up
ara
Kadir Mısıroğlu

Kadir Mısıroğlu

Emre Şen

Emre Şen

@senemre

Kendisi delidir.
Kadir Mısıroğlu
ünlüye 1 verdi
0 beğen · 0 yorum
mustafa şenyurt

mustafa şenyurt

@mustafasenyurt

Anadolu'nun her köşesinden gelen vekillerinizin teşkil ettiği Büyük Millet Meclisi; olanı biteni dinleyip anladıktan sonra millete hakikati söylemeye lüzum gördü. İngilizler tarafından satın alınan ve milleti birbirine düşürmek maksadını güden bazı hainler sizi aldatmak için türlü türlü yalanlar söylüyorlar. İzmir'in, Antalya'nın, Adana'nın, Ayıntab ve Maraş ve Urfa havalisinin düşmanlar tarafından işgali üzerine silaha sarılan milletdaş ve dindaşlarımızı yine size mahvettirmek için Padişah ve Halifeye isyan sözünü ortaya atıyorlar. Millet Meclisi, Halife ve Padişahımızı düşman tazyikinden kurtarmak, Anadolu'nun parça parça şunun bunun elinde kalmasına mani olmak, payitahtımızı yine Anavatana bağlamak için çalışıyor. Biz vekilleriniz Cenab-ı Hak ve Resul-ü Ekremi namına yemin ederiz ki Padişaha ve Halifeye isyan sözü bir yalandan ibarettir ve bundan maksat vatanı müdafaa eden kuvvetleri, aldatılan Müslümanların elleriyle mahvetmek ve memleketi sahipsiz bırakarak elde etmektir. Hind'in, Mısır'ın başına gelen halden mübarek vatanımızı kurtarmak için İngiliz casuslarının sizi aldatmak üzere uydurdukları yalana inanmayın! İzmir'ini, Adana'sını, Urfa ve Maraşı'nı, El-Hasıl vatanın düşman istilasına uğramış kısımlarını müdafaa edenler, din ve milletlerinin şerefi için kan döken kardeşlerinizi arkadan size vurdurmak isteyen alçakları dinlemeyin ve onları Millet Meclisi'nin kararı üzerine cezalandıracak olanlara yardım edin, ta ki din son yurdunu kaybetmesin, ta ki milletimiz köle olmasın. Biz birlik oldukça düşman üzerimize gelemeyeceğini resmen ilan etti. Onun candan özlediği aramızda nifak ve şikaktır. Allah'ın laneti düşmana yardım eden hainlerin üzerine olsun ve rahmet ve tevfik Halife ve Padişahımızı, millet ve vatanı kurtarmak için çalışanların üzerinden eksik olmasın.
Büyük Millet Meclisi emriyle
Reis
Mustafa Kemal
Hakimiyet-i Milliye Gazetesi, 27 Nisan 1920, Nr: 25
ataç ikon Sultan Vahideddin
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
A.ÇALIK

A.ÇALIK

@acalik

Doğru Türkçe Rehberi Yahud Bin Uydurma Kelimeyi Boykot
ataç ikon Doğru Türkçe Rehberi Yahud Bin Uydurma K...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Kütüphânesiz münevver olmaz. Kitaplar, insan hayatını seviyelendiren en ehemmiyetli müessirlerdir. Ancak bu seviyelendiriş, müsbet de, menfî de olabilir. Zira kitap, iki ağızlı bir bıçak gibidir.
ataç ikon İslamcı Gençliğin El Kitabı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Hakkı Sandıkçılar

Hakkı Sandıkçılar

@hakkisandikcilar

İslam düşmanları bilhassa demokrasiye geçişten sonra halkın elindeki rey silahından ürktükleri için dine husumetlerini "islam" adını kullanarak tevcih etmeyi mahsurlu gördüklerinden bir taktik olarak güya dini değil de, O'nu dava eden, hem de güya yanlış dava eden bir zümreye tarizde bulunuyorlarmış gibi bir taktikle "süleymancı, nurcu" gibi isimleri kullanmışlardır.
ataç ikon Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri Cil...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Lozan Zafer mi, Hezimet mi? - 3
1970
Muhtasar İslam Tarihi - Cild: 3 ve Filistin Dramı'nın Düşündürdükleri kitaplarının da yazarı Kadir Mısıroğlu tarafından kaleme alınan Lozan Zafer mi, Hezimet mi? - 3 kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sebil Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789755800448 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Lozan Zafer mi, Hezimet mi? - 3 isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Lozan Zafer mi, Hezimet mi? - 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Muhtasar İslam Tarihi - Cild: 3
1970
Lozan Zafer mi, Hezimet mi? - 3 ve Filistin Dramı'nın Düşündürdükleri kitaplarının da yazarı Kadir Mısıroğlu tarafından kaleme alınan Muhtasar İslam Tarihi - Cild: 3 kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sebil Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789755800646 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Muhtasar İslam Tarihi - Cild: 3 isimli kitap 496 sayfadan oluşuyor. Muhtasar İslam Tarihi - Cild: 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Filistin Dramı'nın Düşündürdükleri
1970
Lozan Zafer mi, Hezimet mi? - 3 ve Muhtasar İslam Tarihi - Cild: 3 kitaplarının da yazarı Kadir Mısıroğlu tarafından kaleme alınan Filistin Dramı'nın Düşündürdükleri kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sebil Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789755800158 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Filistin Dramı'nın Düşündürdükleri isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Filistin Dramı'nın Düşündürdükleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri Cilt: 3
0
Lozan Zafer mi, Hezimet mi? - 3 kitabının da yazarı Kadir Mısıroğlu tarafından kaleme alınan Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri Cilt: 3 kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sebil Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789755800660 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri Cilt: 3 isimli kitap 768 sayfadan oluşuyor. Tarihten Günümüze Tahrif Hareketleri Cilt: 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Osmanoğulları'nın Dramı
2009
Lozan Zafer mi, Hezimet mi? - 3 kitabının da yazarı Lozan Zafer mi, Hezimet mi? - 3 ve Muhtasar İslam Tarihi - Cild: 3 kitaplarının da yazarı Kadir Mısıroğlu tarafından kaleme alınan Osmanoğulları'nın Dramı kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sebil Yayınevi yayınevinden 2009 yılında 9789755800431 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osmanoğulları'nın Dramı isimli kitap 560 sayfadan oluşuyor. Osmanoğulları'nın Dramı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
1
1 oy
0