up
ara
Jale Parla

Jale Parla

Çiğdem Şentürk

Çiğdem Şentürk

@cigdemsenturk

Mükemmel ve idealize edilmiş yazar figürasyonlarıyla yapıtın ideolojik (dinsel, geleneksel, muhalif, ulusal) angajmanları ön plana çıkar. İkinci kategorideki başarısız ve yarım yazar kahramanlar ise bir anlamda 19. yy.dan başlayarak romanda çok sık rastladığımız anti-kahramanlara tekabül ederler; marjinal, aciz ve yenik de olsalar egemen değerleri tersyüz eden, bu değerleri oluşturan siyasi ve ideolojik yapıları irdeleyip yadsıyan ve aynı anda da estetik alanın sınırlarını zorlayan onlardır.
ataç ikon Türk Romanında Yazar ve Başkalaşım
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Turgut Özben'in kitap boyunca yaptığı iş okumaktır. Selim'i kaybettikten sonra onunla ilgili her şeyi okumaya azmeden Turgut, bir sürü eksik metinle boğuşur. Boğuştuğu bu metinlerin tamamlanmamış bileşkesi elimizdeki Tutunamayanlar metnini oluşturur. Toplumda çok iyi tutunmuş olan Turgut Özben bu metinleri okuyarak tutunamamayı öğrenir. Kendiliğinden tutunamayanlar arasına kasıtlı olarak, iradesiyle tutunamamayı seçen biri olarak katılır.
ataç ikon Don Kişot'tan Bugüne Roman
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Balkan Literatures in The Era of Nationalism
1970
Türk Romanında Yazar ve Başkalaşım ve Efendilik, Şarkiyatçılık, Kölelik kitaplarının da yazarı Jale Parla tarafından kaleme alınan Balkan Literatures in The Era of Nationalism kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786053991021 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Balkan Literatures in The Era of Nationalism isimli kitap 447 sayfadan oluşuyor. Balkan Literatures in The Era of Nationalism kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Türk Romanında Yazar ve Başkalaşım
0
Balkan Literatures in The Era of Nationalism kitabının da yazarı Jale Parla tarafından kaleme alınan Türk Romanında Yazar ve Başkalaşım kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789750509582 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türk Romanında Yazar ve Başkalaşım isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Türk Romanında Yazar ve Başkalaşım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Efendilik, Şarkiyatçılık, Kölelik
2011
Balkan Literatures in The Era of Nationalism ve Türk Romanında Yazar ve Başkalaşım kitaplarının da yazarı Jale Parla tarafından kaleme alınan Efendilik, Şarkiyatçılık, Kölelik kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 2011 yılında 9789750500411 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Efendilik, Şarkiyatçılık, Kölelik isimli kitap 120 sayfadan oluşuyor. Efendilik, Şarkiyatçılık, Kölelik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Don Kişot'tan Bugüne Roman
0
Balkan Literatures in The Era of Nationalism kitabının da yazarı Jale Parla tarafından kaleme alınan Don Kişot'tan Bugüne Roman kitabı Kuram, Eleştiri türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789754707960 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Don Kişot'tan Bugüne Roman isimli kitap 389 sayfadan oluşuyor. Don Kişot'tan Bugüne Roman kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Don Kişot Yorum, Bağlam,Kuram
2010
Balkan Literatures in The Era of Nationalism ve Türk Romanında Yazar ve Başkalaşım kitaplarının da yazarı Jale Parla tarafından kaleme alınan Don Kişot Yorum, Bağlam,Kuram kitabı Eleştiri, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2010 yılında 9789750522949 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Don Kişot Yorum, Bağlam,Kuram isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. Don Kişot Yorum, Bağlam,Kuram kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0