up
ara
Ahmet Turan Alkan

Ahmet Turan Alkan

Orestes

Orestes

@sapareaude

Çocukluğunu altmışlı yıllarda yaşayan nesil için sokak,eğlenceye açılan sihirli kapıydı;evin içi büyüklerin ciddiyet merakından -ve belki de yersizlikten-bir resmiyet kalesi hüviyetine bürünmüşken sokak,kendi kanunları içinde canımızı güç bela atabildiğimiz bir hürriyet havasını solurdu.Mali durumu ne olursa olsun her çocuk,sokağın demokrat havasından alabildiğince istifade edebilirdi.Üç kuruşluk cıncık,her zaman bedavadan temin edilen metdeğnek,Kurban bayramı ertesinde daha da bollaşan aşık,gazete ve ambalaj kağıtlarını sicimle sararak imal eetiğimiz top,o da bulunmazsa değirmice bir taş(eneke) ve paslı bir konserve kutusu çocuk muhayyilemizin sınırlarını enginleştiren sudan ucuz oyun aletlerimizdi. Sonradan bisiklet ve meşin top sokağın o eşitlikçi havasını sarıverdi.Top sahibi-gayet tabii olarak-kendi takımını kurma hakkına sahipti,hatta bazen karşı takımı bile.Bisiklet ise rüyalarımızın vasıtasıydı.Değil bisiklete binmek ,bisiklete binmeyi bilmek bile saygıdeğer bir imtiyazdı..
ataç ikon Altıncı Şehir
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Gemilerde Talim Var
1970
Yol Türküleri kitabının da yazarı Yol Türküleri ve Ateş Tecrübeleri kitaplarının da yazarı Ahmet Turan Alkan tarafından kaleme alınan Gemilerde Talim Var kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1970 yılında 9789754375107 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gemilerde Talim Var isimli kitap 221 sayfadan oluşuyor. Gemilerde Talim Var kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yol Türküleri
1970
Gemilerde Talim Var ve Ateş Tecrübeleri kitaplarının da yazarı Ahmet Turan Alkan tarafından kaleme alınan Yol Türküleri kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1970 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yol Türküleri isimli kitap 387 sayfadan oluşuyor. Yol Türküleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ateş Tecrübeleri
1970
Gemilerde Talim Var ve Yol Türküleri kitaplarının da yazarı Ahmet Turan Alkan tarafından kaleme alınan Ateş Tecrübeleri kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1970 yılında 9789754371697 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ateş Tecrübeleri isimli kitap 302 sayfadan oluşuyor. Ateş Tecrübeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İstiklal Mahkemeleri ve Sivas'ta Şapka İnkılabı Duruşmaları
1970
Gemilerde Talim Var ve Yol Türküleri kitaplarının da yazarı Ahmet Turan Alkan tarafından kaleme alınan İstiklal Mahkemeleri ve Sivas'ta Şapka İnkılabı Duruşmaları kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1970 yılında 9789754378597 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İstiklal Mahkemeleri ve Sivas'ta Şapka İnkılabı Duruşmaları isimli kitap 170 sayfadan oluşuyor. İstiklal Mahkemeleri ve Sivas'ta Şapka İnkılabı Duruşmaları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Meşk Olsun
2018
Gemilerde Talim Var kitabının da yazarı Gemilerde Talim Var ve Yol Türküleri kitaplarının da yazarı Ahmet Turan Alkan tarafından kaleme alınan Meşk Olsun kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 2018 yılında 9789754375091 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Meşk Olsun isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor. Meşk Olsun kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0