up
ara
Jiddu Krishnamurti

Jiddu Krishnamurti

Elif

Elif

@sonsuzmavilik

Öğrenme hiçbir zaman birikmiş değildir. O, başı ve sonu olmayan bir bilme devinimidir.
ataç ikon Yaşam Kitabı - Krishnamurti ile Günlük M...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Elif

Elif

@sonsuzmavilik

Korku bilinmeyenden değil, bilinenenin yitirilmesinden.
ataç ikon Yaşam Kitabı - Krishnamurti ile Günlük M...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Elif

Elif

@sonsuzmavilik

Karmaşa var olanda değil, aramakta olduğumuz çeşitli kaçışlarda.
ataç ikon Yaşam Kitabı - Krishnamurti ile Günlük M...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 1 yorum
ΙΧΘΥΣ (@coexistanbul)
Kaosun icindeyken hareketsiz dursan ne fayda
12.02.19 beğen cevap
Elif

Elif

@sonsuzmavilik

Bayım, vurgulamak istediğim şu ki acı çekmek, anlaşılmadığı zaman zihni ve kalbi durgunlaştırıyor; acı çekmeyi anlamıyoruz çünkü ondan kaçmak istiyoruz- guru, kurtarıcı, mantralar, reenkarnasyon, fikirler, içki ve her türlü tiryakilikle, var olan’dan kaçmak için ne olursa...
ataç ikon Yaşam Kitabı - Krishnamurti ile Günlük M...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 3 yorum
PARKER MEMO (@parkermemo)
Mükkemel bir kitap 👌👌
04.02.19 beğen 1 cevap
Beyaz Zenci (@beyazenci)
Krishnamurti'nin -İnsan Olmak- adlı eserini de önerebilirim;)
04.02.19 beğen cevap
müfit selimoğlu (@mufitselimoglu376)
Kaçmak bana göre değil.. hiç kaçmadım.. tiryakiliğim yoktur..
04.02.19 beğen cevap
Elif

Elif

@sonsuzmavilik

Tutkulu bir zihin, hoşnutsuzluğunu kapatacak bir şey bulup sonra uykuya dalacağı yerde soruşturur, araştırır, bakar, talep eder. Tutkulu bir zihin arar, yoklar, gelenekleri sorgular; o kararını almış, varacağı yere varmış bir zihin değil, sürekli bir yerlere giden genç bir zihindir.
ataç ikon Yaşam Kitabı - Krishnamurti ile Günlük M...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Jazzgirr

Jazzgirr

@jazzgirr

"sizce yere düşen bir yaprak ölümden korkar mı? bir kuşun ölümden korkarak yaşadığını düşünür müsünüz ? kuş ölüm ne zaman gelirse ölümle o zaman tanışır. ama ölümden endişe duymaz. böcekleri yakalaması, yuva yapması, şakıması, uçmanın tadını çıkara çıkara uçmasıyla, daha çok yaşamakla ilgilenir. hiç kanatlarını çırpmadan rüzgar tarafından taşınarak gökyüzünde süzülüşünü izlediniz mi ? ne kadar ebedi bir zevk içinde görünüyorlar. ölümden endişe duymuyorlar. ölüm gelirse problem değil, yok olurlar. ne olacağı ile ilgili endişeleri yoktur, bir andan diğerine doğru yaşarlar. değil mi ? biz insanoğlu, bizler her zaman ölümden endişe ederiz. çünkü biz yaşamıyoruz. sorun bu. biz ölüyoruz. yaşamıyoruz..."
ataç ikon Yaşamak ve Ölmek Üzerine
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Sadece bildiğinizi düşündüğünüz şeyden korkabilirsiniz.”  paylaşım fotoğrafı
"Sadece bildiğinizi düşündüğünüz şeyden korkabilirsiniz.”
Hepimiz bir şeyden korkarız; korku soyutlanmış halde var olamaz, hep bir şeyle ilintilidir.

Kendi korkularınızı biliyor musunuz..?

