up
ara
Lewis Carroll

Lewis Carroll

Ebru

Ebru

@kubraebru

“ Ah, ‘dünyayı döndüren şey sevgidir, sevgi!’”
“Bir başkası da bana bunun herkesin kendi işine bakması olduğunu söylemişti!” diye fısıldadı Alice.
“Ah, neyse! İkisi de hemen hemen aynı anlama geliyor,” dedi Düşes (...)
ataç ikon Alice Harikalar Diyarında
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğen · 0 yorum
Günay ilgar

Günay ilgar

@gunayilgar

Dışın nasıl görünüyorsa için de öyle olsun, yahut, daha da yalın söylenmesini istersen:''Kendinizi herkese olduğunuz yahut olabileceğinizden farklı olmamış olduğunuz gibi gösterecek olan durumunuzdan farklı değilmiş gibi göstermeyeceğiniz sanısına kapılmayın.''
ataç ikon Alice Harikalar Diyarında
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Günay ilgar

Günay ilgar

@gunayilgar

Düşes: dünyayı yürüten güç sevgidir, sevgi!
Alice: "birisi de herkesin kendi işine bakmasıdır" demişti
ataç ikon Alice Harikalar Diyarında
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ceren Şahin

Ceren Şahin

@asyaceren

Eğer herkes kendi işine baksaydı, Dünya şimdi olduğundan daha hızlı dönerdi.
ataç ikon Alice Harikalar Diyarında
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
18 beğen · 0 yorum
Meursault Samsa

Meursault Samsa

@meursaultsamsa

Kendini başkalarına gördüğünden ya da görünebileceğinden farklı biri olarak görme ki, başkaları da seni başkalarının gözünde başka biri olmaya çalışan başka biri olarak görmesin. (sf: 82)

***

‘’Derdi ne acaba diye sordu Griffin’ e. Griffin de, tıpkı az önceki gibi karşılık verdi: ‘’Aslında derdi falan yok, sadece dertli olduğunu sanıyor. Haydi gel!’’ (sf: 86)

***

Panter yedi böreğin kabuğunu, sosunu, etini
Baykuşun payına kaldı böreğin ismi (sf: 99)

(İş Bankası Kültür Yay. - 13. Baskı - Çev: Sinan Ezber)
ataç ikon Alice Harikalar Diyarında
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Mustafa Zeren

Mustafa Zeren

@mustafazeren638

Nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gittiğinin hiçbir önemi yok
ataç ikon Alice Harikalar Diyarında
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Aynanın İçinden
1970
Sylvie ve Bruno ve Snark'ı Avlamak kitaplarının da yazarı Lewis Carroll tarafından kaleme alınan Aynanın İçinden kitabı Çocuk, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Çocuk Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750700453 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aynanın İçinden isimli kitap 149 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Tomris Uyar çevirmiştir. Kitap Çocuklara Hediye Edilebilecek En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Aynanın İçinden kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sylvie ve Bruno
1970
Aynanın İçinden kitabının da yazarı Aynanın İçinden ve Snark'ı Avlamak kitaplarının da yazarı Lewis Carroll tarafından kaleme alınan Sylvie ve Bruno kitabı Çocuk, 7-12 Yaş Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789759972103 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sylvie ve Bruno isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Hande Gürbüz çevirmiştir. Sylvie ve Bruno kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Snark'ı Avlamak
1970
Aynanın İçinden ve Sylvie ve Bruno kitaplarının da yazarı Lewis Carroll tarafından kaleme alınan Snark'ı Avlamak kitabı Çocuk, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yaba Yayınları yayınevinden 1970 yılında 2880000053972 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Snark'ı Avlamak isimli kitap 57 sayfadan oluşuyor. Snark'ı Avlamak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Alice in Wonderland
0
Aynanın İçinden kitabının da yazarı Lewis Carroll tarafından kaleme alınan Alice in Wonderland kitabı Çocuk, Eğitim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kapadokya Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789756659304 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Alice in Wonderland isimli kitap 48 sayfadan oluşuyor. Kitap En İyi İngiliz Yazarlar ve Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Alice in Wonderland kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Küçük Kızlara Mektuplar
2005
Aynanın İçinden kitabının da yazarı Aynanın İçinden ve Sylvie ve Bruno kitaplarının da yazarı Lewis Carroll tarafından kaleme alınan Küçük Kızlara Mektuplar kitabı Deneme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Birey Yayıncılık yayınevinden 2005 yılında 9789752640306 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Kızlara Mektuplar isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ahmet Sarı, Fatma Öztürk Dağabakan, M. Abdullah Arslan çevirmiştir. Küçük Kızlara Mektuplar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Alice Harikalar Diyarında
1903
Başrollünde oyuncu Geoffrey Faithfull yer aldığı, yönetmenliğini Cecil M. Hepworth üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Alice Harikalar Diyarında isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Alice Harikalar Diyarında
1988
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Rich Trueblood üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Alice Harikalar Diyarında isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0