up
ara
George Orwell

George Orwell

Robin Hood

Robin Hood

@robinhood

''En iyi kitaplar; bize bilmediklerimizi söyleyenlerdir''
George Orwell
ünlüye puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
Barış Yıldırım

Barış Yıldırım

@barisyildirim

bütün insanlar eşittir. Ama bazıları daha eşittir.
George Orwell
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
thebookthief

thebookthief

@tcbasakgurel

Bence bu adam günümüz de (hatta Türkiye de) yaşamış, sonra geçmişe gidip 1984'ü ve Hayvan Çiftliği'ni yazmış.
George Orwell
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman

‟Siz ölüydünüz; gelecek onlarındı.ˮ
ataç ikon 1984
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
ÖMER CAN KOÇ

ÖMER CAN KOÇ

@omercankoc862

Nasıl'ını anlıyorum: Neden 'ini anlamıyorum.
ataç ikon 1984
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
berfin adım

berfin adım

@berfiu

Hayvan Çiftliği
İlk paylaşımımda hemen hemen herkesin bildiği bir kitaptan alıntı yapmak istedim.

“İnsan, üretmeden tüketen tek yaratıktır. Süt vermez, yumurta yumurtlamaz, sabanı çekecek gücü yoktur, tavşan yakalayacak kadar hızlı koşamaz. Gene de, tüm hayvanların efendisidir. Hayvanları çalıştırır, karşılığında onlara açlıktan ölmeyecekleri kadar yiyecek verir, geri kalanını kendine ayırır.”
ataç ikon Hayvan Çiftliği
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
HANIMCI BEY

HANIMCI BEY

@koraycem

Özgürlük, iki kere iki dört eder diyebilmektir. Buna izin verilirse, arkası gelir.

s. 106.
ataç ikon 1984
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Bir Başak Kadını

Bir Başak Kadını

@passiveaggressive

 paylaşım fotoğrafı
İktidarın tadını alanların önemli bir kısmı, bu konumu kaybetmemek için deri değiştiren yılanlar gibi her gün başka kimliklere bürünürler.

George Orwell
George Orwell
ünlüye 10 verdi, inceleme eklemedi.
14 beğeni · 5 yorum beğen ikon
Film adam (@serserimsi)
Bu gün ne kadar da aktifsiniz.
15.08.18 beğen cevap
bilent doğan (@bilentdogan)
Harika.
15.08.18 beğen cevap
Yonca

Yonca

@kitapokumakhuzurverir

George Orwell paylaşım fotoğrafı
George Orwell
İnsan sevilmekten çok anlaşılmayı istiyordu belki de.

George Orwell
George Orwell
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Meral Meri

Meral Meri

@meralmeri

George Orwell paylaşım fotoğrafı
George Orwell
İntikam ve cezalandırma fikri çocukça bir hayaldir.
Dürüst olmak gerekirse, intikam diye bir şey yoktur.
İntikam, güçsüz olduğunuzda ve güçsüz olduğunuz için gerçekleştirmek istediğiniz bir eylemdir:
Güçsüzlük hissi ortadan kalktıktan hemen sonra o arzu da buharlaşır.

George Orwell
George Orwell
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Alper Ergin

Alper Ergin

@aeturk

George Orwell paylaşım fotoğrafı
George Orwell
"Ama artık her şey yoluna girmişti, mücadele sona ermişti. Sonunda kendine karşı zafere ulaşmıştı. Büyük Birader'i çok seviyordu."
1984 - George Orwell

G.Orwell 115 yaşında!
George Orwell
ünlüye 10 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
elizabeth taylor.

elizabeth taylor.

@the

George Orwell. paylaşım fotoğrafı
George Orwell.
'Belki de insan sevilmekten çok, anlaşılmayı istiyordu.'
George Orwell
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
10 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Burma Günleri
2016
Papazın Kızı kitabının da yazarı George Orwell tarafından kaleme alınan Burma Günleri kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750722400 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Burma Günleri isimli kitap 344 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Deniz Canefe çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken George Orwell Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Burma Günleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Papazın Kızı
2004
Burma Günleri kitabının da yazarı George Orwell tarafından kaleme alınan Papazın Kızı kitabı Roman (Çeviri), Din Sosyolojisi türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789752730403 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Papazın Kızı isimli kitap 333 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Niran Elçi çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken George Orwell Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Papazın Kızı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Animal Farm
0
Burma Günleri kitabının da yazarı George Orwell tarafından kaleme alınan Animal Farm kitabı Roman, Yabancı Dil türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pearson Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9780582434479 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Animal Farm isimli kitap 134 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Animal Farm kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Paris ve Londra'da Beş Parasız
2016
Burma Günleri kitabının da yazarı George Orwell tarafından kaleme alınan Paris ve Londra'da Beş Parasız kitabı Roman (Çeviri), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750725630 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Paris ve Londra'da Beş Parasız isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken George Orwell Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Paris ve Londra'da Beş Parasız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dali'den Karakurbağasına Bazı Düşünceler
2016
Burma Günleri kitabının da yazarı George Orwell tarafından kaleme alınan Dali'den Karakurbağasına Bazı Düşünceler kitabı Deneme (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sel Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9789755708317 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dali'den Karakurbağasına Bazı Düşünceler isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Begüm Kovulmaz çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken George Orwell Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Dali'den Karakurbağasına Bazı Düşünceler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bin Dokuz Yüz Seksen Dört
1984
Başrollünde oyuncu John Hughes yer aldığı, yönetmenliğini Michael Radford üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bin Dokuz Yüz Seksen Dört isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hayvan Çiftliği
1999
Başrollünde oyuncu Ian Holm yer aldığı, yönetmenliğini John Stephenson üstlendiği film Kitap Uyarlaması türünde izleyicisini bekliyor.Kitap Uyarlaması, Siyaset türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Hayvan Çiftliği isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
1984
1956
Başrollünde oyuncu Donald Pleasence yer aldığı, yönetmenliğini Michael Anderson üstlendiği film Bilim Kurgu türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Bilim Kurgu, Distopya türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden 1984 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
9.5
8 oy
0