up
ara
Howard Phillips Lovecraft

Howard Phillips Lovecraft

AFD

AFD

@afd

Bunun sebebi yalnızca gerçek bir sanatçının korkunç olanın gerçek anatomisini ya da korkunun fizyolojisini, gizli içgüdülerle ya da kalıtımsal korku anılarıyla tamı tamına bağlantı kuran çizgi ve orantı çeşitlerini ve dingin bir tuhaflık duygusunu uyandıracak uygun renk kontrastlarıyla aydınlatma efektlerini bilmesidir. Kitapların kapaklarına konan ucuz hayalet öyküsü resimleri bizi yalnızca güldürürken, bir Fuseli tablosunun neden titrettiğini sana açıklamama gerek yok. Bu heriflerin yakaladıkları bir şey var - yaşamın ötesinde - bize yalnızca bir saniyesini gösterebildikleri.
ataç ikon Cthulhu'nun Çağrısı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
AFD

AFD

@afd

Şehrin haritalarını muazzam bir dikkatle inceledim, fakat hiçbir zaman Rue d’Auseil’i yeniden bulamadım. Bu haritalar sadece modern haritalar değillerdi, çünkü biliyorum ki adlar değişir. Tersine, bu yerin ilk çağına derince indim ve adı ne olursa olsun, Rue d’Auseil olarak bildiğim sokağa çıkabilecek bütün bölgeleri şahsen keşfe çıktım. Fakat ne yaparsam yapayım, üniversitede metafizik öğrencisi olarak fakirleşmiş hayatımın son aylarında Erich Zann’ın müziğini duyduğum, evi, sokağı, hatta mahali bile bulamamam hala utanç verici bir hakikat


Hatıralarımın bozuk olduğuna şüphe yok; Rue d’Auseil’de kaldığım sırada sağlığım, hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatsızdı ve birkaç tanıdığımın hiçbirini orada edinmediğimi hatırlıyorum. Fakat bu yeri tekrar bulamamam hem tekil hem de kafa karıştırıcı; çünkü üniversiteye yarım saat uzaklıkta olduğunu ve orada olan kimsenin unutamayacağı garipliklerle farklı olduğunu da hatırlıyorum. Şimdiye kadar Rue d’Auseil’i görmüş hiç kimseyle tanışmadım.
ataç ikon Cthulhu'nun Çağrısı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sultan Nur KORKUSUZ

Sultan Nur KORKUSUZ

@sultannurkorkusuz

Evrende acı olduğu kadar merhemi de vardır ve bu merhem unutuştur. - Sayfa 28
ataç ikon Cthulhu'nun Çağrısı
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Özgür Okumuslar

Özgür Okumuslar

@ozgurokumuslar0

Ne kadar az bilirse O kadar huzurlu olacağını biliyordu!
ataç ikon Uyku Duvarının Ötesinde
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sence kaç puan almalı?
10
1 oy
0