up
ara
Georges Perec

Georges Perec

Zuhal

Zuhal

@zuhalz

'Artık hiçbir şey istememek. Bekleyecek bir şey kalmayana kadar beklemek. Avare dolaşmak, uyumak. Kalabalıkların, sokakların, seni sürüklemesine seyirci kalmak. Su oluklarını, parmaklıkları, kıyılar boyunca akan suyu izlemek. Rıhtımlar boyunca gitmek, duvarların dibinden yürümek. Zaman kaybetmek. Tüm tasarılardan, sabırsızlıktan kurtulmak. Arzulamayan, gücenmeyen, isyan etmeyen biri olmak.''
ataç ikon Uyuyan Adam
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Tam Bağımsız Proton

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Şeyler
Yaşamaktan başka bir şey istemeyenler ve en büyük özgürlüğe yaşam adını verenler, salt mutluluk peşinde, arzularını ya da güdülerini doyurma, yeryüzünün sınırsız zenginliklerinden hemen yararlanma peşinde koşanlar, böyleleri, her zaman mutsuz olacaktır.
ataç ikon Şeyler
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
aslı seloğlu

aslı seloğlu

@asliseloglu

Yine böyle bir günde, biraz daha önce, biraz daha sonra, bir şeylerin yolunda gitmediğini, açık konuşacak olursak, yaşamayı bilmediğini, hiç bilmeyeceğini şaşırmadan keşfediyorsun.
ataç ikon Uyuyan Adam
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

En kötüsü insanın ruhunun ölmekte olduğunu hissetmesidir.
ataç ikon Yaşam Kullanma Kılavuzu
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Çağla Olala

Çağla Olala

@caglaolala

''Fiziksel acıyı yeterince tanıdığımı sanıyorum. En kötüsü insanın ruhunun ölmekte olduğunu hissetmesidir. ''
sf 179.
ataç ikon Yaşam Kullanma Kılavuzu
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Çağla Olala

Çağla Olala

@caglaolala

Ey edebiyat! Senin o kutsalların kutsalı süreklilik aşkın yüzünden ne ezalar. ne cefalar çekiyoruz!
ataç ikon Bahçedeki Gidonları Kromajlı Pırpır da N...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Şebnem palala

Şebnem palala

@sebnempalala

Mutsuzluk üzerine atılmadı,üstüne çullanmadı;yavaşça sızdı,neredeyse tatlılıkla sokuldu.Büyük bir dikkatle yaşamına,hareketlerine,odasına işledi,uzun süre gizli tutlmuş bir hakikat,reddedilmiş bir gerçeklik gibi..
Georges Perec"uyuyan adam"
Georges Perec
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Sevgili dehşet... paylaşım fotoğrafı
Sevgili dehşet...
Keşke insan türüne ait olmak, o dayanılmaz ve sağır edici gürültüyü de beraberinde getirmeseydi.

Sözcüklerin, büyük tasarıların, büyük atılımların o dinmek bilmeyen hazımsızlığı olmasaydı..!

Karşı karşıya getirilebilen başparmaklara, iki ayak üstünde duruşa, omuzlar üzerinde başın yarım dönüşüne fazla ağır bir bedel bu.

Yaşam denen bu kazan, bu fırın, bu ızgara, bu milyarlarca uyarı, kışkırtma, tembih, çoşkunluk, bu bitmek bilmeyen baskı ortamı, bu sonsuz üretme, ezme, yutma, engelleri aşma, durmadan ve yeniden baştan başlama makinesi, senin değersiz var oluşunun her gününü, her saatini yönetmek isteyen bu yumuşak dehşet.
Georges Perec
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

... paylaşım fotoğrafı
...
Mutsuzluk üzerine atılmadı, üstüne çullanmadı; yavaşça sızdı, neredeyse tatlılıkla sokuldu.

Büyük bir dikkatle yaşamına, hareketlerine, saatlerine, odana işledi, uzun süre gizli tutulmuş bir hakikat, reddedilmiş bir gerçeklik gibi; direşken ve sabırlı, incecik, zorlu mutsuzluk, tavandaki çatlakları, çatlak aynadaki yüzünün kırışıklarını, dizilmiş oyun kağıtlarını ele geçirip sahanlıktaki musluktan damlayan suyun içine girdi.
Georges Perec
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Mekan Feşmekan
2017
Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi ve Şeyler Altmışlı Yılların Bir Hikayesi kitaplarının da yazarı Georges Perec tarafından kaleme alınan Mekan Feşmekan kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 2017 yılında 9786051851327 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mekan Feşmekan isimli kitap 348 sayfadan oluşuyor. Mekan Feşmekan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi
1970
Mekan Feşmekan kitabının da yazarı Georges Perec tarafından kaleme alınan Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 1970 yılında 9789755336435 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi isimli kitap 78 sayfadan oluşuyor. Kitap İlginç Kitap İsimleri listesinde de yeralmaktadır. Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Şeyler Altmışlı Yılların Bir Hikayesi
1970
Mekan Feşmekan kitabının da yazarı Georges Perec tarafından kaleme alınan Şeyler Altmışlı Yılların Bir Hikayesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Metis Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753421973 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şeyler Altmışlı Yılların Bir Hikayesi isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Şeyler Altmışlı Yılların Bir Hikayesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Olağan-içi
1970
Mekan Feşmekan kitabının da yazarı Mekan Feşmekan ve Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi kitaplarının da yazarı Georges Perec tarafından kaleme alınan Olağan-içi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Everest Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752895782 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Olağan-içi isimli kitap 73 sayfadan oluşuyor. Olağan-içi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Paralı Asker
1970
Mekan Feşmekan kitabının da yazarı Georges Perec tarafından kaleme alınan Paralı Asker kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sel Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789755706023 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Paralı Asker isimli kitap 164 sayfadan oluşuyor. Paralı Asker kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Uyuyan Adam
1974
Başrollünde oyuncu Shelley Duvall yer aldığı, yönetmenliğini Bernard Queysanne üstlendiği film Kitap Uyarlaması türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Kitap Uyarlaması, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Uyuyan Adam isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0