İşinizi kaybetmekten, yeterince yiyecek veya paraya sahip olamamaktan, komşularınızın veya toplumun hakkınızda ne düşündüğünden ya da başarılı birisi olamamaktan, toplumdaki yerinizi kaybetmekten, küçümsenmekten veya alay konusu olmaktan duyulan korku; acı ve hastalık, hükmedilme, sevginin ne olduğunu asla bilememe, sevilmeme, eşinizi veya çocuklarınızı kaybetme, ölüm, ölüme benzer bir dünyada yaşama, can sıkıntısı, başkalarının zihinlerindeki imgenize layık olamama, inancınızı yitirme korkusu; bütün bunlar ve sayısız başka korkular…

Siz kendi korkularınızı biliyor musunuz..?

Peki bunlarla ilgili genelde ne yapıyorsunuz..?

Onlardan kaçıyorsunuz, değil mi ya da üstlerini örtmek için fikirler ve imgeler icat ediyorsunuz..?

Ama korkulardan kaçmak onları büyütmekten başka bir işe yaramaz.

*Korkulardan neden kaçabiliriz, çünkü o korkular yaşanmış ve hatırlanması ve düşünülmesi bile insana daha büyük korku yaşattığı için.*
Jiddu Krishnamurti
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

... paylaşım fotoğrafı
...
Bir kimseyi sevmenin ne demek olduğunu biliyor musunuz..?

Bir ağacı, bir kuşu ya da bakıp gözettiğiniz bir hayvanı sevebilir misiniz..?

Size hiçbir karşılık vermese, gölgesinden de yararlanamasanız, arkanızdan da gelmese, size bağlılık duymasa gene de sevebilir misiniz..?
Jiddu Krishnamurti
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
the.arhez

the.arhez

@thearhez

Jiddu Krishnamurti paylaşım fotoğrafı
Jiddu Krishnamurti
"Her şeye başkaldırıyorum. Başka insanların kendilerini üzerimde yetke saymalarına, başkaları tarafından eğitilmeye, başkalarının bildiklerini bana kabul ettirmeye çalışmalarına başkaldırıyorum. Kendim bulmadıkça hiçbir şeyi doğru kabul etmiyorum. Başkalarının benden farklı düşünmesine karşı değilim, ama onların bana düşüncelerini, yaşamla ilgili görüşlerini zorla kabul ettirmeye çalışmalarına katlanamıyorum. Daha küçük bir çocukken de başkaldırıyordum. Dinliyor, izliyor, ama bir yandan da sözlerin yanılsamasının ardındaki hakikati arıyordum."
Jiddu Krishnamurti
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
13 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Aşk, Seks ve Namus
2011
İç Özgürlük kitabının da yazarı İç Özgürlük ve İlişki Üzerine kitaplarının da yazarı Jiddu Krishnamurti tarafından kaleme alınan Aşk, Seks ve Namus kitabı Sosyoloji, Kişisel Gelişim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Omega yayınevinden 2011 yılında 9786050201581 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşk, Seks ve Namus isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ekin Duru çevirmiştir. Aşk, Seks ve Namus kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İç Özgürlük
1970
Aşk, Seks ve Namus kitabının da yazarı Jiddu Krishnamurti tarafından kaleme alınan İç Özgürlük kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yol Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757569237 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İç Özgürlük isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. İç Özgürlük kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İlişki Üzerine
1970
Aşk, Seks ve Namus ve İç Özgürlük kitaplarının da yazarı Jiddu Krishnamurti tarafından kaleme alınan İlişki Üzerine kitabı Din, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayna Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789758297047 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İlişki Üzerine isimli kitap 190 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye nedime volkan çevirmiştir. İlişki Üzerine kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Zihinsel Kurtuluş
1970
Aşk, Seks ve Namus ve İç Özgürlük kitaplarının da yazarı Jiddu Krishnamurti tarafından kaleme alınan Zihinsel Kurtuluş kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Omega yayınevinden 1970 yılında 9786050200584 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zihinsel Kurtuluş isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Zihinsel Kurtuluş kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İnsan Olmak
0
Aşk, Seks ve Namus kitabının da yazarı Jiddu Krishnamurti tarafından kaleme alınan İnsan Olmak kitabı Kişisel Gelişim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Omega yayınevinden 0 yılında 9786050202427 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İnsan Olmak isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. İnsan Olmak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Zeitgeist: Addendum
2008
Başrollünde oyuncu Jiddu Krishnamurti yer aldığı, yönetmenliğini Peter Joseph üstlendiği film Belgesel türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Belgesel, Tarih türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Zeitgeist: Addendum isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
9.5
2 oy
0