up
ara
İsmail Bilgin

İsmail Bilgin

Burak Koçan

Burak Koçan

@burakkocan

"Ey Balkanlar, bu ayrılık yürekten midir? Nasıl gideceğiz? Neyle gideceğiz? Biz gitsek, yüreğimiz burada kalacak. En önemlisi buralar bizsiz, buralar öksüz kalacak. Hey gidi Koca Osmanlı. Buralar sensiz kalacak. Aysız, yıldızsız kalacak. Kur'an'sız, mescitsiz, camisiz kalacak. En önemlisi hey Koca Osmanlı, Balkanlar duasız kalacak! Bizler yetim, bu diyarlar da öksüz kalacak. Bir yanımız hep eksik olacak..."
İsmail Bilgin
ataç ikon Elveda Balkanlar
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Funda YILDIZ

Funda YILDIZ

@fundayildiz0

- "Nedir ilginç olan Sultanım? lütfedip açıklarsanız..."
- "Bu kerestenin yapıldığı çam ağacını yere yıkan baltanın sapı da çamdan değil mi?"
-"Evet efendim"
-"Tıpkı içimizdeki aymazların hainlerin bu koca devleti yıkmak için çalışanlara alet olmaları gibi...Ne benzerlik ama ! "
ataç ikon Osmanlılar Geliyor
kitaba 5 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Özlem Karagöz

Özlem Karagöz

@yuregiminiklimi

Sarıkamış
ataç ikon Sarıkamış
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

İnsan her şeye alışırdı. Yürümeye, soğuğa, yorgunluğa, savaşmaya ve öldürmeye...
İnsanın en alışkın olduğu şeylerden biri de yaşamaktı. Kendi hayatını derin derin soluyarak yaşamak, her insanın kutsal saydığı şeylerden biriydi. Belki de yaşamayı iyice kanıksayan erler, bu alışkanlıklarından vazgeçmek için bilinmez bir diyara, sanki bir beyaz ülkeye doğru yürüyorlardı.

sy.18
ataç ikon Sarıkamış
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
muhammed ali bal

muhammed ali bal

@muhammedalibal

Tarih ve araştırma türündeki kitapları okumayı sevenlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap.
ataç ikon Çanakkale Destanı - Gerçek Efsanelerin Ö...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Bu vatanın evlatlarının kaderi budur.
ataç ikon Sarıkamış
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Çanakkale Savaşı Günlüğü: Gün Gün, Saat Saat Çanakkale
1970
57. Alay Çanakkale kitabının da yazarı 57. Alay Çanakkale ve Osmanlılar Geliyor kitaplarının da yazarı İsmail Bilgin tarafından kaleme alınan Çanakkale Savaşı Günlüğü: Gün Gün, Saat Saat Çanakkale kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789752639324 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çanakkale Savaşı Günlüğü: Gün Gün, Saat Saat Çanakkale isimli kitap 480 sayfadan oluşuyor. Çanakkale Savaşı Günlüğü: Gün Gün, Saat Saat Çanakkale kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
57. Alay Çanakkale
1970
Çanakkale Savaşı Günlüğü: Gün Gün, Saat Saat Çanakkale kitabının da yazarı İsmail Bilgin tarafından kaleme alınan 57. Alay Çanakkale kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786051141800 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 57. Alay Çanakkale isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. 57. Alay Çanakkale kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Osmanlılar Geliyor
1970
Çanakkale Savaşı Günlüğü: Gün Gün, Saat Saat Çanakkale kitabının da yazarı İsmail Bilgin tarafından kaleme alınan Osmanlılar Geliyor kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786050805000 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osmanlılar Geliyor isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Osmanlılar Geliyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çanakkale'nin Kadın Kahramanı Safiye Hüseyin
2016
Çanakkale Savaşı Günlüğü: Gün Gün, Saat Saat Çanakkale ve 57. Alay Çanakkale kitaplarının da yazarı İsmail Bilgin tarafından kaleme alınan Çanakkale'nin Kadın Kahramanı Safiye Hüseyin kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789752637153 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çanakkale'nin Kadın Kahramanı Safiye Hüseyin isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Çanakkale'nin Kadın Kahramanı Safiye Hüseyin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çanakkale Destanı - Gerçek Efsanelerin Öyküsü
2006
Çanakkale Savaşı Günlüğü: Gün Gün, Saat Saat Çanakkale kitabının da yazarı İsmail Bilgin tarafından kaleme alınan Çanakkale Destanı - Gerçek Efsanelerin Öyküsü kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 2006 yılında 9789752633933 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çanakkale Destanı - Gerçek Efsanelerin Öyküsü isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Çanakkale Destanı - Gerçek Efsanelerin Öyküsü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0