up
ara
Albert Einstein

Albert Einstein

Beyzade

Beyzade

@koraycem

Who said that making the same mistake over and over again “is insanity”. It seems we have not learnt. Are we insane?
Albert Einstein
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Hilal

Hilal

@hilalk

“İnsanoğlu, ağzından çıkan cümlelerin beyninden çıkan düşüncelerin, bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse; eminim çok daha dikkatli olurdu.”
Albert Einstein
ünlüye puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
Beyzade

Beyzade

@koraycem

“Sorunlar, onları yaratanların mantığı ile çözümlenemez”.
ataç ikon Dünyamıza Bakış
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Beyzade

Beyzade

@koraycem

Benim Gözümden Dünya
"Imagination is more important than knowledge. For knowledge is limited, whereas imagination embraces the entire world, stimulating progress, giving birth to evolution."

-Albert Einstein, What Life Means to Einstein (1929)

(“Hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıdır, oysa hayal gücü tüm dünyayı kucaklar, ilerlemeyi teşvik eder, evrimi doğurur.”)
ataç ikon Benim Gözümden Dünya
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Berkay

Berkay

@solaryumcu

Çok sayıda akademik unvan var, ancak aklı başında ve değerli hoca çok az. Ders verilen amfiler çok fazla ve çok büyük, ancak hakikate ve adalete gerçekten susamış olan genç öğrencilerin sayısı bir hayli az. Doğa nimetlerini cömertçe dağıtır, ancak genellikle tercih hakkı tanımaz.
ataç ikon Benim Gözümden Dünya
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Rıza U.

Rıza U.

@rzauludogan

Genç insan, güzellik ve özgürlük dolu bir yaşam için yanıp tutuşan ilk gencin sen olmadığını biliyor musun?

Ey genç, biliyor musun ki tüm ataların da senin gibiyken kaygı ve nefretin tutsağı oldular? Ayrıca, yoğun isteklerinin ancak insana, hayvana, bitkiye ve yıldızlara sevgi ve anlayış göstermeyi başarırsan ve her sevinç senin sevincin, her acı senin acın olursa gerçekleşebileceğini de biliyor musun? Gözlerini, yüreğini ve ellerini aç ve atalarının tarihten hırsla soğurdukları zehirden kaçın. İşte o zaman dünya senin olacak ve tüm yapıp ettiklerin mutluluk getirecektir.
ataç ikon Yaşamla Yazışma
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Mikail Orhan

Mikail Orhan

@mikailorhan

Ben tek başına düşünen bir insanım, dar anlamıyla hiç bir zaman bütün yüreğimle ne devlete bağlı kalmışımdır, ne ana yurda, ne dostlar çevresine, ne de aileye. Bütün bu bağlara karşı hiç eksilmeyen yabancılık ve yalnızlık duygusu beslemişimdir.
ataç ikon Dünyamıza Bakış
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Joe Freedy

Joe Freedy

@joefreedy

Okunması Gereken Bir Kitap. Tanrı'nın varlığına ve toplum üzerine yazılmış bir kitap.
ataç ikon Dünyamıza Bakış
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Mustafa Kemal'in Askeri

Mustafa Kemal'in Askeri

@mustafakemalinaskeri

Kara delik paylaşım fotoğrafı
Kara delik
KARA DELİK (BLACK HOLE) NEDİR?

Kara delik, astrofizikte çekim alanı her türlü maddesel oluşumun ve ışınımın kendisinden kaçmasına izin vermeyecek derecede güçlü olan kütlesi büyük bir kozmik cisimdir. Kara delikler Einstein’ın genel görelilik (izâfiyet) kuramıyla tanımlanmışlardır. Doğrudan gözlemlenememekle birlikte, çeşitli dalga boylarını kullanan dolaylı gözlem teknikleri sayesinde keşfedilmişlerdir.
Albert Einstein
ünlüye 10 verdi, inceleme eklemedi.
9 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

 Eğer ne yaptığımızı biliyor olsaydık, buna araştırma denmezdi öyle değil mi..? paylaşım fotoğrafı
" Eğer ne yaptığımızı biliyor olsaydık, buna araştırma denmezdi öyle değil mi..?"
İnsanoğlu kainat dediğimiz bütünün bir parçasıdır, zaman ve mekanla sınırlanmış bir parça…

Kendi benliğimizi, düşüncelerimizi ve duygularımızı her şeyden soyutlanmış hissediyoruz, ve buna bilincin yarattığı bir göz yanılsaması denebilir.

