up
ara
John Verdon

John Verdon

Mısra afacan

Mısra afacan

@misraafacan

İnanılmaz kurgulara sahip bir yazar. Her kitabı ayrı bir heyecan, ayrı bir deneyim. Cinayet, polisiye türleri seven okurların okuması gereken türden bir kitap.
John Verdon
ünlüye puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Bu yazarın kitaplarını okumayı çok özledim. Harika, etkileyici ve olağanüstü bir kalemi var. Dave Gurney karakteri halen zihnimde. Bu karakterin zekasını ve hatta sürekli kahve içmesini bile özledim desem abartmış sayılmam. John Verdon yeni romanıyla sevenlerine merhaba demeli artık. Romanın içinde Dave Gurney karakteri de yer almış olsa hiç fena olmaz.
John Verdon
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
sena

sena

@senatasoz

Peter Pan Ölmeli
"Cenaze törenine katılanlar sorgulama sırasında, Carl'ın önce bir yere takılıp sendeler gibi olduğunu söylediler. Ama daha sonra, kurşun yarası bulununca otomatik olarak fikir değiştirdiler. Yani insanlar bilinçaltında iki muhtemel olay sırasını değerlendirdiler ve akla daha yatkın olanı kabul ettiler."
"Zaten beyinlerimizin bunu yapması gerekir, değil mi?"
"Evet, ama bir noktaya kadar. Burada sorun şudur, belirli bir olaylar sırasını kabul ettiğimiz zaman - ki, burada 'sendeledi, vuruldu ve düştü' varsayımı yerine 'vuruldu, sendeledi ve düştü' düşüncesi hakimdi - diğer varsayımı unuturuz. Sadece yeni düşünce tarzımıza göre hareket ederiz. Zihin belirsizlikleri halledecek ve işine devam edecek tarzda çalışır. Pratikte bu çoğu zaman, mantıklı varsayımlardan düşünülen gerçeğe atlama ve geriye bakmama anlamına gelir. Hiç kuşkusuz, eğer mantıklı varsayım hatalı olursa, daha sonra onun üzerine inşa edilen her şey saçmadır ve sonuçta çöker."


_513_
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
sena

sena

@senatasoz

Gerçek dünyada elimizdeki birkaç noktayı birleştirmeli ve işe yarar anlamlı bir örnek çıkarmaya çalışmalıydık. Bu mükemmel olmayan bir sistemdi. Hayatın kendisi de öyleydi. Tehlike, noktaların kıtlığından ziyade, bazı noktalara diğerlerine kıyasla öncelik tanıyan bilinçsiz kişisel gündemden, örneğin belirli bir yöne bakmasını isteyen gündemden doğar. Olaylarla ilgili anlayışlarımız bilgi zayıflığından ziyade duygularımızın gücü tarafından çarpıtılır.


_ 208 - 209 _
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
sena

sena

@senatasoz

Kadın korkulu gözlerle ona baktı ve başını iki yana salladı. Gurney o anda yapmaması gereken bir şey yaptığını ve çok hızlı gittiğini düşündü. Faraziyeler yürütüyor ve onları rasyonel sonuçlar yerine koyuyordu. O anda başka bir soru geldi aklına. Bu kadına cinayet hipotezinden neden söz ediyordu? Onu korkutmaya ya da tepkisini görmeye mi çalışıyordu? Yoksa noktaları birleştirirken haklı olduğunu gösterecekmiş gibi, kendisini onaylayacak birini mi arıyordu?
Ama ya yanlış noktaları birleştirip yanlış bir resim oluşturuyorsa ne olacaktı? Ya onun noktalar dediği şeyler rasgele izole edilmiş olaylarsa? Böyle zamanda, dünya üzerinde belirli bir enlemde herkesin gökyüzünde aynı yıldızları gördüğünü düşünür, rahatsız olurdu. Ama iki kültür hiçbir zaman aynı takımyıldızı görmezdi. O bu fenomeni tekrar tekrar görmüştü. Gördüğümüz örnekler, inanmak istediğimiz hikayeler tarafından oluşturuldu.

_175_
ataç ikon Peter Pan Ölmeli
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
küBRaa

küBRaa

@gameofthrones

Şeytanı Uyandırma
📕👀🎧🎼🎻..............
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
küBRaa

küBRaa

@gameofthrones

Aklından Bir Sayı Tut
Aklımda okumak yokken elimden bırakamadığım heyecanla sayfaları çevirdiğim manyak bir kitap 😂
ataç ikon Aklından Bir Sayı Tut
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
18 beğen · 8 yorum
SHADOWMAN (@melankolikruhum)
"Çünkü"den sonrasını merak ettim. Yok yok okudum :)
18.12.18 beğen 1 cevap
yusuf üvet (@dug34)
serinin tamamını okumani tavsiye ederim:)
18.12.18 beğen 1 cevap
kader.cmln (@naturmort)
Tam olarak dediğin gibi °manyak° bir kitap hele serinin son kitaplarında aklını alıyor, hayatından bir şeyleri sorgulamaya, şüpheyle yaklaşmaya başlıyorsun 😄
18.12.18 beğen 1 cevap
okuyankoala (@burcuskmn)
Yıllardır kitaplığımda beklemesine rağmen henüz elime almadım, ama bu paylaşımdan sonra merak etmedim desem yalan olur 😂
18.12.18 beğen cevap
A. Can ATAM (@canatam)
Okumakta çok geç bile kalmışsınız.
18.12.18 beğen cevap
mediha

mediha

@daily

Hayat devam ediyor.Eğer biri seni hayal kırıklığına uğrattıysa, canı cehenneme.
ataç ikon Fırtınada Yanacaksın
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Kurt Gölü
2016
Fırtınada Yanacaksın kitabının da yazarı John Verdon tarafından kaleme alınan Kurt Gölü kitabı Cinayet, Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786059702249 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kurt Gölü isimli kitap 472 sayfadan oluşuyor. Kurt Gölü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Fırtınada Yanacaksın
2018
Kurt Gölü kitabının da yazarı John Verdon tarafından kaleme alınan Fırtınada Yanacaksın kitabı Polisiye, türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 2018 yılında 9786059702942 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fırtınada Yanacaksın isimli kitap 528 sayfadan oluşuyor. Fırtınada Yanacaksın kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Şeytanı Uyandırma
0
Kurt Gölü kitabının da yazarı John Verdon tarafından kaleme alınan Şeytanı Uyandırma kitabı Roman, Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786054629251 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şeytanı Uyandırma isimli kitap 536 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Nail çevirmiştir. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Şeytanı Uyandırma kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aklından Bir Sayı Tut
2010
Seri bir katil, kurbanlarına mektuplar göndererek bedel ödeme zamanlarının geldiğini söyleyip daha sonra hepsini aynı şekilde öldürüp kafalarını kesmektedir. Kurbanlardan birinin dedektif David Gurney'den yardım istemesiyle dedektifin bu esrarengiz cinayetleri çözme yolundaki macerası başlar.
Gözlerini Sımsıkı Kapat
2011
Kurt Gölü kitabının da yazarı John Verdon tarafından kaleme alınan Gözlerini Sımsıkı Kapat kitabı Macera, Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2011 yılında 9786054188895 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gözlerini Sımsıkı Kapat isimli kitap 566 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Nail çevirmiştir. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Gözlerini Sımsıkı Kapat kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
10
2 oy
0