up
ara
Iris Murdoch

Iris Murdoch

FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Kara Prens
"Akıntıya kürek çekmekten, deniz görmeyen semtlerden, televizyondan, gazeteden, beraber ve solo türkülerden, yağmurlu günlerde üstüne su basınca arasından su fışkırtan kırık parke taşlarından, sıkıntılı havalardan, çizik plaklardan, bozuk pikaplardan, davetsiz misafirlerden, camın ötesindeki göklere uzanan beton yığınlarından, telefon beklemekten, aşık olmaktan, sigara dumanından, güzel kitapların bitmesinden, pis kokan insanlardan, kalabalık otobüslerden, başkasına ait gazeteyi süzen gözlerden ve pastel boya takımında kullanılmayan tek renk olmaktan nefret ediyorum. .."
ataç ikon Kara Prens
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Yaşamın sanata benzemediğini gösteren şeylerden biri de aziz dostum, sanattaki karakterlerde tecavüz edilemez bir vakar olması...
ataç ikon Kara Prens
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Böylece yaşar gideriz; zamanın sürekli ölümüyle haşır neşir bir ruh; yitik anlamlarla, yeniden yakalanamayan anlarla, anımsanmayan yüzlerle haşır neşir, ta ki en son darbe bütün bu an'larımızı sona erdirinceye ve o ruhu, çıkıp geldiği boşluğa geri gönderinceye değin...
ataç ikon
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"İnsan bir başka insanı ne zaman sahiden 'öğrenebilmiş'tir ki? Belki de öğrenmenin imkansızlığını kavradığı, öğrenmek arzusunu dışladığı ve en sonunda öğrenmeye ihtiyaç bile duymaz olduğu zaman! O zaman da insanın ulaştığı şey bilgi değil, bir tür ortaklaşa varoluştur ki bu da aşkın sayısız kisvelerinden biridir..."
ataç ikon
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Bütün uğraşlarla sevgiler, servet ve ün peşinde koşmalar, gerçeği aramalar, hepsi, tıpkı gerçeğin kendisi gibi akıp geçen ve hiçliğe dönüşen anlardan oluşmuştur. Gene de bizler bu hiçlikler dehlizinin içinde, geçmiş ve gelecekteki temelsiz barınaklarımızı yaratan o mucizeli yaşam gücüyle ilerler dururuz...
ataç ikon
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

İnsanın herhangi bir şeyi yapmak için iyi nedenleri varsa, kötü nedenleri de var diye o şeyi yapmaktan geri kalmamalıdır...
ataç ikon
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
2011
Kara Prens kitabının da yazarı Iris Murdoch tarafından kaleme alınan Ağ kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789755390499 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ağ isimli kitap 287 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Yeğinobalı çevirmiştir. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Ağ kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kara Prens
1970
Ağ kitabının da yazarı Iris Murdoch tarafından kaleme alınan Kara Prens kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755392783 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kara Prens isimli kitap 410 sayfadan oluşuyor. Kara Prens kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ateş ve Güneş
2012
Ağ ve Kara Prens kitaplarının da yazarı Iris Murdoch tarafından kaleme alınan Ateş ve Güneş kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9755390200 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ateş ve Güneş isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Serdar Rıfat Kırkoğlu çevirmiştir. Ateş ve Güneş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Melekler Zamanı
2011
Ağ ve Kara Prens kitaplarının da yazarı Iris Murdoch tarafından kaleme alınan Melekler Zamanı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9789755391045 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Melekler Zamanı isimli kitap 254 sayfadan oluşuyor. Kitap Kütüphanenizde Yer Alması Gereken Hazine Değerindeki Edebiyat Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Melekler Zamanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kesik Bir Baş
0
Ağ kitabının da yazarı Iris Murdoch tarafından kaleme alınan Kesik Bir Baş kitabı İngiliz - İrlanda, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755395302 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kesik Bir Baş isimli kitap 205 sayfadan oluşuyor. Kesik Bir Baş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0