up
ara
Joseph Conrad

Joseph Conrad

Şule

Şule

@sule10

İnsan ilişkilerinde gelgitler olabilir.Şahsen ben hala o önemli sapmayı bulmaya çalışıyorum.Ne var ki,korkarım çoğumuz kıyıları gerçekten de kıraç olan bir gölcüğün ölü suyunda sonsuza dek çırpınmaya mahkum.Ama biliyorum ki insan ilişkilerinde beklenmedik ölçüde-hatta mantıksızca-aydınlatıcı anlar sıkça olur,normalde önemsiz olan bir ses,belki de yalnızca son derece olağan bir hareket,gönül rahatlığımızın mantıksızlığını gözlerimizin önüne sermeye yeter.
ataç ikon Üç Deniz Öyküsü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Şule

Şule

@sule10

Ve önceki akli durumuma hayret ettim.Neden daha fazla
şaşırmamıştım?Neden?İşte buradaydım,göz açıp kapayana dek bir kaptanlık almıştım,insan ilişkilerinin normal seyrinde değil,daha çok büyülenmişçesine.Hayretler içinde kalmış olmalıydım.Ama kalmamıştım.Peri masallarındaki insanlara çok benziyordum.Hiç bir şey onları şaşırtmaz.Bir kabak tam donanımlı bir şölen arabasına dönüşüp onu baloya götürmeye kalktığında kül kedisi haykırmaz.Sessizce biner ve açık bahtına doğru uzaklaşır.
ataç ikon Üç Deniz Öyküsü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Şule

Şule

@sule10

Büyük insanların lütfu,seçilen şanslı nesnenin çevresinde bir hale yaratır.
ataç ikon Üç Deniz Öyküsü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Şule

Şule

@sule10

Ne beklediğimi bilmiyorum.Belki de gençlere özgü arzuların en mükemmel örneği olan o özel varoluş yoğunluğundan başka bir şey değil.
ataç ikon Üç Deniz Öyküsü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"Aşırı keder bile sonunda şiddet yoluyla boşalabilir ama genellikle duygusuzluğa dönüşür."
ataç ikon Karanlığın Yüreği
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"Yokluğa, onursuzluğa, ruhsuzluğa dayanmak, bu uzayan açlığa dayanmaktan daha kolaydır."
ataç ikon Karanlığın Yüreği
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Düşüncelerimi, onları anlamayan insanlara göstermeye ihtiyacım yok.  paylaşım fotoğrafı
"Düşüncelerimi, onları anlamayan insanlara göstermeye ihtiyacım yok."
Gördüğüm şeylere karşı, elimden bir şey gelmediği için kendimden nefret ettim, duyulmayan sesimden, delirmeyen aklımdan nefret ettim.

*Roma imparatoru ve stoacı filozof Marcus Aurelius diyor ya :

"Eğer bir dış etken seni üzerse,
duyduğun acı o şeyin kendisinden değil,
senin ona verdiğin değerden geliyordur.
Onu da her an ortadan kaldırma gücün vardır."

Stoa felsefesi : "Doğaya uygun yaşamayı salık veren, ruhun duyumsamaz olduğunu öne süren, aklı egemen kılmayı ülkü edinen öğreti ve felsefe. "
Joseph Conrad
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
The Secret Agent
1970
Casus kitabının da yazarı Casus ve Batılı Gözler Altında kitaplarının da yazarı Joseph Conrad tarafından kaleme alınan The Secret Agent kitabı İngilizce Hikaye, İngilizce türünde okuyucusu ile buluşuyor. Collins Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9780007420261 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan The Secret Agent isimli kitap 308 sayfadan oluşuyor. The Secret Agent kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Casus
1970
The Secret Agent kitabının da yazarı Joseph Conrad tarafından kaleme alınan Casus kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944886727 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Casus isimli kitap 309 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ünal Aytür çevirmiştir. Kitap Okunası ve Tavsiye Edilesi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Casus kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Batılı Gözler Altında
1911
The Secret Agent kitabının da yazarı The Secret Agent ve Casus kitaplarının da yazarı Joseph Conrad tarafından kaleme alınan Batılı Gözler Altında kitabı Roman (Çeviri), Modern Klasikler Dizisi türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1911 yılında 9789750505287 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Batılı Gözler Altında isimli kitap 335 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Mehmet Bakırcı, Ayşe Yunus çevirmiştir. Batılı Gözler Altında kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Zafer
1970
The Secret Agent ve Casus kitaplarının da yazarı Joseph Conrad tarafından kaleme alınan Zafer kitabı Roman (Çeviri), Modern Klasikler Dizisi türünde okuyucusu ile buluşuyor. İletişim Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789750509094 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zafer isimli kitap 380 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Armağan İlkin çevirmiştir. Zafer kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Karain
1970
The Secret Agent ve Casus kitaplarının da yazarı Joseph Conrad tarafından kaleme alınan Karain kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Bilek Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055831318 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Karain isimli kitap 96 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Çağla Baş çevirmiştir. Karain kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0