up
ara
‹ John Steinbeck

John Steinbeck Kitapları

1970
John Steinbeck'in Fareler ve İnsanlar romanında aklı başında ve zeki bir adam olan George ile güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk arkadaşı Lennie'nin para kazanmak için tarım işçiliği yapmak üzere mevsimlik olarak çalışmaya başladıkları çiftlikte geçen hikayeleri anlatılmaktadır.
2013
1930’larda birçok çeşit insanın olduğu ve hepsinin de belli bir uyum içinde yaşadığı bir sokaktır Sardalye Sokağı. Bu sokakta sanatçılar, hayat kadınları, bilim insanları, serseriler ve birçok renkli insan vardır. Fakat Mack ve takımı sistemin dişlisi olmayı reddeder. Aylak takımını oluşturup sömürüye başkaldırır. Ve sadece ihtiyacı kadarıyla yaşamını sürdürür. Konserveciliğin zirveye ulaştığı ve herkesin çalıştığı ortamda onlar aylak bir görüntü eşliğinde çalışmayı reddeder. Gerçek hayattan kesitlerle ve akıcı diliyle John Steinbeck bu kitabında da okuyucuyu işçilerin, emekçilerin dünyasına, onların zorlu hayatlarına misafir eder.
2004
1930’larda ABD’de ortaya çıkan Büyük Göç’e ve bu göçün beraberinde getirdiği toplumsal sorunlara değinirken daha iyi bir yaşam hayali ile Oklahoma’dan Kaliforniya’ya doğru yola çıkan Joad ailesinin öyküsünü anlatır.
2011
/ 2