up
ara
Jane Austen

Jane Austen

Yazar

Jane Austen Kimdir?

(16 Aralık 1775 - 18 Temmuz 1817) 19. yüzyılda yaşamış ve tüm zamanların en iyi yazarları listesinde ‘ilk on’a dahil edilmiş, İngiliz roman yazarı.
Buse Menteş

Buse Menteş

@busementes

Geçmişin sadece hatırlamaktan zevk aldığınız kadarını düşünün.
ataç ikon Gurur ve Önyargı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
25 beğen · 7 yorum
Oğuz Ovalı (@oguzovali)
Biz robot muyuz, İnsan duygularına nasıl hakim olabilir ki?
13.03.19 beğen 2 cevap
Oğuz Ovalı (@oguzovali)
Düşümcelerden değil, duygulardan bahsettim!
13.03.19 beğen 1 cevap
Oğuz Ovalı (@oguzovali)
Zevk almak, hatırlamak duygu değil mi?
13.03.19 beğen cevap
Oğuz Ovalı (@oguzovali)
Tamam :)
13.03.19 beğen cevap
Buse Menteş

Buse Menteş

@busementes

Gurur ve gösteriş farklı şeyler, ama sık sık aynı anlamda kullanılıyorlar.İnsan gösteriş düşkünü olmadan gururlu olabilir.Gurur daha çok kendimizle ilgili görüşümüze bağlıdır, gösteriş ise bizim hakkımızda başkalarına ne düşündürtmek istediğimize.
ataç ikon Gurur ve Önyargı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
13 beğen · 7 yorum
Buse Menteş (@busementes)
upp
12.03.19 beğen 1 cevap
Buse Menteş

Buse Menteş

@busementes

Çok haklısın.Kusurlarını açıklamak hayatını karartabilir.Belki şimdi yaptıkları için pişmandır ve yeniden adam olmaya çalışıyordur.Umutlarını yıkmayalım.
ataç ikon Aşk ve Gurur
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Buse Menteş

Buse Menteş

@busementes

Teklifinizi başka tarzda yapmanız beni etkilerdi sanıyorsanız yanılıyorsunuz bayım;daha beyefendice davranmamakla beni sadece reddettiğim için incindi mi diye hakkınızda endişelenmekten kurtarmış oldunuz.
ataç ikon Aşk ve Gurur
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Buse Menteş

Buse Menteş

@busementes

Şunu sık sık tespit etmişimdir, tevekkül, yoksun bırakıldığımız bir güzellik gözümüzdeki değerini kaybetmeye başladığı zaman harikulade bir hal alır.
ataç ikon Gurur ve Önyargı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Buse Menteş

Buse Menteş

@busementes

"İnanın beyefendi," diye haykırdı Elizabeth, "açıklamamdan sonra hâlâ umudunuz olması çok tuhaf.Sizi temin ederim ikinci kez teklif almayı bekleyerek mutluluğunu riske atacak kızlardan değilim.
ataç ikon Gurur ve Önyargı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

KENDİMDEN BAŞKA KİMSEYE ZARAR VERMEDİM... paylaşım fotoğrafı
KENDİMDEN BAŞKA KİMSEYE ZARAR VERMEDİM...
Sevecen bir yürekten daha canayakın hiçbir şey olamaz, hiçbir şey bununla kıyaslanamaz.

Sıcak, yumuşak bir yüreğin yanı sıra sevecen, yalın bir davranış, bence berrak, işlek bir kafadan kat kat daha çekicidir.

Şu bakımdan rahatım, benim açımdan sadece bir hayal hatası oldu ve kendimden başka kimseye zarar vermedi.


*Yumuşak bir yürek, sevecen bir davranış çekici elbette, elverirki bir hayal hatası da olma ihtimali çok yüksek olabiliyor.*
Jane Austen
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

İnsan bir kere aşık oldu mu, ne yaptığını bilir mi artık..? paylaşım fotoğrafı
İnsan bir kere aşık oldu mu, ne yaptığını bilir mi artık..?
...acaba şiirin aşkı körelttiğini ilk kim keşfetti, merak ediyorum.

Ben de şiirin aşkın gıdası olduğunu düşünürdüm, dedi Darcy.

Bahsettiğimiz, ayakları yere basan, sağlam, güçlü bir aşksa, evet.

Zaten güçlü bir aşkı her şey besler. Ama söz konusu geçici, basit bir sevdaysa, eminim tek bir güzel şiir onu yok etmeye yeter.
Jane Austen
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Pride and Prejudice
1970
Persuasion kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Pride and Prejudice kitabı Roman, Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pearson Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9780582419353 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Pride and Prejudice isimli kitap 133 sayfadan oluşuyor. Kitap Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Pride and Prejudice kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Persuasion
1970
Pride and Prejudice ve Aşk ve Gurur ve Zombiler kitaplarının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Persuasion kitabı Eğitim, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Collins Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9780007368617 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Persuasion isimli kitap 260 sayfadan oluşuyor. Persuasion kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşk ve Gurur ve Zombiler
1970
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Aşk ve Gurur ve Zombiler kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Domingo Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789944083799 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk ve Gurur ve Zombiler isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Kitap The New York Times Bestseller listesinde de yeralmaktadır. Aşk ve Gurur ve Zombiler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mansfield Parkı
1970
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Mansfield Parkı kitabı Roman, Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750709364 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mansfield Parkı isimli kitap 488 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Yeğinobalı çevirmiştir. Kitap Babil'in 406 Kitap Listesi - 1001 kitap listesinin Türkçe'ye çevrilmiş tüm kitapları listesinde de yeralmaktadır. Mansfield Parkı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Emma
2008
Pride and Prejudice kitabının da yazarı Jane Austen tarafından kaleme alınan Emma kitabı Roman (Çeviri), Dünya Klasikleri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789750708787 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Emma isimli kitap 468 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Yeğinobalı çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Emma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Gelinim Olur Musun?
2005
Başrollünde oyuncu Naveen Andrews yer aldığı, yönetmenliğini Gurinder Chadha üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gelinim Olur Musun? isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşkın Kitabı
2007
Başrollünde oyuncu Joe Anderson yer aldığı, yönetmenliğini Julian Jarrold üstlendiği film Romantik türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Romantik, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Aşkın Kitabı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Jane Austen in Manhattan
1980
Başrollünde oyuncu Sean Young yer aldığı, yönetmenliğini James Ivory üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Jane Austen in Manhattan isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Emma
2009
Başrollünde oyuncu Jonny Lee Miller yer aldığı, yönetmenliğini Jim O'Hanlon üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Emma isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Miss Austen Regrets
2008
Başrollünde oyuncu Imogen Poots yer aldığı, yönetmenliğini Jeremy Lovering üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Tarih türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Miss Austen Regrets isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşk ve Gurur - 1995
1995
Başrollünde oyuncu Colin Firth yer aldığı, 1995 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, Romantik türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Aşk ve Gurur - 1995 isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
9.6
7 oy
0