up
ara
Howard Phillips Lovecraft

Howard Phillips Lovecraft

AFD

AFD

@afd

Bunun sebebi yalnızca gerçek bir sanatçının korkunç olanın gerçek anatomisini ya da korkunun fizyolojisini, gizli içgüdülerle ya da kalıtımsal korku anılarıyla tamı tamına bağlantı kuran çizgi ve orantı çeşitlerini ve dingin bir tuhaflık duygusunu uyandıracak uygun renk kontrastlarıyla aydınlatma efektlerini bilmesidir. Kitapların kapaklarına konan ucuz hayalet öyküsü resimleri bizi yalnızca güldürürken, bir Fuseli tablosunun neden titrettiğini sana açıklamama gerek yok. Bu heriflerin yakaladıkları bir şey var - yaşamın ötesinde - bize yalnızca bir saniyesini gösterebildikleri.
ataç ikon Cthulhu'nun Çağrısı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
AFD

AFD

@afd

Şehrin haritalarını muazzam bir dikkatle inceledim, fakat hiçbir zaman Rue d’Auseil’i yeniden bulamadım. Bu haritalar sadece modern haritalar değillerdi, çünkü biliyorum ki adlar değişir. Tersine, bu yerin ilk çağına derince indim ve adı ne olursa olsun, Rue d’Auseil olarak bildiğim sokağa çıkabilecek bütün bölgeleri şahsen keşfe çıktım. Fakat ne yaparsam yapayım, üniversitede metafizik öğrencisi olarak fakirleşmiş hayatımın son aylarında Erich Zann’ın müziğini duyduğum, evi, sokağı, hatta mahali bile bulamamam hala utanç verici bir hakikat


Hatıralarımın bozuk olduğuna şüphe yok; Rue d’Auseil’de kaldığım sırada sağlığım, hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatsızdı ve birkaç tanıdığımın hiçbirini orada edinmediğimi hatırlıyorum. Fakat bu yeri tekrar bulamamam hem tekil hem de kafa karıştırıcı; çünkü üniversiteye yarım saat uzaklıkta olduğunu ve orada olan kimsenin unutamayacağı garipliklerle farklı olduğunu da hatırlıyorum. Şimdiye kadar Rue d’Auseil’i görmüş hiç kimseyle tanışmadım.
ataç ikon Cthulhu'nun Çağrısı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Sultan Nur KORKUSUZ

Sultan Nur KORKUSUZ

@sultannurkorkusuz

Evrende acı olduğu kadar merhemi de vardır ve bu merhem unutuştur. - Sayfa 28
ataç ikon Cthulhu'nun Çağrısı
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Özgür Okumuslar

Özgür Okumuslar

@ozgurokumuslar0

Ne kadar az bilirse O kadar huzurlu olacağını biliyordu!
ataç ikon Uyku Duvarının Ötesinde
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
18 beğen · 0 yorum
H. P. Lovecraft
0
Charles Dexter Ward Olayı kitabının da yazarı Howard Phillips Lovecraft tarafından kaleme alınan H. P. Lovecraft kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dost Kitabevi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789758457908 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan H. P. Lovecraft isimli kitap 502 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hasan Fehmi Nemli çevirmiştir. H. P. Lovecraft kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Charles Dexter Ward Olayı
1970
H. P. Lovecraft ve H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 2 kitaplarının da yazarı Howard Phillips Lovecraft tarafından kaleme alınan Charles Dexter Ward Olayı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758467112 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Charles Dexter Ward Olayı isimli kitap 238 sayfadan oluşuyor. Charles Dexter Ward Olayı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 2
2014
H. P. Lovecraft ve Charles Dexter Ward Olayı kitaplarının da yazarı Howard Phillips Lovecraft tarafından kaleme alınan H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 2 kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dost Kitabevi Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789752980303 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 2 isimli kitap 388 sayfadan oluşuyor. H. P. Lovecraft Toplu Eserleri 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Karanlıkta Fısıldayan
2010
H. P. Lovecraft ve Charles Dexter Ward Olayı kitaplarının da yazarı Howard Phillips Lovecraft tarafından kaleme alınan Karanlıkta Fısıldayan kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9786053756521 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Karanlıkta Fısıldayan isimli kitap 96 sayfadan oluşuyor. Karanlıkta Fısıldayan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
H. P. Lovecraft
2015
H. P. Lovecraft ve Charles Dexter Ward Olayı kitaplarının da yazarı Howard Phillips Lovecraft tarafından kaleme alınan H. P. Lovecraft kitabı Roman, İslam türünde okuyucusu ile buluşuyor. April Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9789756006504 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan H. P. Lovecraft isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. H. P. Lovecraft kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
From Beyond
1986
Başrollünde oyuncu Ken Foree yer aldığı, yönetmenliğini Stuart Gordon üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Korku, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden From Beyond isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Cthulhu'nun çağrısı
2005
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Andrew Leman üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Cthulhu'nun çağrısı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Beyond The Wall Of Sleep
2006
Başrollünde oyuncu Marco St. John yer aldığı, yönetmenliğini Barrett J. Leigh üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Beyond The Wall Of Sleep isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Colour From The Dark
2008
Başrollünde oyuncu Debbie Rochon yer aldığı, yönetmenliğini Ivan Zuccon üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Colour From The Dark isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
The Shunned House
2003
Başrollünde oyuncu Michael Segal yer aldığı, yönetmenliğini Ivan Zuccon üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden The Shunned House isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0