up
ara
Henry Miller

Henry Miller

Çallı Coşkun

Çallı Coşkun

@callicoskun

Miller yaşam olarak, bir belalılar, sıkıntılar, serüvenler, tutarsızlıklar, delilikler, sorumsuzluklar, aşklar, cinsel ilişkiler okyanusunu seçmiş, o okyanusta gemi yüzdürmeyi "yaşamın özüne varmak" diye değerlendirmişti.
Çetin Altan/ Dahi Bir Serserinin Ölümü Köşe yazısından...
Henry Miller
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Canan

Canan

@cnnhni

Yengeç Dönencesi
....Ask teranesiyle canini skmaya baslamalari cok sürmez..Bu kanciklar asktan nie bukadar söz ediyor söyler misin???Iyi bir s.kis yetmiyor anlasilan?RUHUNU istiyorlar anlasilan...

Bir kadinda aradigin nedir die soruyorm oyleyse??
...elerini ovusturuyor,altdudagi sarkiyor..Buyuk bir hayal kirikligi olusuyor yuzunde...Sonunda birkac kopuk cümle kurmaya basarsada,arkasinda baskin bir nafilelik duygusnun yatigini hisedebiliyorum.."Bir kadina teslim etmek.istiyorum kendimi ama benden ÜST üN olmali..Vücudu(buraya farkli kelimler yerlestiriyoruz ahlaki ve düzeni bozmamak adina)😊 yetmez akli da olmali.Ona ihtiyacim oldguna inandirabilmeli beni onsuz yasayamayacagima..Boyle bir kancik bul bana,nolur!Bulursan isimi veririm sana.Basima ne gelecegi.umrumda olmaz;ne is isterim ne arkadas ne kitap mitap.Yeter ki dunyada benden daha onemli seylerin var oldguna inandirsin beni...
ataç ikon Yengeç Dönencesi
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 beğen · 6 yorum
Bearded Angler (@beardedangler)
Tövbe bismillah bu ney böyle yahu
26.11.18 beğen 1 cevap
bebrave (@bebrave499)
NEOKUR ADMİNLERİ BENİM BİLİMSEL YAZIMI KURALLARA AYKIRI DİYE SİLİYORSUNUZ.BÖYLE YAZILARA MÜDAHALESİZ KALIYORSUNUZ.RATİNGİNİZ ÇOK ÖNEMLİ TABİ!!
26.11.18 beğen 1 cevap
EMRE SEZER

EMRE SEZER

@emresezer

Onun karalara bürünmüş hantal suskunluğu, ağzından çıkabilecek herhangi bir sözcükten daha anlamlıydı benim için.
ataç ikon Uykusuzluk
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
EMRE SEZER

EMRE SEZER

@emresezer

Zamansız doğmuş insanlar vardır; ülkesiz, sınıfsız ve geleneksiz doğmuş insanlar vardır. Yaşamı tek başına sürdürmeyi seçenler değil tam olarak; sürgünler, gönüllü sürgünler. Bunlar her zaman da duygusal değildir: Belirli bir şeye ait değildirler yalnızca - yani hiçbir yere ait değildirler.
ataç ikon Uykusuzluk
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Vüsat

Vüsat

@vayacondios

Oğlak Dönencesi
Üstüne, "Ey buraya giren kişi, bütün umudunu yitirme!" cümlesi yazılı bir levha yerleştirdiğim masamda oturmuş "Evet, Hayır, Evet, Hayır" derken aniden, cinnet sınırına dayanan bir umutsuzlukla, toplumun eline mitralyöz tutuşturduğu bir kukla olduğumu idrak ettim. Bir iyilik yaptıysam, nihayetinde, kötülükten hiç farkı yoktu.
ataç ikon Oğlak Dönencesi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Derya Aydın

Derya Aydın

@deryaaydin

Ben iyi tanırım Şeytan'ı; yollarımız çok sık keşişti onunla. Beceriksiz bir ip cambazı gibi ipte yürümeni keyifle izler. Ayağının kaymasına seyirci kalır ama asla düşmene izin vermez.
ataç ikon Uykusuzluk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Mustafa TOPAL

Mustafa TOPAL

@mauseti

Kadınsı soğukluk sonucu umutsuz bir aygıra dönüşen ben, adına imsomnia denilen uykusuzluk şeytanıyla boğuşmaya başladım. Sabahın üçünde, dördünde ve beşinde sıçrayarak uyanıp kendimi duvarlara yazı yazmaya verdim: "Senin suskunluğunun hiçbir anlamı yok benim için; benim suskunluğum seninkini bastıracak" ya da "Güneş battığında ölüleri sayarız" gibi kırık dökük tümceler..
ataç ikon Uykusuzluk
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

... paylaşım fotoğrafı
...
Zamansız doğmuş insanlar vardır; ülkesiz, sınıfsız ve geleneksiz doğmuş insanlar vardır.

