up
ara
J. K. Rowling

J. K. Rowling

Yazar

J. K. Rowling Kimdir?

Joanne Kathleen "Jo" Rowling veya bilinen adıyla J. K. Rowling (31 Temmuz 1965, İngiltere) Harry Potter adlı fantastik roman serisinin İngiliz yazarı. Kathleen, kendisine verilen bir ad olmamasına rağmen, büyükannesinin onuruna bu adı almıştır.
Şevval Gürgen

Şevval Gürgen

@coldrinker

Bana göre yaşayan en zeki kadındır. Hep imrenirim, özenirim. Jo is our Queen.
J. K. Rowling
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Onur Can Beydoğan

Onur Can Beydoğan

@onurcanbeydogan

Büyük bir zekaya sahip,muhteşem bir hayal gücü ve yaratıcılığı olan dünyanın en muhteşem yazarlarından biri.
J. K. Rowling
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Elif TAZEGÜL

Elif TAZEGÜL

@snowwhite

Hayal gücü müthiş zengin, kalemi kuvvetli ve bize dünyanın en iyi kitabını yazan harikulade bir kadın !!! Seviyoruzzzzzzz.
J. K. Rowling
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
gülsen sarıkoyun

gülsen sarıkoyun

@gulsensarikoyun

Çok güzel bir kitap bayıldım
ataç ikon Harry Potter ve Felsefe Taşı - 1.Kitap
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 1 yorum
Alıntınız kuraldışına alınmıştır: Fikir yazmak kuraldışıdır.
Topluluk kurallarını incelemek istersen yardım bölümünde detaylı bilgi alabilirsin.
Erva

Erva

@erv4

Harry Potter ve Felsefe Taşı - 1.Kitap
"Mutlu Noeller!"
"Baksana - Harry de bir kazak almış!"
Fred de, George da birer mavi kazak giymişlerdi; birinin üstünde kocaman sarı bir F ötekinin üstünde de kocaman sarı bir G vardı.
Harry'nin kazağını kaldırıp göstererek, "Ama onunki bizimkinden güzel," dedi Fred. "Aileden biri değilsen daha özen gösteriyor."
George, "Sen niye kazağını giymiyorsun, Ron?" diye sordu."Hadi giy şunu, hem güzel, hem sıcacık tutuyor."
Ron kazağı gönülsüzce kafasından geçirirken, "Nefret ediyorum vişne çürüğünden," dedi.
"Seninkinin üstünde harf yok,"dedi George. "Adını hiç unutmadığını düşünüyor herhalde. Ama biz de aptal değiliz ya birimizin adı Gred,birimizin adı Forge."
ataç ikon Harry Potter ve Felsefe Taşı - 1.Kitap
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan - İstanbul

Ah Harry ,biz ne çektik bu kızlardan ah bi bilsen,ah bu kızlar ,ömrümüzü yiyor ömrümüzü :))
Haklı çocuk :)

--
"Cho'yu kızdırmışsın, o da seni kıskandırmaya çalışmış. Onu ne kadar beğendiğini anlamak için böyle bir yola başvurmuş."
"Öyle mi yapmış?" dedi Harry,.. "Eh, onu senden daha çok beğenip beğenmediğimi sorsa daha kolay olmaz mıydı?"
"Kızlar genelde böyle sorular sormaz," dedi Hermione.
"Sorsunlar o zaman!"
--
ataç ikon Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı -...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan - İstanbul

...he was working extremely hard to improve. HIS GREATEST WEAKNESS was a tendency to lose confidence after he’d made a blunder...
------
...kendini geliştirmek için çok çalışıyordu. EN ZAYIF TARAFI , hata yaptıktan sonra kendine güvenini yitirmesiydi...
ataç ikon Harry Potter and the Order of the Phoeni...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Umut

Umut

@yumuk - Kocaeli / İzmit

"Şişkonun görebildiği kadarıyla insanların yüzde doksan dokuzunun düştüğü hata kendilerinden utanmaktı; kendilerini gizleyerek başkası olmaya çalışmaktı. Dürüstlük Şişko için geçerli akçeydi, onun silahı ve zırhıydı. Dürüstlük insanları korkuturdu; afallatırdı." s. 91

