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yusuf İle Züleyha
1970
Başrollünde oyuncu Füruzan yer aldığı, yönetmenliğini Türker İnanoğlu üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yusuf İle Züleyha isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0