up
ara
Georg Wilhelm Friedrich Hegel

Georg Wilhelm Friedrich Hegel

Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner - Antalya

93. Öz ile örnek, dolaysızlık ile dolaylılık arasındaki ayrımı yapan salt biz değilizdir, tersine onu, duyu pekinliğinin kendisinde buluruz, ve bu ayrım onu yukarıda belirlediğimiz gibi değil ama duyu pekinliğinde olduğu biçimde alınacaktır. Duyu pekinliğinde terimlerden biri yalın, dolaysız bir varlık olarak ya da öz olarak koyulur.
-nesne, öteki ise oznel olmayan ve dolaylı olarak koyulur ki duyu pekinliğinde kendinde değil ama bir başkası yoluyla vardır- ben ya da bir bilgi ki nesneyi salt nesne var olduğu için bilir ve olabilir ya da olmayabilir.
Ama nesne vardır, gerçek olan ya da özdür, vardır; bilinip bilinmediğine bakılmaksızın, kalıcıdır. Bilinmese bile, ama bilgi; eğer nesne yoksa yoktur.
ataç ikon Tinin Görüngübilimi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Gizem Bingöl

Gizem Bingöl

@gizembingol

 paylaşım fotoğrafı
En vefakar dostumuz gölgemizdir bilirsiniz.
Ama unutmayın ki; o da yoldaşlık etmek için güneşli havayı bekler.

#Hegel ✒
Georg Wilhelm Friedrich Hegel
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Tinin Görüngübilimi (Ciltli)
1970
Estetik 1 Güzel Sanat Üzerine Dersler ve Tarih Felsefesi 3 kitaplarının da yazarı Georg Wilhelm Friedrich Hegel tarafından kaleme alınan Tinin Görüngübilimi (Ciltli) kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İdea Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789753970877 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tinin Görüngübilimi (Ciltli) isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Tinin Görüngübilimi (Ciltli) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Estetik 1 Güzel Sanat Üzerine Dersler
1970
Tinin Görüngübilimi (Ciltli) ve Tarih Felsefesi 3 kitaplarının da yazarı Georg Wilhelm Friedrich Hegel tarafından kaleme alınan Estetik 1 Güzel Sanat Üzerine Dersler kitabı Sanat, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Payel Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753880626 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Estetik 1 Güzel Sanat Üzerine Dersler isimli kitap 297 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Hakkı Hünler, Taylan Altuğ çevirmiştir. Estetik 1 Güzel Sanat Üzerine Dersler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tarih Felsefesi 3
1970
Tinin Görüngübilimi (Ciltli) ve Estetik 1 Güzel Sanat Üzerine Dersler kitaplarının da yazarı Georg Wilhelm Friedrich Hegel tarafından kaleme alınan Tarih Felsefesi 3 kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İdea Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9772146356006 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tarih Felsefesi 3 isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Tarih Felsefesi 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Seçme Parçalar
1970
Tinin Görüngübilimi (Ciltli) ve Estetik 1 Güzel Sanat Üzerine Dersler kitaplarının da yazarı Georg Wilhelm Friedrich Hegel tarafından kaleme alınan Seçme Parçalar kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Onur Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753510394 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Seçme Parçalar isimli kitap 479 sayfadan oluşuyor. Seçme Parçalar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Karalama Defterinden Aforizmalar
2010
Tinin Görüngübilimi (Ciltli) ve Estetik 1 Güzel Sanat Üzerine Dersler kitaplarının da yazarı Georg Wilhelm Friedrich Hegel tarafından kaleme alınan Karalama Defterinden Aforizmalar kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Belge Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789753440424 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Karalama Defterinden Aforizmalar isimli kitap 119 sayfadan oluşuyor. Karalama Defterinden Aforizmalar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0