"Zor olan şey, görkemli olan şey insanın kendisi olmasıydı, zalim ya da tehlikeli biri olsa bile; özellikle de zalik ve tehlikeli biriyse. İnsanın hayvan olduğunu gizlememesi cesaret isterdi. Öte yandan, olduğundan fazla hayvani de görünmemeliydi." s.91
ataç ikon Boş Koltuk
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
melankolik

melankolik

@melankolik

Sanıyor musun ki sevdiklerimiz ölünce bizi gerçekten de terk ederler? Zora düştüğümüzde onları her zamankinden de berrak bir şekilde hatırlamadığımızı mı sanıyorsun?
ataç ikon Harry Potter ve Azkaban Tutsağı - 3.kita...
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Kitap
1970
Çok sevilen fantastik kitapların başında gelen serinin yedinci kitabında Harry, Dumbledore'un verdiği görevi tamamlamak için Voldemort'un Hortkuluklarını bulup yok etmek zorundadır. Okuyucuların tüm seri boyunca merak ettiği sırlar serinin bu son kitabında çözülüyor.
Ozan Beedle'ın Hikayeleri
2009
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları - 7. Kitap kitabının da yazarı J. K. Rowling tarafından kaleme alınan Ozan Beedle'ın Hikayeleri kitabı Fantastik, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9789750815409 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ozan Beedle'ın Hikayeleri isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevin Okyay, Kutlukhan Kutlu çevirmiştir. Kitap Harry Potter Serisini Sevenler için Fantastik Kitap Önerileri listesinde de yeralmaktadır. Ozan Beedle'ın Hikayeleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Harry Potter ve Felsefe Taşı - 1.Kitap
2000
Yayımlandıktan kısa bir süre sonra çok satan fantastik kitaplar arasına giren ve daha sonra beyazperdeye de aktarılan ünlü fantastik seri Harry Potter'ın ilk kitabıdır. Bu kitapta sıradan bir çocukluk dönemi geçiren Harry, bir baykuş aracılığıyla gelen mektuplarda sıradan biri olmadığını anlar ve hayatının en maceralı yıllarını geçireceği Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na gitmek üzere yola çıkar.
Harry Potter ve Melez Prens - 6.kitap
2004
Ünlü fantastik serinin 6. kitabında Harry Potter ve arkadaşlarının Hogwarts'taki altıncı yıllarında başlarından geçenleri okuyoruz. Harry Potter, bu defa Lord Voldemort'un geçmişiyle ve kara büyüye ilk olarak nasıl başladığıyla ilgili bazı bilgiler edinecek. Bir yandan da bir işler çevirdiğini fark ettiği Draco'nun peşine düşecek.
Harry Potter ve Lanetli Çocuk - 8. Kitap
2016
Harry Potter and the Cursed Child kitabının da yazarı John Tiffany tarafından kaleme alınan Harry Potter ve Lanetli Çocuk - 8. Kitap kitabı Fantastik, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750837609 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Harry Potter ve Lanetli Çocuk - 8. Kitap isimli kitap 360 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevin Okyay, Kutlukhan Kutlu çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Harry Potter ve Lanetli Çocuk - 8. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Harry Potter ve Felsefe Taşı
2001
Harry Potter, anne babasını kaybettiği için amcasının evinde yaşayan ve halası tarafından itilip kakılan bir çocuktur. Büyüdükçe garip yetenekleri olduğunu keşfeder. Bir gün Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu'ndan gelen bir mektup tüm bu garipliklerin sebebini ortaya çıkarır. Harry, büyü yapmayı öğrenmek üzere Hogwarts'ın yolunu tutar.
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
2004
Harry Potter, bir yandan akrabalarıyla zor zamanlar geçirirken bir yandan da kendisini Lord Voldemort'un ve yandaşlarının planladığı kötülüklerden korumak zorundadır. Sirius Black adındaki bir adamın Harry'yi öldürmek için Azkaban hapishanesinden kaçtığı bilgisi yayılır.
Harry Potter ve Ateş Kadehi
2005
Harry Potter ve arkadaşlarının Hogwarts’taki dördüncü yılı büyük bir yarışma ile açılır. 3 okul arasında gerçekleşecek olan yarışmaların katılımcılarından biri de Harry'dir. Tuzaklarla dolu olan bu yarışmalarda Lord Voldemort'un da parmağı olduğu ortaya çıkar.
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1
2010
Harry Potter ve arkadaşları, Profesör Dumbledore'un bıraktığı ipuçlarını takip ederek Voldemort'un ölümsüzlüğünün kaynağının Hortkuluklar olduğunu anlarlar. Voldemort'u yenmek için Hortkulukları bulup yok etmek zorundadırlar, ancak bu, göründüğünden çok daha zor bir görevdir.
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?
2016
Fantastik canavarlara meraklı olan Newt Scamander adında bir yazar, dünyanın farklı yerlerini gezerek ilginç yaratıklar toplar. Amacı onların varlığını herkese kanıtlamak ve bir kitap yazmaktır. Bir gün New York'ta bulunduğu bir sırada, içinde canavarlar olan çantası başka birinin çantası ile karışır ve canavarlar serbest kalır. Newt Scamander, onları tekrar yakalamak için tehlikeli bir savaşın içine girer.
Sence kaç puan almalı?
10
5 oy
0