up
ara
Karl Marx

Karl Marx

zeynep koçoğlu

zeynep koçoğlu

@zeynepkocoglu

Az biraz tarih bilen herkes büyük sosyal devrimlerin kadınların katılımı olmadan gerçekleşmeyeceğini bilir.
ataç ikon Zincirlerimizden Başka Kaybedecek Neyimi...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman

Kapitalist toplumda her türlü yola başvurarak kâr elde etmek hedeflenir.Bu toplumda doymak bilmeyen bir canavar gizlenmektedir.
ataç ikon Kapital Manga 2.Cilt
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
zeynep koçoğlu

zeynep koçoğlu

@zeynepkocoglu

Kara tenlinin emeği dangalandığı müddetçe beyaz tenlinin emeği özgürleşemez.
ataç ikon Zincirlerimizden Başka Kaybedecek Neyimi...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Umut

Umut

@yumuk

• "Nesneler dünyasındaki değer artışı insanlar dünyasındaki değer düşüşü ile doğru orantılıdır." syf.10

• "Siz azaldıkça hayatınızı da daha az ifade edersiniz; sahip olduğunuz ne kadar çok şey varsa, yabancılaşmış hayatınız ve yabancılaşmış varlığınızın tasarrufu daha da büyür." syf.78
ataç ikon Zincirlerimizden Başka Kaybedecek Neyimi...
kitaba 5 verdi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
HANIMCI BEYZADE

HANIMCI BEYZADE

@koraycem

1844 El Yazmaları
Yabancılaşma...
ataç ikon 1844 El Yazmaları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Rıza U.

Rıza U.

@rzauludogan

"Ulaşmış olduğum ve bir kez ulaşıldıktan sonra incelemelerime kılavuzluk etmiş olan genel sonuç, kısaca şöyle formüle edilebilir: Varlıklarının toplumsal üretiminde, insanlar, aralarında, zorunlu, kendi iradelerine bağlı olmayan belirli ilişkiler kurarlar; bu üretim ilişkileri, onların maddi üretici güçlerinin belirli bir gelişme derecesine tekabül eder. Bu üretim ilişkilerinin tümü, toplumun iktisadi yapısını, belirli toplumsal bilinç şekillerine tekabül eden bir hukuki ve siyasal üstyapının üzerinde yükseldiği somut temeli oluşturur. Maddi hayatın üretim tarzı, genel olarak toplumsal, siyasal ve entelektüel hayat sürecini koşullandırır. İnsanların varlığını belirleyen şey, bilinçleri değildir; tam tersine, onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."
ataç ikon Ekonomi Politiğin Eleştirisine Katkı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Bir Başak Kadını

Bir Başak Kadını

@passiveaggressive

 paylaşım fotoğrafı
İnsan doğaya ne kadar yabancılaşırsa o kadar toplumsallaşır,
ne kadar toplumsallaşırsa da o kadar kendine yabancılaşır.

Karl Marx
Karl Marx
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Gökdeniz mert

Gökdeniz mert

@pote

Üretici paylaşım fotoğrafı
Üretici
Bir çok yürek üretemez Aslında ! Kibir yalan ego sabırsızlık Herşeyi bir anda harcamak (cinsellik) Gözün dört bir yandaki diğerlerini kesmesi sadakatsizlik ilk başta doğruları konuşmayıp Yalan kişilikler ile başlayan Bir üretici Zaten üretmiyordur borçlanıyordur sadece Sonunda haciz edilir. Herşeyin başı saygı dürüstlük Ve Hayatının En değerli varlıklarından birini ! Harcamamaktır kredi kartı gibi ‘ üretici yada iflas insanın elinde olan bir Hayata bakış şekli
Karl Marx
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

HEM DE NE BÜYÜK TALİHSİZLİK.. paylaşım fotoğrafı
HEM DE NE BÜYÜK TALİHSİZLİK..
Eğer karşılıklı sevgi uyandırmadan seversen, yani sevgin sevgi olarak karşılıklı aşkı üretmezse, eğer sevgi dolu insan olarak senin yaşamsal ifaden ile sen kendini sevilen insan yapamıyorsan, sevgin güçsüzdür, talihsizliktir.

Karl Marx-Yahudi asıllı Alman filozof.
Karl Marx
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi
1970
Demokritos ile Epikouros'un Doğa Felsefelerindeki Ayırım kitabının da yazarı Demokritos ile Epikouros'un Doğa Felsefelerindeki Ayırım ve 18. Yüzyılda Gizli Diplomasi Rus Despotizminin Asyatik Kökeni kitaplarının da yazarı Karl Marx tarafından kaleme alınan Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi kitabı Felsefe, Hukuk Felsefesi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757399575 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi isimli kitap 271 sayfadan oluşuyor. Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Demokritos ile Epikouros'un Doğa Felsefelerindeki Ayırım
2014
Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi kitabının da yazarı Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi ve 18. Yüzyılda Gizli Diplomasi Rus Despotizminin Asyatik Kökeni kitaplarının da yazarı Karl Marx tarafından kaleme alınan Demokritos ile Epikouros'un Doğa Felsefelerindeki Ayırım kitabı İlkçağ Felsefesi, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. BilgeSu Yayıncılık yayınevinden 2014 yılında 9789944795562 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Demokritos ile Epikouros'un Doğa Felsefelerindeki Ayırım isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Saffet Babür çevirmiştir. Demokritos ile Epikouros'un Doğa Felsefelerindeki Ayırım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18. Yüzyılda Gizli Diplomasi Rus Despotizminin Asyatik Kökeni
1970
Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi ve Demokritos ile Epikouros'un Doğa Felsefelerindeki Ayırım kitaplarının da yazarı Karl Marx tarafından kaleme alınan 18. Yüzyılda Gizli Diplomasi Rus Despotizminin Asyatik Kökeni kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaynak Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753430258 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 18. Yüzyılda Gizli Diplomasi Rus Despotizminin Asyatik Kökeni isimli kitap 126 sayfadan oluşuyor. 18. Yüzyılda Gizli Diplomasi Rus Despotizminin Asyatik Kökeni kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ekonomi Politiğin Eleştirisine Katkı
1970
Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi kitabının da yazarı Karl Marx tarafından kaleme alınan Ekonomi Politiğin Eleştirisine Katkı kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789757399261 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ekonomi Politiğin Eleştirisine Katkı isimli kitap 292 sayfadan oluşuyor. Ekonomi Politiğin Eleştirisine Katkı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Grundrisse 1Ekonomi Politiğin Eleştirisinin Temelleri
1970
Hegel'in Hukuk Felsefesinin Eleştirisi ve Demokritos ile Epikouros'un Doğa Felsefelerindeki Ayırım kitaplarının da yazarı Karl Marx tarafından kaleme alınan Grundrisse 1Ekonomi Politiğin Eleştirisinin Temelleri kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sol Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9757399809 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Grundrisse 1Ekonomi Politiğin Eleştirisinin Temelleri isimli kitap 405 sayfadan oluşuyor. Grundrisse 1Ekonomi Politiğin Eleştirisinin Temelleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
10
1 oy
0