up
ara
Kaan Kural

Kaan Kural

Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Zaafları azaltmak, hataları gidermekten çok başka bir yol daha var. Hataların ve zaafların önemini azaltmak, yani hata payını arttırmak. Çünkü ne kadar çalışırsanız çalışın,miktarını azaltmayı başarsanız da hatalar hep olacak. Ve bazı günler, diğerlerinden fazla olacak (sf: 31 – Kaan Kural – Bu Oyun Böyle Oynanır)

'Ulan sen Efes' te oynamışsın, öpüpn de başına koyacağına burada artislik yapıyorsun' diye düşünenleri anlayabiliyorum. Her şey de kötü değildi elbet. Kötü olan, iyi olan şeylerin çoğunlukla basketbol oynamakla ilgili olmamasıydı. Kntindeki sosisli nefisti mesela. (sf: 58 – Alp Akbulut – Altyapının Mutsuzluğu)

Ribaundda kimse olmadığı için iyi bir şut olmadığı düşünülebilir ama bir şutör şut atarken hiçbir zaman ribaundu düşünmez (sf: 70 – Alp Akbulut – Altyapının Mutsuzluğu)

Hentbolu seversen hentbol dünyanın en güzel sporudur (sf: 75 – Ozan Can Sülüm – En Çirkin Sevgilim)

Bir şey daha vardı: Lolo Jones güzel bir kadındı. Güzel bir kadın başarılı olduğunda bunu güzel olduğu için değil, gerçekten hak ederek yaptığını ispatlamak zorunda bırakılır. (sf: 130 – Çetin Cem Yılmaz – Dört Kadın)

Belki 2000 smaç yarışması, Iverson ile düellosu ya da Weis' in üzerinden uçtuğu an gibi görkemli bir şey yapmamıştı ama son saniye basketi ile sporun nasıl bir çembere benzediğini hatırlatmıştı. Aslında yükseliş, düşüş, dibe vuruş olarak gördüğün, bir çemberdir ve başladığın yere dönersin. Çoğu zaman. Bir çaylak olarak geldiğin ve pas almak için köşede sabit beklediğin ana 17 sene sonra yeniden döner, bir kez daha orada o pası almak için bekler durursun. (sf: 142 – İnan Özdemir – Vince Carter' ın Son Perdesi)

1993-94 sezonunda pek çok takımın bir şansı vardı, çünkü Michael Jordan basketbolu bıraktığını açıklamıştı. (sf: 260 – Çetin Cem Yılmaz – Seattle İçin Uyanma Vakti)

(Profil Yay. - 1. Baskı)
ataç ikon Yazıhane Yıllık
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Hastasıyım Bu Oyunun
2014
Yazıhane Yıllık kitabının da yazarı Kaan Kural tarafından kaleme alınan Hastasıyım Bu Oyunun kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Mavi Ağaç yayınevinden 2014 yılında 9789759960124 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hastasıyım Bu Oyunun isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Hastasıyım Bu Oyunun kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazıhane Yıllık
2015
Hastasıyım Bu Oyunun kitabının da yazarı Kaan Kural tarafından kaleme alınan Yazıhane Yıllık kitabı Deneme (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Profil Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9789759967505 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yazıhane Yıllık isimli kitap 333 sayfadan oluşuyor. Yazıhane Yıllık kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0