up
ara
Ahmet Turgut

Ahmet Turgut

Aşena

Aşena

@asenaa

Gözleri önünde masumlar öldürülürken bile, zalimin yüreği ürpermez.
ataç ikon Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Aşena

Aşena

@asenaa

Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber
Çiçeklerle söyleşmek-halleşmek asırlardır âşıkların-ozanların meşgalesi olmuştur. Yunus Emre'nin "sordum sarı çiçeğe" demesi gibi türkülerimizde de bu durumun varlığı hemen göze çarpar. Burada geçen türkü sözlerinin kurgusal-otantikliği göz ardı edilecek olursa günümüz Türkçesine dönüşümü şu şekildedir:
"Çiçek der ki; ben elayım
Yiğit başına belayım.
Hepisinden ben alayım
Benden ala çiçek var mı?

Lale der ki; behey Tanrı
Benim boynum neden eğri.
Yardan ayrı düştüm gayrı
Benden ala çiçek var mı?

Nevruz der ki; ben nazlıyım.
Sarp kayalarda gizliyim.
Mavi donlu gök gözlüyüm
Benden ala çiçek var mı?

Al baharlı karlı dağlar
Yârim gurbet elde ağlar.
Çayır çimen oldu dağlar
Yârim gurbet elde ağlar..."
ataç ikon Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
deli düş

deli düş

@delidus

"Biliyorlardı. Kişiye kendi nefsinden daha ağır bir düşman verilmemişti."
ataç ikon Aşkın Elçisi - Kerbelâ 2
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
deli düş

deli düş

@delidus

"Amenna!.. Gidenin de Sahibi var; kalanın da!.."
ataç ikon Aşkın Elçisi - Kerbelâ 2
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
deli düş

deli düş

@delidus

"Er meydanında canın vermek mi kolaydı, kalıp yaşamak mı?.."
ataç ikon Aşkın Elçisi - Kerbelâ 2
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Esma Polat

Esma Polat

@esmapolat

Her mekandan münezzeh olan Allah, sadece mümin kulunun kalbine sığar. Bu, Allah'ın herkese sunmuş olduğu bir mümkünattır. Oradaki putlar teker teker kırıldığında, beytiniz Allah'ın olacaktır. Selam onlaradır ki, sadırlarında Beytullah taşırlar.

Ahmet TURGUT - Aşkın Şehidi
ataç ikon Aşkın Şehidi - Kerbelâ 1
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber
1970
Aşkın Elçisi - Kerbelâ 2 kitabının da yazarı Ahmet Turgut tarafından kaleme alınan Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Profil Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789759962494 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber isimli kitap 440 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşkın Elçisi - Kerbelâ 2
1970
Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber kitabının da yazarı Ahmet Turgut tarafından kaleme alınan Aşkın Elçisi - Kerbelâ 2 kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786054683604 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşkın Elçisi - Kerbelâ 2 isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Aşkın Elçisi - Kerbelâ 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşkın Secdesi - Kerbelâ 3
2012
Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber kitabının da yazarı Ahmet Turgut tarafından kaleme alınan Aşkın Secdesi - Kerbelâ 3 kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786055107222 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşkın Secdesi - Kerbelâ 3 isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Aşkın Secdesi - Kerbelâ 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşkın Şehidi - Kerbelâ 1
0
Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber kitabının da yazarı Ahmet Turgut tarafından kaleme alınan Aşkın Şehidi - Kerbelâ 1 kitabı Roman, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786054683710 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşkın Şehidi - Kerbelâ 1 isimli kitap 506 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aşkın Şehidi - Kerbelâ 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bozkırın Sırrı Türk Peygamber (Cep Boy)
2015
Bozkırın Sırrı - Türk Peygamber ve Aşkın Elçisi - Kerbelâ 2 kitaplarının da yazarı Ahmet Turgut tarafından kaleme alınan Bozkırın Sırrı Türk Peygamber (Cep Boy) kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Profil Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9789759963040 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bozkırın Sırrı Türk Peygamber (Cep Boy) isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor. Bozkırın Sırrı Türk Peygamber (Cep Boy) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
10
2 oy
0