up
ara
Ali Kuzu

Ali Kuzu

Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman

Rockeffeller. O kadar çok işkolunda o kadar çok şirketin sahibiydi ki, işçilerin boyuna onunla karşı karşıya gelmemesi imkânsızdı. Bir defasında, "Paramı bana tanrı verdi" demişti. Başkalarının sırtından zengin olmuş insanların tanrıyla ilişkisi hep ilginç bir konu olmuştur.
Tanrı nedense onlara bu hakkı vermiştir. Tek dediği, " arada yoksullara azıcık koklatın" cinsi bir tavsiyeden ibarettir. Böyle midir?
0 yorum
Arzu Beyaz

Arzu Beyaz

@arzubeyaz

Atatürk Din Düşmanı Değildi
" Mustafa Kemal, kurulacak devletin şekliyle ilgili toplumun her kesiminden insanlarla görüşmeler yaparken, sıra, mollalar, şeyhler ve din büyüğü geçinen kişilere gelir. Mustafa Kemal, bunlara haber gönderir ve gelecek hafta kendileriyle bu konuyu görüşeceğini ancak konuşmalarının bir temeli olarak katılacak olan herkesin Bakara Suresinin 288. ayetine kadar okumalarını rica eder. Toplantı günü gelip çattığında, Mustafa Kemal kürsüye çıkar ve sorar:
'Arkadaşlar, buraya gelmeden önce hepinizden Bakara Suresini 288’e kadar okumanızı rica etmiştim. Kimler okudu Bakara’yı 288’e kadar?'
Salondaki bütün eller istisnasız olarak bu ricayı yerine getirdiklerini belirtmek için havaya kalkar. Bunun üzerine Mustafa Kemal sözlerine devam eder:
'Beyler işte, kuracağımız devletin neden din temeline dayanamayacağının açıklaması ortadadır, Bakara Suresi yalnızca 286 ayettir.' "
0 yorum
İlkay

İlkay

@ilkayyy

John D. Rockefeller , daha iyisi için iyiden vazgeçebilmenin gerçek başarının sırrı olduğunu söyler. Aslında bu sözle tarifini yaptığı şey başarının anahtarının , risk alabilecek kadar cesur olmakta yattığı. Pek çok insan risk almak için risk alır ama asıl başarı , elde edebileceklerini düşünerek risk almaktır.
0 yorum
EzberBozan

EzberBozan

@ezberbozan

Bu yazının sonunda halkı isyana teşvik yok. Mücadeleye çağrı yok. Sessizlik var. Kaburgalarımızın arasından üçüncü kol çıkana kadar, açlar daha aç, toklar daha tok olana kadar, daha çok insan ölene kadar ve hatta yerde ot bitmez, gökte kuş uçmaz olana dek sessizlik var. Durabilirsen dur bakalım!
0 yorum
EzberBozan

EzberBozan

@ezberbozan

İnsan, tarihini kendi yapmak istiyordu; bunun için önce yiyecek giyecek barınak üretmesi gerekliydi. İşbölümü yapıldı. Birileri bunları üretti, başkaları tarihi yaptı. Binbir eziyetle, yeniçağlara ulaşıldı. Eziyeti birileri çekti, yeniçağlara başkaları ulaştı. Bir çağa ulaşıldığında hemen ötekine geçmek gerekiyordu. Tanrı, insanın kendi tarihini yapmasını bu şartla kabul etmişti. Tüfek çağına varan Avrupalılar, altın-gümüş çağına geçebilmek için, gidip, henüz tüfek çağına ulaşmamış olanları yok ettiler. Ya da esir ettiler. Hernando Cortes, Aztek İmparatorluğunu, Francesco Pizarro da İnka'ları yok etti. Buna "Keşifler Çağı" adını verdiler. Keşfettikleri, Güney Amerika imparatorlukları ve Afrika yerlilerinin, ateşli silahlar karşısında savunmasız oluşuydu. Biz, ötekilere ne kadar zulmedebiliriz diye sınadılar. Görüldü ki, çok edilebiliyormuş.
Rockefeller Ailesi - Ölüm İmparatorluğu
0 yorum
Umut BIÇAKCI

Umut BIÇAKCI

@umutbicakci

"Şunu hiç düşündünüz mü? Neden popüler kitapların filmleri çekiliyor? Buna çoğu kişi 'para için olsa gerek' diye cevap verecektir. Elbet de para kazanmak da bu işin bir amacı, ancak temel amaç bu değil. Temel amaç insanları kitap okumaktan uzak tutmak.
Çünkü kitap, insana hayal gücünü kullandırır. Olayları, kişileri kendi kafasında canlandırdığı şekilde yaşar. Yani kısaca, kitap okuyan insan düşünür! Ama Deccalın istediği düşünen insan değil, izleyerek gördükleri içinde hapsolan insandır. O yüzden bugün sinema sektörüne ayrılan para, kitap sektörüyle kıyaslanamaz durumda."
0 yorum
Ertuğrul Kurt

Ertuğrul Kurt

@ertugrulkurt

 paylaşım fotoğrafı
Beni onurlandıran gururlandıran tablo
Çanakkale destanı
Ali Kuzu
10 (1 oy)
4 yorum
Hakan (@hakani)
Ali Kuzu elinin hamuruyla Çanakkale'ye de mi el attı?
12.07.18 beğen cevap
Ertuğrul Kurt (@ertugrulkurt)
Onlar sahte kardeşim siyasi oyun hepsi osmsnlı dayatması yani kısacası yok diriliş miş yok şusu busu hepsi ben bu kitabı Halk TV den getittirdim araştırıp aldım yani anlayacağın
12.07.18 beğen cevap
Sence kaç puan almalı?
10
1 oy
0