up
ara
İsmet Zeki Eyuboğlu

İsmet Zeki Eyuboğlu

Batuuu

Batuuu

@batuuu

Büyük başlar, büyük buluşlar büyük bilgelerin, düşünürlerin, sanatçıların yetiştikleri toplumlarda görülebilir.Bilgenin bulunmadığı bir toplumda üretici gelişmenin varlığından söz edilemez. Hangi geniş ovada yüksek dağlar varsa, orada görkemli doruklar görülebilir, dağın olmadığı yerfr doruğun adı geçmez.
ataç ikon Uygarlığın Işıldakları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Düşünen insan kendini yenileyen insandır
ataç ikon Uygarlığın Işıldakları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Geçmişi sırtında taşımakla ,geçmişinden aldığını gelistirmeden, olduğu gibi saklamakla, yıpranmış geleneklere bağlanmakla, yemek yediği çatalı bile başkalarından , başka bir uygarlık ortamından satın almakla felsefe olmaz. Düşünemeyen , eskinin ağırlığından kurtulamayan, yıpranmış alışkanlıkları yamayip boyamakla, geçinmeye çalışan kimselerin çoğunlukla olduğu bir toplumda felsefenin değeri bilinemez,önemi kavranamaz...
ataç ikon Uygarlığın Işıldakları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Bir devletin,bir partinin felsefesi olmaz, ancak düşünen, yaratan, üreten aydının felsefesi olur
ataç ikon Uygarlığın Işıldakları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Fatih oktekin

Fatih oktekin

@fatihoktekin

"İbadetlerin amacı , gönülleri gelip geçici şeylerden sıyırıp , ebedi ve yüce varlığa yönetmektir . Gelip geçici şeylere bağlı bir gönülle bin yıl namaz kılsan dahi hiç bir sevap elde edemezsin ."
ataç ikon Şeyh Bedreddin, Varidat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar
Bu güçlü atılım sonucu şeriatın karşısına tarikat dikilivermiştir. insan bu yolda yaratıcı gücünün bütün eylemlerini ortaya koymaya başlamıştır. Tarikat, şeriatın "verilenle" yetinmesi gereken insanın karşısına sermesi "düşünmesi" gereken insanı koymuştur, insan sıkı bağlardan birbakıma kopmuş, kendini kurtarmaya çalışmıştır. Ancak, şeriat gene boş durmamış, kendi yolunda giden başka tarikatların doğmasını da kolaylaştırmıştır. Başka bir deyimle şeriat, tarikatın karşısına tarikatla çıkma yolunu tutmuştur. Bizim burada üzerinde duracağımız yalnız şeriata karşı olan tarikat düşüncesidir. Onaltıncı yüzyıl ozanlarından Virâni, şeriatın bütün inançlarını bir çırpıda arkaya atarak, tanrının karşısına yarı insan-yarı Tanrı olarak değil, düpedüz Tanrı olarak dikilivermiştir. Ona göre insanın kendi, Ali'nin kişiliğinde
3 beğen · 0 yorum
Hz. Ali'nin Şiirleri
1970
Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar kitabının da yazarı Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar ve Geçmişin Yaşama Gücü kitaplarının da yazarı İsmet Zeki Eyuboğlu tarafından kaleme alınan Hz. Ali'nin Şiirleri kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pencere Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757814504 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hz. Ali'nin Şiirleri isimli kitap 173 sayfadan oluşuyor. Hz. Ali'nin Şiirleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar
1970
Hz. Ali'nin Şiirleri kitabının da yazarı İsmet Zeki Eyuboğlu tarafından kaleme alınan Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaynak Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753430920 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar isimli kitap 125 sayfadan oluşuyor. Kitap Ateizm Hakkında Yazılmış Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Geçmişin Yaşama Gücü
1970
Hz. Ali'nin Şiirleri kitabının da yazarı Hz. Ali'nin Şiirleri ve Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar kitaplarının da yazarı İsmet Zeki Eyuboğlu tarafından kaleme alınan Geçmişin Yaşama Gücü kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adam Yayınları yayınevinden 1970 yılında 2880000013754 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geçmişin Yaşama Gücü isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Geçmişin Yaşama Gücü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Toplum Sarsıntıları
1970
Hz. Ali'nin Şiirleri kitabının da yazarı Hz. Ali'nin Şiirleri ve Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar kitaplarının da yazarı İsmet Zeki Eyuboğlu tarafından kaleme alınan Toplum Sarsıntıları kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pencere Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758460076 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Toplum Sarsıntıları isimli kitap 117 sayfadan oluşuyor. Toplum Sarsıntıları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Düşünceleriyle Yaşayan Atatürk Devrimleri - İlkeleri - Özdeyişler - Atatürk İçin Söylenenler - Atatürk Kronolojisi
1970
Hz. Ali'nin Şiirleri ve Türk Şiirinde Tanrıya Kafa Tutanlar kitaplarının da yazarı İsmet Zeki Eyuboğlu tarafından kaleme alınan Düşünceleriyle Yaşayan Atatürk Devrimleri - İlkeleri - Özdeyişler - Atatürk İçin Söylenenler - Atatürk Kronolojisi kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Say Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789754682496 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düşünceleriyle Yaşayan Atatürk Devrimleri - İlkeleri - Özdeyişler - Atatürk İçin Söylenenler - Atatürk Kronolojisi isimli kitap 223 sayfadan oluşuyor. Düşünceleriyle Yaşayan Atatürk Devrimleri - İlkeleri - Özdeyişler - Atatürk İçin Söylenenler - Atatürk Kronolojisi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0