up
ara
Ahmet Taşağıl

Ahmet Taşağıl

kent aylağı

kent aylağı

@frost

"Türkiye Cumhuriyeti 'Türk' adını yaşatmasını başardı. Dünya tarihindeki en büyük başarısı budur bence; Göktürkler-Türk Kağanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti. Başka denemeler de oldu "Türk" adıyla ama bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti doğrudan Göktürklerin devamıdır."
Ahmet Taşağıl
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Muhammet

Muhammet

@msengoz

"... Papa Leon başkanlığında büyük bir heyet hazırlandı. Attila bu heyeti ordugahında kabul etti; Papa imparatorluk ve bütün Hristiyan dünyası adına Türk hükümdarının Roma'yı esirgemesini rica etti. Papa'nın ağzından Roma'nın teslim olduğunu öğrenen Attila, bu ricayı kabul etti. Beş yıl önce Çekmece'ye geldiği halde İstanbul'u nasıl tahip etmekten kaçındığı gibi eski medeniyet merkezi olan Roma'yı da bu şekilde korumayı düşünmüş olabilirdi. Sonuçta Bizans gibi Batı Roma da artık Attila'nın üstünlüğünü tanımak zorunda kalmıştı."
ataç ikon Kök Tengri'nin Çocukları
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Muhammet

Muhammet

@msengoz

"... Bilge Kağan'ın annesi hakkında övgü dolu sözleri ve onu tanrıçaya (umay) benzetmiş olması kadına Gök Türkler tarafından verilen önemi gösteren çok kıymetli bir belgedir. "Gelinlik kızın cariye oldu," ibaresi de kadınların yüksek bir yeri olduğunu ve cariye durumuna düşmesinin çok utanç verici olduğunun belirtilmesi de kadına Gök Türklerin verdiği değeri gösteren çok değerli bilgilerdir. ... Zaten, yazıtlardaki cariye anlamına gelen küng (kün) kelimesi aslen Çincedir. ..."
ataç ikon Kök Tengri'nin Çocukları
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Muhammet

Muhammet

@msengoz

"İl Kağan, sahip olduğu büyük güce rağmen önemli hatalar yapmıştı. Gök Türk töreleri, kanunları yüksek mevkilere getirilen Çinli ve Soğdlu vezirler tarafından bozuldu. Bunun üzerine milletin kağanına ve devletine güveni kalmadı."
ataç ikon Kök Tengri'nin Çocukları
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Muhammet

Muhammet

@msengoz

... Hun sosyal hayatını düzenleyen kanunlar, Çin'deki gibi karışık ve zor uygulanır değil, kısa ve kesin hükümlerdi. Cezaların ağır olması caydırıcı gücü ve milletin erdem sahibi olmasını, suçluların sayısının çok az olması sonucunu doğuruyordu. Bu konuyu Çin kaynakları "mahkumların sayısı ancak birkaç kişidir" ifadesiyle açıklarlar.
ataç ikon Kök Tengri'nin Çocukları
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
KÜRŞAD GARİPOĞLU

KÜRŞAD GARİPOĞLU

@kursadgrpgl

Kök Tengri'nin Çocukları paylaşım fotoğrafı
Kök Tengri'nin Çocukları
Türkler... Esir düştüler, savaştılar, barıştılar... Uzak Asya'dan Akdeniz'e kadar uçsuz bucaksız bir coğrafyaya yayıldılar. Devletler kurdular, devletler yıktılar. Çin'e aman vermediler. Birçok farklı isimle anıldılar, farklı dinlere inandılar. Çok büyük bir medeniyet yarattılar. Başka medeniyetlerin yükselmesine katkıda bulundular. Hepsi de masmavi Gökyüzünün (Gök-Tanrı'nın) altında buluştular.
Ahmet Taşağıl
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Kök Tengri'nin Çocukları
1970
Göktürkler 3 kitabının da yazarı Ahmet Taşağıl tarafından kaleme alınan Kök Tengri'nin Çocukları kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilge Kültür Sanat yayınevinden 1970 yılında 9786055261658 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kök Tengri'nin Çocukları isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kök Tengri'nin Çocukları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Göktürkler 3
2004
Kök Tengri'nin Çocukları ve Gök-Türkler 1-2-3 kitaplarının da yazarı Ahmet Taşağıl tarafından kaleme alınan Göktürkler 3 kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Tarih Kurumu Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789751616319 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Göktürkler 3 isimli kitap 109 sayfadan oluşuyor. Göktürkler 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Gök-Türkler 1-2-3
1970
Kök Tengri'nin Çocukları kitabının da yazarı Ahmet Taşağıl tarafından kaleme alınan Gök-Türkler 1-2-3 kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Tarih Kurumu Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789751624604 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gök-Türkler 1-2-3 isimli kitap 502 sayfadan oluşuyor. Gök-Türkler 1-2-3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Gök-Türkler 1
2015
Kök Tengri'nin Çocukları ve Göktürkler 3 kitaplarının da yazarı Ahmet Taşağıl tarafından kaleme alınan Gök-Türkler 1 kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Tarih Kurumu Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9789751606884 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gök-Türkler 1 isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Gök-Türkler 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çin Kaynaklarına Göre Eski Türk Boyları
2004
Kök Tengri'nin Çocukları kitabının da yazarı Ahmet Taşağıl tarafından kaleme alınan Çin Kaynaklarına Göre Eski Türk Boyları kitabı Kültür Tarihi , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Tarih Kurumu yayınevinden 2004 yılında 9751616301 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çin Kaynaklarına Göre Eski Türk Boyları isimli kitap 187 sayfadan oluşuyor. Çin Kaynaklarına Göre Eski Türk Boyları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
9
1 oy
0