up
ara
İsmail Lütfi Çakan

İsmail Lütfi Çakan

Mesut Serdar

Mesut Serdar

@mesutserdar - KahramanMaraş

Mûsâ'ya (a.s.) peygamber olduğu doğrudan doğruya Allah tarafından özel bir konuşma ile bildirilmişti. Bu bildirişte, araya melek girmemişti. Bu yüzden Mûsâ'ya (a.s.) "kelîmullah" denmişti.
1 beğen · 0 yorum
HY

HY

@hilalyavuz23 - Aksaray

Son sözümüz yine bir ayet mealiydi:
"Peygamberlere selam olsun...
Ve
Alemlerin Rabbi Allah'a hamdolsun.
3 beğen · 0 yorum
HY

HY

@hilalyavuz23 - Aksaray

Beşerin din ihtiyacı İslam ile dindi.
1 beğen · 0 yorum
HY

HY

@hilalyavuz23 - Aksaray

Beşerin derdi Kur'an'ı yaşamakla biterdi.
3 beğen · 0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor - Bolu

"Müşriklerin söylediklerine sabretmenin yanında onlara Allah hakkında ileri-geri söz söyleme imkanı vermemek önemli ve ince bir dikkatli. Onu da Allah Kur'an'da şöylece tavsiye etti:
"Allah'dan başka yalvardıklarına sövmeyin ki, onlarda bilmeyerek aşırı gidip Allah'a sövmesinler!" el-En'am 6/108
Hatayı belirtmek doğruyu göstermek etkili bir usüldü. Ancak hasma sövme, peygamberi mücadelede görülmezdi. Zira sövmek, sövdürmek demekti."
Sayfa 354
3 beğen · 0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor - Bolu

"Ölen kimseyi Allah'ın diriltmeyeceği üzerine bütün güçleriyle Allah'a yemin ettiler." en-Nahl 16/38 Bk. el-Mu'minun 23/83
Sayfa 343
1 beğen · 0 yorum
İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet
1970
Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis kitabının da yazarı Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis ve Olay ve Ölçü Olarak Hicret kitaplarının da yazarı İsmail Lütfi Çakan tarafından kaleme alınan İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. M. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755482446 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet isimli kitap 382 sayfadan oluşuyor. İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis
1970
İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet kitabının da yazarı İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet ve Olay ve Ölçü Olarak Hicret kitaplarının da yazarı İsmail Lütfi Çakan tarafından kaleme alınan Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. M. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755482354 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Olay ve Ölçü Olarak Hicret
1970
İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet kitabının da yazarı İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet ve Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis kitaplarının da yazarı İsmail Lütfi Çakan tarafından kaleme alınan Olay ve Ölçü Olarak Hicret kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Rağbet Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789756373231 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Olay ve Ölçü Olarak Hicret isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Olay ve Ölçü Olarak Hicret kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hakkı Tavsiye
1970
İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet kitabının da yazarı İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet ve Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis kitaplarının da yazarı İsmail Lütfi Çakan tarafından kaleme alınan Hakkı Tavsiye kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Rağbet Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789756835036 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hakkı Tavsiye isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Hakkı Tavsiye kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Hakkı Tavsiye Metod ve Vasıtaları
1970
İslami Yapılanmada Siret ve Sünnet ve Eyüp Sultan Hazretlerinden Kırk Hadis kitaplarının da yazarı İsmail Lütfi Çakan tarafından kaleme alınan Hakkı Tavsiye Metod ve Vasıtaları kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. M. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755482965 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hakkı Tavsiye Metod ve Vasıtaları isimli kitap 166 sayfadan oluşuyor. Hakkı Tavsiye Metod ve Vasıtaları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0