up
ara
Katherine Mansfield

Katherine Mansfield

HerŞyGzlOla ོca ོk

HerŞyGzlOla ོca ོk

@koraycem

Yaşam da böyle; aşk da - belli belirsiz, geçici, kaçıcı bir şey.
ataç ikon Katıksız Mutluluk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
HerŞyGzlOla ོca ོk

HerŞyGzlOla ོca ོk

@koraycem

Hiç pişmanlık duymamayı, geriye dönüp bakmamayı bir yaşam kuralı edinin. Pişmanlık enerjinizi boşa harcamanıza neden olur; geçmişin üzerine hiçbir şey inşa edemezsiniz. ...Önemli olan An'ı yaşayabilmektir.
ataç ikon Bahtiyarlık ve Diğer Öyküler
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Sevgi, acının içinden geçme yolarından yalnızca biri, bazen yanılıp ıskalayabilir. Acı hiçbir zaman ıskalamaz.  paylaşım fotoğrafı
"Sevgi, acının içinden geçme yolarından yalnızca biri, bazen yanılıp ıskalayabilir. Acı hiçbir zaman ıskalamaz."
Sevgilim ! Sevgilim !

Biliyor musun, bu sözcüğü söyleyebilecek kadar hiç kimseyi yeterince tanımadım ben.

Güzel bir sözcük değil mi ?

İnsan bu sözcüğü söylerken elini uzatır, ötekininkine dokunur usulca…

Hayır, hayır.

Böyle şeyler düşünmek ölümcül.

İnsan bırakmamalı kendini.

*Dünyanın Edebiyatın en büyük öykü ve günce yazarı. "Bir Hüzün Gecesi" öyküsünde böyle yazıyor. Kısa yaşamına sığdırdığı öykü ve anıları Virginia Wolf'u dahi kıskandırmıştı.

Konular malûm, metinler kendini anlatıyor.

Aklıma şu düşüyor. Hasan Ali Toptaş'ın "Bin Hüzünlü Haz" romanıyla çok yakın, kısaca varlığın yokluk hüznü.

Kitap tanımlı değilmiş.
Katherine Mansfield
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Ölü Albayın Kızları (Ciltli)
1970
The Doll's House and Other Stories ve Katıksız Mutluluk kitaplarının da yazarı Katherine Mansfield tarafından kaleme alınan Ölü Albayın Kızları (Ciltli) kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adam Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9754187770 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölü Albayın Kızları (Ciltli) isimli kitap 167 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Memet Fuat çevirmiştir. Ölü Albayın Kızları (Ciltli) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
The Doll's House and Other Stories
1970
Ölü Albayın Kızları (Ciltli) ve Katıksız Mutluluk kitaplarının da yazarı Katherine Mansfield tarafından kaleme alınan The Doll's House and Other Stories kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pearson Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9781405879521 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan The Doll's House and Other Stories isimli kitap 59 sayfadan oluşuyor. The Doll's House and Other Stories kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Katıksız Mutluluk
1970
Ölü Albayın Kızları (Ciltli) kitabının da yazarı Katherine Mansfield tarafından kaleme alınan Katıksız Mutluluk kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944887038 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Katıksız Mutluluk isimli kitap 873 sayfadan oluşuyor. Kitap Hasan Ali Yücel Klasikleri Listesi listesinde de yeralmaktadır. Katıksız Mutluluk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çocuksu Bir Şey
0
Ölü Albayın Kızları (Ciltli) kitabının da yazarı Katherine Mansfield tarafından kaleme alınan Çocuksu Bir Şey kitabı İngiliz - İrlanda, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786053609070 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çocuksu Bir Şey isimli kitap 216 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Oya Dalgıç çevirmiştir. Çocuksu Bir Şey kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bahçede Eğlence (Ciltli)
2009
Ölü Albayın Kızları (Ciltli) kitabının da yazarı Ölü Albayın Kızları (Ciltli) ve The Doll's House and Other Stories kitaplarının da yazarı Katherine Mansfield tarafından kaleme alınan Bahçede Eğlence (Ciltli) kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9786053604846 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bahçede Eğlence (Ciltli) isimli kitap 236 sayfadan oluşuyor. Bahçede Eğlence (Ciltli) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0