up
ara
Irvin D. Yalom

Irvin D. Yalom

Eda

Eda

@eda355

"...sanki bütün hayatım boyunca yanlış melodiyle dans edip durmuşum."
ataç ikon Nietzsche Ağladığında
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Eda

Eda

@eda355

"Bunun üzerine yirmi yıl düşündükten sonra korkuların karanlıktan doğmadığını anladım; korkular da yıldızlar gibi hep ordadırlar, ama gün ışığı onları gizler."
ataç ikon Nietzsche Ağladığında
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
11 beğen · 1 yorum
amour (@amour)
Korkularımızın, bizi umutlarımızın ardına düşmekten alıkoymasına izin vermemeliyiz.
11 sa beğen cevap
Lavinia

Lavinia

@lavinia368

“Hakikatın düşmanı yalanlar değil, inançlardır.”
ataç ikon Nietzsche Ağladığında
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Lavinia

Lavinia

@lavinia368

“Tabii acı çekeceksin, görmenin bedelidir bu. Tabii için korkuyla dolacak, yaşamak demek tehlike içinde olmak demektir. Büyümek zordur.”
ataç ikon Nietzsche Ağladığında
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Nyx

Nyx

@erebus

" Aldığımız her nefes bizi sürekli etkisi altında olduğumuz ölüme doğru çeker... Nihai olarak zafer ölümün olacaktır, çünkü doğumla birlikte ölüm zaten bizim kaderimiz olmuştur ve avını yutmadan önce onunla yalnızca kısa bir süre için oynar. Bununla birlikte, hayatımıza olabildiğince uzun bir süre için büyük bir ilgi ve özenle devam ederiz, tıpkı sonunda patlayacağından emin olsak da, olabildiğince uzun ve büyük bir sabun köpüğü üflememiz gibi. "
ataç ikon Bugünü Yaşama Arzusu
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

 İnsan, yüreğinin inkar etmediği yere aittir…  paylaşım fotoğrafı
" İnsan, yüreğinin inkar etmediği yere aittir…"
Ne çok istek.

Ne çok özlem.

Ve ne çok acı, yüzeye ne kadar yakın, yalnızca bir kaç dakika derinde.

Yazgı acısı.

Varoluş acısı.

Hep orada olan, yaşam zarının hemen altında sürekli uğulduyan acı.

Ulaşılması böylesine kolay olan acı…
Irvin D. Yalom
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
kardelen deveciler

kardelen deveciler

@dreamcatcher

 paylaşım fotoğrafı
İster şah ol ister vezir yine piyonlarla aynı yere gideceksin...
Irvin D. Yalom
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
12 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Murat akbas (@muratmurat)
Harika anlamli tsk ederim
01.12.17 beğen 1 cevap
Karanlık Sokaklar

Karanlık Sokaklar

@karanliksokaklar

Irvin D. Yalom paylaşım fotoğrafı
Irvin D. Yalom
"İçi ölmüş biriyim ben, dışarıdan nasıl göründüğüm hiç umurumda değil.."
Irvin D. Yalom
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
14 beğeni · 4 yorum beğen ikon
Fatma (@sosyolojiokuyanedebiyatsever)
Şarkı çok güzel. ?
27.03.18 beğen 1 cevap
Ölüm Korkusunu Yenmek
0
Bağışlanan Terapi kitabının da yazarı Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan Ölüm Korkusunu Yenmek kitabı Psikoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786052993095 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm Korkusunu Yenmek isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeliha Babayiğit çevirmiştir. Ölüm Korkusunu Yenmek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bağışlanan Terapi
2002
Ölüm Korkusunu Yenmek kitabının da yazarı Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan Bağışlanan Terapi kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2002 yılında 9789758240012 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bağışlanan Terapi isimli kitap 268 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeliha İyidoğan Babayiğit çevirmiştir. Bağışlanan Terapi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Annem ve Hayatın Anlamı - Psikoterapi Öyküleri
1970
Ölüm Korkusunu Yenmek kitabının da yazarı Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan Annem ve Hayatın Anlamı - Psikoterapi Öyküleri kitabı Sosyoloji, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789758240227 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Annem ve Hayatın Anlamı - Psikoterapi Öyküleri isimli kitap 314 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeliha İyidoğan Babayiğit çevirmiştir. Annem ve Hayatın Anlamı - Psikoterapi Öyküleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Grup Psikoterapisinin Teori ve Pratiği
2015
Ölüm Korkusunu Yenmek kitabının da yazarı Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan Grup Psikoterapisinin Teori ve Pratiği kitabı Akademik, Tıp Bilimleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 2015 yılında 9789758240456 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Grup Psikoterapisinin Teori ve Pratiği isimli kitap 660 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ataman Tangör, Özgür Karaçam çevirmiştir. Grup Psikoterapisinin Teori ve Pratiği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bir Psikiyatristin Anıları
0
Ölüm Korkusunu Yenmek kitabının da yazarı Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınan Bir Psikiyatristin Anıları kitabı Otobiyografi, Psikoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 9786052993415 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Psikiyatristin Anıları isimli kitap 408 sayfadan oluşuyor. Bir Psikiyatristin Anıları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
9
2 oy
0