up
ara
İpek Ongun

İpek Ongun

Buse Güneri

Buse Güneri

@buseguneri - Kocaeli / İzmit

İpek Ongun, Türk yazar.

1961 yılında şimdiki adı Robert Kolej olan Amerikan Kız Koleji Edebiyat Bölümü’nden mezun oldu. Yazı yaşamına lise yıllarında Doğan Kardeş dergisine çeviriler yaparak başladı. 1980 yılında ilk çocuk romanı Mektup Arkadaşları yayınlandı. Yaş On Yedi gençlik için yazdığı ilk romandır. Bundan sonra kalemini hep gençler için romanlar ve yine gençler için kişisel gelişim ve yaşam kültürü alanındaki çalışmalarında kullandı. 1991 yılında Tüyap’ta “Altın Kitap Ödülü“ nü aldı. Gençler için yaptığı çalışmalar nedeniyle kendisine Toros, Akdeniz ve Tarabya Rotary Kulüpleri tarafından 1995-1996, 2003- 2004 ve 2006 yıllarının “Meslek Hizmeti” ödülleri verildi. 1998 yılında Oriflame firmasının 250.000 kişilik halk jürisine yaptırdığı anket sonucunda “Yılın En Başarılı Kadın Yazarı” seçildi. 2009 yılında, İçel Soroptimist Kulübü tarafından kendisine "Başarılı Kadın Ödülü" verildi. 2010 yılı Türk Kütüphaneciler Derneği’nin araştırması sonucundaysa, kütüphanelerde kitapları en çok okunan yazar ilan edildi. 2012 yılında “Uluslararası Çukurova Sanat Ödülü”nü aldı. Ongun’un çıkış noktası gence hizmet, önce kitabı ve okumayı sevdirmek, sonra da gençlik döneminin karmaşık sorunlarını, yine gençlerle el ele vererek aşmaya çalışmak. Evli ve iki genç kadın annesi olan İpek Ongun yazı yaşamını çok sevdiği Mersin’de sürdürmektedir. Yazar, son kitabı Yoksa Hayat Gençken Daha mı Zor’ u 2013 yılında okuyucularıyla buluşturmuştur.
İpek Ongun
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
gülşençamur

gülşençamur

@gulsencamur

harika bir yazar en sevdigim yazarlar arasında şu anda mektup arkadaşlarının 2, kitabı olan kamp arkadaşlarını okuyorum. ipek ongunu çooook seviyorum.
İpek Ongun
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
BERENSU KARTAL

BERENSU KARTAL

@berensukartal - İzmir

bencede çok güzell.............
İpek Ongun
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Ceydâ

Ceydâ

@ceydaturann - İstanbul

İpek Ongun'u tanımaya daha 9-10 yaşlarındayken "Şu Çılgın Tempoda Duyarlı Davranışlar" kitabıyla başladım. İlçe kütüphanesinden almıştım bu kitabını. Açıkçası ilk başta roman sanmış fakat okudukça öyle olmadığını anlayınca hayal kırıklığına uğramıştım. 3 günde okuyup geri götürdüğümde kütüphane görevlisinden de bir çikolata kapmıştım :)))
İpek Ongun
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Sezgi

Sezgi

@thesezgi - İstanbul

'Tanrım, gözümü benden alma. Okumaktan uzak etme beni.'
ataç ikon Bir Pırıltıdır Yaşamak
kitaba 5 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
FanatikCimBomlu

FanatikCimBomlu

@azaleakyc - Gazimağusa

Ihlamurkuyu'da bir eczanede çalışan Filiz Özkan, civarda kitapçı ve kitaplık bulamamanın acısını duymuş önce. Ardından 'böyle bir kitaplığı neden biz kurmayalım' diye düşünmüş. Arkadaşlarıyla yer aramışlar. Civardaki Ecem Pastanesi'nin sahibi destek olmuş kendilerine. 'buyurun gelin pastanenin bir köşesini kitaplık yapın' yüceliğinde bulunmuş. Ve alelacele bulunan kitaplarla Ihlamurkuyu'ya ilk kütüphane Ecem Pastanesi içinde kurulmuş.
1 beğen · 0 yorum
FanatikCimBomlu

FanatikCimBomlu

@azaleakyc - Gazimağusa

sevgi + güven = özgüven
1 beğen · 0 yorum
FanatikCimBomlu

FanatikCimBomlu

@azaleakyc - Gazimağusa

Bu küçücük yüreklerde filizlenen arkadaşlık ve kardeşlik duygusu, yarının büyükleri olacak tüm çocukların yaratacakları dünyanın ilk müjdecisiydi...
ataç ikon Mektup Arkadaşları
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
FanatikCimBomlu

FanatikCimBomlu

@azaleakyc - Gazimağusa

Önce çalışıp sonra sınanıyor insan. Hayatta ise önce sınanıp sonra bir şeyler öğreniliyor.
ataç ikon İşte Hayat
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Şeyda

Şeyda

@seydaeylul - Adana

Ölmemek elimizde değil ki bizim
İyi yaşayamamaktır beni tek korkutan.
ataç ikon Günler Akıp Giderken
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Şimdi Düğün Zamanı
2011
Adım Adım Hayata kitabının da yazarı İpek Ongun tarafından kaleme alınan Şimdi Düğün Zamanı kitabı Roman (Yerli), Gençlik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786054560899 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şimdi Düğün Zamanı isimli kitap 558 sayfadan oluşuyor. Kitap Hazinem Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Şimdi Düğün Zamanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Adım Adım Hayata
2015
Şimdi Düğün Zamanı kitabının da yazarı İpek Ongun tarafından kaleme alınan Adım Adım Hayata kitabı Roman (Yerli), Gençlik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786054560875 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Adım Adım Hayata isimli kitap 475 sayfadan oluşuyor. Kitap Hazinem Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Adım Adım Hayata kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Afacanlar Çetesi
2005
Şimdi Düğün Zamanı kitabının da yazarı İpek Ongun tarafından kaleme alınan Afacanlar Çetesi kitabı Roman (Yerli), Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 2005 yılında 9789753317009 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Afacanlar Çetesi isimli kitap 228 sayfadan oluşuyor. Kitap Eğlenceli Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Afacanlar Çetesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bir Genç Kızın Gizli Defteri 1
2012
Şimdi Düğün Zamanı kitabının da yazarı İpek Ongun tarafından kaleme alınan Bir Genç Kızın Gizli Defteri 1 kitabı Gençlik, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786054560844 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Genç Kızın Gizli Defteri 1 isimli kitap 324 sayfadan oluşuyor. Kitap Hazinem Dediğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Genç Kızın Gizli Defteri 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mayanın Günlüğü - İşte Benim Ailem
2012
Şimdi Düğün Zamanı ve Adım Adım Hayata kitaplarının da yazarı İpek Ongun tarafından kaleme alınan Mayanın Günlüğü - İşte Benim Ailem kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786054560974 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mayanın Günlüğü - İşte Benim Ailem isimli kitap 32 sayfadan oluşuyor. Mayanın Günlüğü - İşte Benim Ailem kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0