up
ara
Halide Edib Adıvar

Halide Edib Adıvar

Ali Demiral

Ali Demiral

@alidemirall

"Sen git aşkımı sevgiliye söyle, sen kitaplar ve kâğıtların dilinden anlıyorsun, yanık şeyler söyle, beni istesin."
ataç ikon Ateşten Gömlek
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
sena

sena

@senatasoz

... ne kadar ileri olursa olsun insaniyet aile yuvasının ve ananın yerini tutabilecek bir şey bulamamıştır. ... eğer aile sisteminin yerini tutabilecek resmî bir sistem bulunsa ve tatbik edilse, mutlak insan cinsinin hüviyetinde esaslı bir değişme olacak, ve bu değişme daha iyi değil, daha çok fena olacaktır.
ataç ikon Mor Salkımlı Ev
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
sena

sena

@senatasoz

Kanaatimce Türkiye, Araplar'ı herhangi yabancı kültürden fazla Arap kültürüne bağlaması lazımdı. Fakat aynı zamanda Türk devleti'nin muhtelif ve zıt unsurlarını birleştirmek için Türk kültürünü ve dilini öğrenmesi de lazımdı. Bunu da devletin açacağı yeni mektepler temin edebilirdi. Yine inanıyorum ki, Arap milleti bir gün tam istiklâlini alırsa, iktisâdi, coğrafi ve hatta dini kültür bakımından Türklerle işbirliği lüzumunu idrak edecek, Türklerle medeniyet, Türklerle medeniyet ve sulh yolunda elele yürüyecektir. Bugün Lübnan'lı misafirlerin uyandırdığı alakayı gördüğüm zaman, acaba o yolun başında mıyız? diye kendi kendime soruyorum.
ataç ikon Mor Salkımlı Ev
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
sena

sena

@senatasoz

Suriye ve Lübnan'da geçen hizmet yıllarım baştanbaşa en derin ızdırap ve meşakkat içinde geçmiştir. Şikayetçi değilim, çünkü, gerçi her zaman "Çiğnerim, çiğnerim, hakkı tutar kaldırırım." iddiasında bulunamam. Fakat her zaman, her hangi şart içinde ızdırap çekenlere kalbim ve kollarım açıktır.
ataç ikon Mor Salkımlı Ev
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Sinekli Bakkal
2013
Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Sinekli Bakkal kitabı Roman (Yerli), Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789750707766 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sinekli Bakkal isimli kitap 476 sayfadan oluşuyor. Kitap 11 Yıldızlı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sinekli Bakkal kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Türk'ün Ateşle İmtihanı
2007
Sinekli Bakkal kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabı Anı, Hatıra, Günlük türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789750708916 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türk'ün Ateşle İmtihanı isimli kitap 311 sayfadan oluşuyor. Kitap Kurtuluş Savaşı'nı En İyi Anlatan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Türk'ün Ateşle İmtihanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Akile Hanım Sokağı
1970
Sinekli Bakkal kitabının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Akile Hanım Sokağı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750711831 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Akile Hanım Sokağı isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Akile Hanım Sokağı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Türkiye'de Şark - Garp ve Amerikan Tesirleri
1970
Sinekli Bakkal ve Türk'ün Ateşle İmtihanı kitaplarının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Türkiye'de Şark - Garp ve Amerikan Tesirleri kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750710650 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'de Şark - Garp ve Amerikan Tesirleri isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Türkiye'de Şark - Garp ve Amerikan Tesirleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Zeyno'nun Oğlu
1970
Sinekli Bakkal ve Türk'ün Ateşle İmtihanı kitaplarının da yazarı Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınan Zeyno'nun Oğlu kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Özgür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789754471427 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zeyno'nun Oğlu isimli kitap 375 sayfadan oluşuyor. Zeyno'nun Oğlu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
5.5
2 oy
0