up
ara
Margaret Atwood

Margaret Atwood

melankolik

melankolik

@melankolik

Ama bir kez geçti mi kim acıyı anımsayabilir ki? Acıdan geriye kalan bir gölgeden ibaret, zihinde bile değil, sadece bedende. Acı insanda iz bırakır ama görülmeyecek kadar derinde. Gözden ırak olan, gönülden de ıraktır.
ataç ikon Damızlık Kızın Öyküsü
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
melankolik

melankolik

@melankolik

Daha iyi asla herkes için daha iyi demek değildir, diyor. Kimileri için, daha kötü demektir, her zaman.
ataç ikon Damızlık Kızın Öyküsü
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
melankolik

melankolik

@melankolik

Duygularını dizginleyemezsin, demişti Moira bir zamanlar, ama davranışlarını ayarlayabilirsin.
ataç ikon Damızlık Kızın Öyküsü
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
melankolik

melankolik

@melankolik

Hiçbir şey bir anda değişmez: derece derece ısınan bir küvette farkına varmadan haşlanarak ölürsünüz. Elbette gazetelerde öyküler vardı, hendeklerdeki ya da ormanlardaki cesetler, ölesiye dövülmüş ya da sakatlanmış, eskiden dedikleri gibi saldırıya uğramış; ancak bunlar başka kadınlar hakkındaydı ve bunları yapan erkekler başka erkeklerdi. Hiçbiri tanıdığımız erkekler değildi. Gazete öyküleri bizim için rüya gibiydi, başkalarının gördüğü kötü rüyalar. Ne korkunç, derdik, öyleydiler, ancak inandır olmaksızın korkunçtular. Aşırı melodramatiktiler, bizim hayatımıza ait olmayan bir boyuta sahiptiler.
ataç ikon Damızlık Kızın Öyküsü
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Umut

Umut

@yumuk

"Yaşardık, her zamanki gibi, aldırmadan. Aldırmamak cehaletle aynı şey değildir, üstünde çalışman gerekir.
Hiç bir şey bir anda değişmez: Derece derece ısınan bir küvette farkına varmadan haşlanarak ölürsünüz. Elbette gazetelerde öyküler vardı, hendeklerde ya da ormanlarda bulunan cesetler, ölesiye dövülmüş ya da sakatlanmış, eskiden dedikleri gibi saldırıya uğramış; ama bunlar başka kadınlar hakkındaydı ve bunları yapan erkekler başka erkeklerdi. Hiçbiri tanıdığımız erkekler değildi. Gazate öyküleri bizim için rüya gibiydi, başkalarının gördüğü kötü rüyalar. Ne korkunç, derdik, öyleydiler de, ama inanılır olmaksızın korkunçtular. Aşırı melodramatiktiler, bizim hayatımıza ait olmayan bir boyuta sahiptiler.
Gazetelere konu olmayan insanlardık biz. Baskı kenarlarındaki beyaz boş alanlarda yaşıyorduk. Bu bize daha çok özgürlük veriyordu. Öyküler arasındaki boşluklarda yaşardık." s.77

"Birden fazla özgürlük çeşidi vardır, derdi Lydia Teyze. Bir şeyler yapma ve bir şeylerden sakınma özgürlüğü. Anarşi günlerinde, bir şeyler yapma özgürlüğü vardı. Şimdiyse size sakınma özgürlüğü veriliyor. Azımsamayın bunu sakın." s.41

"Sıradan olan, derdi Lydia Teyze, alıştığınız şeydir. Bu size şimdi sıradan görünmeyebilir, ama bir süre sonra öyle görünecektir, sıradan olacaktır." s.51

"Ve bir mısır tanesi ortaya çıkaran bir düğmeyi gagalamak için eğitilen güvercinler hakkındakini de. Bu güvercinler üç gruba ayrılıyorlardı: Birinci grup her gagalama için, ikincisi iki gagalamada bir alıyordu mısır tanesini, üçüncüsü ise rastgele. Deneyi yürüten kişi mısır akışını kestiğinde, ilk grup kısa sürede, ikinci grup biraz daha sonra gagalamaktan vazgeçiyordu. Üçüncü grup asla vazgeçmiyordu. Bırakmaktansa ölene dek gagalamaya devam ediyordu. Neyin işe yarayacağını kim bilir ki?" s.92
ataç ikon Damızlık Kızın Öyküsü
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Karanlık Sokaklar

Karanlık Sokaklar

@karanliksokaklar

Başka Dünyalar, Margaret Atwood paylaşım fotoğrafı
Başka Dünyalar, Margaret Atwood
"Bir şeyin dışına çıkamıyorsan, cehennemin ta kendisidir o.."
Margaret Atwood
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Virgül (@aga)
postmodern sitenin postmodern üyesi
11.01.18 beğen 4 cevap
Antilop ve Flurya
1970
Kör Suikastçı kitabının da yazarı Margaret Atwood tarafından kaleme alınan Antilop ve Flurya kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Oğlak Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789753294720 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Antilop ve Flurya isimli kitap 396 sayfadan oluşuyor. Antilop ve Flurya kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kör Suikastçı
2014
Antilop ve Flurya ve Nam-ı Diğer Grace kitaplarının da yazarı Margaret Atwood tarafından kaleme alınan Kör Suikastçı kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2014 yılında 9786050937114 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kör Suikastçı isimli kitap 672 sayfadan oluşuyor. Kör Suikastçı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kalp Gidince
2018
Antilop ve Flurya ve Kör Suikastçı kitaplarının da yazarı Margaret Atwood tarafından kaleme alınan Kalp Gidince kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2018 yılında 9786050955699 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kalp Gidince isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor. Kalp Gidince kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Nam-ı Diğer Grace
2017
Antilop ve Flurya kitabının da yazarı Margaret Atwood tarafından kaleme alınan Nam-ı Diğer Grace kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2017 yılında 9786050946659 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Nam-ı Diğer Grace isimli kitap 632 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Özden Arıkan çevirmiştir. Nam-ı Diğer Grace kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Penelopia
0
Antilop ve Flurya kitabının da yazarı Margaret Atwood tarafından kaleme alınan Penelopia kitabı Tarihi Roman, Din türünde okuyucusu ile buluşuyor. Turkuvaz yayınevinden 0 yılında 9789759174644 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Penelopia isimli kitap 127 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Dilek Şendil çevirmiştir. Penelopia kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Surfacing
1981
Başrollünde oyuncu R.h. Thomson yer aldığı, yönetmenliğini Claude Jutra üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Surfacing isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Alias Grace
2017
Başrollünde oyuncu David Cronenberg yer aldığı, 2017 yılı yapımı dizi film Netflix türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Netflix, Kitap Uyarlaması türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Alias Grace isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0