Bu yanılsama bizi kişisel arzularımıza ve en yakınımızdaki birkaç kişiye olan bağlılığımıza hapseden bir cezaevi gibidir.

Görevimiz, şefkat evrenimizi tüm canlıları ve bütün güzelliğiyle doğayı da kapsayacak şekilde genişleterek, kendimizi bu cezaevinden azat etmek olmalıdır.

İnsanoğlu varlığını sürdürecekse yeni bir zihniyete ihtiyacı vardır.
Albert Einstein
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

... paylaşım fotoğrafı
...
Her şey enerjidir ve her şey yalnızca bundan ibarettir.

Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak bir şey yoktur o gerçeklik size ait olur.

Bundan başka bir yol yoktur.

Bu felsefe değildir.

Bu fiziktir.
Albert Einstein
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Mustafa (@mustafac)
Frekansı tutturabilsek ah..
13.11.18 beğen cevap
Aklıma crowley geldi :)
13.11.18 beğen cevap
Fikirler ve Tercihler
1970
Uzay, Zaman, Özdek 1 ve Fiziğin Evrimi kitaplarının da yazarı Albert Einstein tarafından kaleme alınan Fikirler ve Tercihler kitabı Bilim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arion Basım Yayın yayınevinden 1970 yılında 9789755710853 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fikirler ve Tercihler isimli kitap 239 sayfadan oluşuyor. Fikirler ve Tercihler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Uzay, Zaman, Özdek 1
1970
Fikirler ve Tercihler ve Fiziğin Evrimi kitaplarının da yazarı Albert Einstein tarafından kaleme alınan Uzay, Zaman, Özdek 1 kitabı Felsefe, Bilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. İdea Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789753970570 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uzay, Zaman, Özdek 1 isimli kitap 131 sayfadan oluşuyor. Uzay, Zaman, Özdek 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Fiziğin Evrimi
1970
Fikirler ve Tercihler kitabının da yazarı Albert Einstein tarafından kaleme alınan Fiziğin Evrimi kitabı Bilim, Popüler Bilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Evrensel Basım Yayın yayınevinden 1970 yılında 9786054156856 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fiziğin Evrimi isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor. Kitap Düşündürücü ve Zihin Geliştirici Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Fiziğin Evrimi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yaşam, Ölüm, Savaş, Barış, Bilim, Din, Tanrı ve Diğer Şeyler Üzerine
1970
Fikirler ve Tercihler kitabının da yazarı Albert Einstein tarafından kaleme alınan Yaşam, Ölüm, Savaş, Barış, Bilim, Din, Tanrı ve Diğer Şeyler Üzerine kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sarmal Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9786053711094 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaşam, Ölüm, Savaş, Barış, Bilim, Din, Tanrı ve Diğer Şeyler Üzerine isimli kitap 174 sayfadan oluşuyor. Yaşam, Ölüm, Savaş, Barış, Bilim, Din, Tanrı ve Diğer Şeyler Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Dünyamıza Bakış
1970
Fikirler ve Tercihler kitabının da yazarı Albert Einstein tarafından kaleme alınan Dünyamıza Bakış kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeni Alan Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789757414278 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dünyamıza Bakış isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Dünyamıza Bakış kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Trinity And Beyond: The Atomic Bomb Movie
1995
Başrollünde oyuncu Albert Einstein yer aldığı, yönetmenliğini Peter Kuran üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Trinity And Beyond: The Atomic Bomb Movie isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
10
2 oy
0