Yaşamı tek başına sürdürmeyi seçenler değil tam olarak; sürgünler, gönüllü sürgünler.

Bunlar her zaman da duygusal değildir: belirli bir şeye ait değildirler yalnızca yani hiçbir yere ait değildirler.
Henry Miller
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Karanlık Sokaklar

Karanlık Sokaklar

@karanliksokaklar

Oğlak Dönencesi, Henry Miller paylaşım fotoğrafı
Oğlak Dönencesi, Henry Miller
"Ve birtakım şeyler, genellikle üzerine çok düştüğünüzde kötü gidiyordu.."
Henry Miller
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
18 beğeni · 5 yorum beğen ikon
Hannidex

Hannidex

@hannidex

Henry Miller
Zaman zaman patlayan, bizi yaralayan ve içimizi dağlayan, bizden iniltiler, gözyaşları ve beddualar koparan sayfalar okuyorsak, bilin ki bunlar sırtı duvara dayalı, tek savunması sözcükler olan biri tarafından yazılmıştır; sözcükler dünyanın yalancı ve ezici ağırlığından, yüreksizlerin kişilik mucizesini çökertmek için yarattığı işkence aletleri ve çarklardan her zaman daha güçlüdür.
Henry Miller
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Her şeyin bir doktoru vardır. Kafanızın içinin bile bir doktoru vardır.  paylaşım fotoğrafı
Her şeyin bir doktoru vardır. Kafanızın içinin bile bir doktoru vardır.
İçindeki tek değerli sayfa uğruna bir kitabı arama gerekliliğine bugün her zamankinden daha çok inanıyorum; parçaları, kıymıkları, ayak tırnaklarını aramalıyız; içinde cevher olan, bedeni ve ruhu canlandırabilecek her şeyin peşine düşmeliyiz.

Henry Miller-Amerikalı yazar.
Henry Miller
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Kara İlkbahar
1970
Cinsellik Dünyası ve Uykusuzluk kitaplarının da yazarı Henry Miller tarafından kaleme alınan Kara İlkbahar kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yaba Yayınları yayınevinden 1970 yılında 2880000038993 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kara İlkbahar isimli kitap 83 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Yaşar Günenç çevirmiştir. Kara İlkbahar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Cinsellik Dünyası
1982
Kara İlkbahar kitabının da yazarı Henry Miller tarafından kaleme alınan Cinsellik Dünyası kitabı Cinsellik, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alaz Yayınları yayınevinden 1982 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cinsellik Dünyası isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Cinsellik Dünyası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Uykusuzluk
2015
Kara İlkbahar kitabının da yazarı Henry Miller tarafından kaleme alınan Uykusuzluk kitabı Roman (Çeviri), Biyografi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Notos yayınevinden 2015 yılında 9786055904258 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uykusuzluk isimli kitap 69 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Haluk Erdemol çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uykusuzluk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yengeç Dönencesi
1970
Kara İlkbahar kitabının da yazarı Henry Miller tarafından kaleme alınan Yengeç Dönencesi kitabı Roman, Aile Hayatı, Aile İlişkileri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Siren Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055903367 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yengeç Dönencesi isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Avi Pardo çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Yengeç Dönencesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Clichy'de Sessiz Günler
0
Kara İlkbahar kitabının da yazarı Henry Miller tarafından kaleme alınan Clichy'de Sessiz Günler kitabı Kuzey Amerika, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Siren Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786055903466 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Clichy'de Sessiz Günler isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Avi Pardo çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Clichy'de Sessiz Günler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Anamorf
2007
Başrollünde oyuncu Willem Dafoe yer aldığı, yönetmenliğini Henry Miller üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor., türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Anamorf isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tropic Of Cancer
1970
Başrollünde oyuncu Ellen Burstyn yer aldığı, yönetmenliğini Joseph Strick üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Tropic Of Cancer isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0