up
ara
Halide Edib Adıvar

Halide Edib Adıvar

Tuba YILDIZ

Tuba YILDIZ

@tubayildizz - Bursa

Evet, iyimserim. Çünkü; yaşadığım sürece, her karanlığın ardından güneşin yeniden doğduğuna şahit oldum. Ayrıca şuna da inanıyorum: ''En güzel şafak, hep en sert fırtınadan sonra sökendir.''
ataç ikon Handan
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
9 beğen · 0 yorum
Hanımcı Beyza ོde

Hanımcı Beyza ོde

@koraycem - İstanbul

"... aylığını hak etmek veya yeniden Sultan Hamid'e sokulup bir şeyi elde etmek için önüne geleni jurnal eden bir hafiye ordusu vardı. O hafiye sistemi maalesef memleketimizde bir türlü temizlenemeyen bir salgın hâlini aldı. Abdülhamid'den sonra dahi her rejimde hür fikirli vatandaşlar bu hafiyelik yüzünden rahat yüzü görmediler."

s. 148.
ataç ikon Mor Salkımlı Ev
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Hanımcı Beyza ོde

Hanımcı Beyza ོde

@koraycem - İstanbul

En korkunç ve sakınılması lazım gelen isyan, bu en sakin Anadolu halkının isyanıdır.

s. 280.
ataç ikon Mor Salkımlı Ev
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Hanımcı Beyza ོde

Hanımcı Beyza ོde

@koraycem - İstanbul

Zulme dayanan herhangi bir idare iflasa mahkümdur.

s. 274.
ataç ikon Mor Salkımlı Ev
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 1 yorum
Hanımcı Beyza ོde (@koraycem)
Zulüm, zalimin malı değil aksine zalim zulûmün esiridir.
28.03.19 beğen cevap
Hanımcı Beyza ོde

Hanımcı Beyza ོde

@koraycem - İstanbul

Tek başıma Sultan Ahmed Meydanında durur, içimde sonsuz bir hüzünle minarelere bakar, bir yabancı ordusunun bu diyara girmesi ihtimali kalbimde öyle bir acı uyandırırdı ki, yüz üstü yatıp taşları öpmek isterdim. Evet, beni bu yerden hiçbir yabancı kuvvet ve tehlike ayıramazdı. Bu toprakların alın yazısını daima paylaştık ve paylaşacağız.

s. 226.
ataç ikon Mor Salkımlı Ev
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Sinekli Bakkal
2013
Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Sinekli Bakkal kitabı Roman (Yerli), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789750707766 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sinekli Bakkal isimli kitap 476 sayfadan oluşuyor. Kitap 11 Yıldızlı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sinekli Bakkal kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Türk'ün Ateşle İmtihanı
2007
Sinekli Bakkal kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabı Anı, Hatıra, Günlük türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789750708916 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türk'ün Ateşle İmtihanı isimli kitap 311 sayfadan oluşuyor. Kitap Kurtuluş Savaşı'nı En İyi Anlatan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Akile Hanım Sokağı
1970
Sinekli Bakkal kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Akile Hanım Sokağı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750711831 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Akile Hanım Sokağı isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Akile Hanım Sokağı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Türkiye'de Şark - Garp ve Amerikan Tesirleri
1970
Sinekli Bakkal ve Türk'ün Ateşle İmtihanı kitaplarının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Türkiye'de Şark - Garp ve Amerikan Tesirleri kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750710650 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'de Şark - Garp ve Amerikan Tesirleri isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Türkiye'de Şark - Garp ve Amerikan Tesirleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Zeyno'nun Oğlu
1970
Sinekli Bakkal ve Türk'ün Ateşle İmtihanı kitaplarının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Zeyno'nun Oğlu kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Özgür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789754471427 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zeyno'nun Oğlu isimli kitap 375 sayfadan oluşuyor. Zeyno'nun Oğlu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
5.5
2 oy
0