up
ara
Marquis de Sade

Marquis de Sade

kent aylağı

kent aylağı

@frost - Konya

"Hayalgücü ancak akıl önyargılardan kurtulmuşsa işe yarar; yoksa hayal gücü düzenin düşmanıdır, düzensizliğe ve suçun renklerini taşıyan her şeye tapar."
Marquis de Sade
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
erdijrk

erdijrk

@erdijrk - İstanbul

O tanrısızlığa inanır. ahiret yoktur. cennet, cehennem yoktur. doğru, yanlış yoktur. yegâne ahlaki pusulamız doğadır. onun gözünde insan bir böcekten farksızdır. ve doğa hayatı ölümle besler. o nedenle cinayet iyidir, toplu cinayet en iyisidir Ona göre tanrısızlık hayatı anlamsızlaştırır. şiddete, suça, ölüme ve hazza kışkırtır. o da edebiyatında/sanatında bunları yüceltir. ne kadar aykırı ve sapıkça olursa olsun, her türlü arzuyu sınırsızlaştırır. zulüm ve arzu birbirinden ayrılmaz. sade'ın bu düşünceleri, ilerde intiharı bir sanat olarak hayal edecek romantiklerde, Charles Budelaire gibi estetik modernizmin babalarında, dada ve sürrealizm üzerinde, bataille(bkz: Georges Bataille, Albert Camus, Michel Foucault gibi filozofların estetiklerinde son derecede etkili olacaktır.
Marquis de Sade
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman - Denizli

Bütün dünyanın başınıza yıkıldığını hissediyorsunuz, hatta bunun çok ötesinde bir şey bu. Bütün dünyanın başınıza yıkıldığını gözlerinizle görüyorsunuz ama çöküntü içinizde başlıyor. Bu çok kötü, çok kötü bir duygu.
Kalbiniz kırılıyor, yaralanıyorsunuz.
Hiç iyileşmeyecek şekilde yaralanıyorsunuz.
Yıkılan sizsiniz aslında, yıkılan kafanızın içimdeki dünyadır. Hayallerinizdir, sevinçlerinizdir, geçmişiniz, geleceğinizdir.
ataç ikon Ensest
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman - Denizli

Hayat yaşamak için vardır. Güzeli,çirkini acısı tatlısıyla hayat budur işte. Hayat ilk soluktan son soluğa kadar bir kavgadır. Her insanın kavgası onun hayatıdır.
ataç ikon Ensest
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman - Denizli

Tecavüze uğrayan kadın ister bir sokak kadını olur, ister bir ev kadını, ister bir rahibe hiçbir şey farketmez. Bu işlenen suçu hafifletmez. Tecavüz bir suçtur. Bu suçun ağırı hafifi yoktur. Azı çoğu yoktur. Kim yaparsa yapsın, hangi şartlarda olursa olsun tecavüz insanlık suçudur.
ataç ikon Ensest
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman - Denizli

Sokakta bir erkek poponuza dokunsa bu sizin duygu dünyanızı darmadağın edebiliyor. Ama siz bir erkeğe dokunsanız onun hoşuna gidecek. Zaten dokunmazsınız. Böyle bir şey aklınıza gelmez. Onların aklına çok rahat gelebiliyor. Kendilerine bunu hak olarak falan görüyorlar. Çocuk, yetişkin, yaşlı onlar için fark etmiyor. Kadınlığınız sizin karşınızda bir tehdit aracı olarak duruyor. Her fırsatta ona dokunarak sizi yaralayabiliyorlar.
ataç ikon Ensest
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman - Denizli

Bu kitap keyifle okumanız, okudukça tat almanız için yazılmadı. Bu kitap uykunuzu kaçırmak, tecavüzü yaşayanın duyularını kavrayabilmek ve anlayabilmek adına yazıldı.
ataç ikon Ensest
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman - Denizli

Örneğin Türk anneler çocuklarının altını değiştirirken kız ya da oğlan çocukların cinsel organlarını öperek, sevgi ve hayranlıklarını dile getirmektedir.Bu davranış bizim kültürümüzde çok normal bir davranışken, aynı davranış İskandinav toplumlarında çok aykırı, hatta ensestiyöz olarak nitelendirilebilir.
ataç ikon Ensest
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize - Balıkesir

... paylaşım fotoğrafı
...
Benim bahtsızlığım, boyun eğmeyi asla bilmeyen ve asla boyun eğmeyecek sağlam bir ruhu gökten almış olmaktır.

Bu nedenle ;

Mutsuzluklarıma benim düşünce tarzım değil diğerlerinin düşünme tarzı neden oldu.
Marquis de Sade
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize - Balıkesir

İyi niyet her türlü kötülüğe çıkarılan çekici bir davetiyedir. paylaşım fotoğrafı
"İyi niyet her türlü kötülüğe çıkarılan çekici bir davetiyedir."
“ Mutsuzluklarıma benim düşünce tarzım değil diğerlerinin düşünme tarzı neden oldu. ”
Marquis de Sade
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Tanrıya Karşı Söylev
1970
Juliette kitabının da yazarı Marquis de Sade tarafından kaleme alınan Tanrıya Karşı Söylev kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Versus Kitap Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055691110 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrıya Karşı Söylev isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Kitap Ateizm Hakkında Yazılmış Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Tanrıya Karşı Söylev kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Juliette - Erdemsizliğe Övgü
2013
Juliette ve Tanrıya Karşı Söylev kitaplarının da yazarı Marquis de Sade tarafından kaleme alınan Juliette - Erdemsizliğe Övgü kitabı Roman (Çeviri), Erotik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Chiviyazıları Yayınevi yayınevinden 2013 yılında 9786055708481 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Juliette - Erdemsizliğe Övgü isimli kitap 1006 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye N. Berna Serveryan , Münire Yılmaer çevirmiştir. Juliette - Erdemsizliğe Övgü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aşkın Hazları
2011
Juliette ve Tanrıya Karşı Söylev kitaplarının da yazarı Marquis de Sade tarafından kaleme alınan Aşkın Hazları kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Post Yayıncılık yayınevinden 2011 yılında 9786055248260 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aşkın Hazları isimli kitap 143 sayfadan oluşuyor. Aşkın Hazları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İkinize De Yer Var Bütün Hikayeleri: 1
0
Juliette kitabının da yazarı Marquis de Sade tarafından kaleme alınan İkinize De Yer Var Bütün Hikayeleri: 1 kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Oğlak Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9799753293494 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İkinize De Yer Var Bütün Hikayeleri: 1 isimli kitap 173 sayfadan oluşuyor. İkinize De Yer Var Bütün Hikayeleri: 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ensest
0
Juliette kitabının da yazarı Marquis de Sade tarafından kaleme alınan Ensest kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kafe Kültür Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786051430775 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ensest isimli kitap 150 sayfadan oluşuyor. Ensest kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Marquis De Sade: Justine
1969
Başrollünde oyuncu Jack Palance yer aldığı, yönetmenliğini Jesus Franco üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Korku türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Marquis De Sade: Justine isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Salo Ya Da Sodom'un 120 Günü
1975
Faşist Salo Cumhuriyeti devletinde tanınmış kişiler tarafından on sekiz genci bir şatoya kapatırlar. Gençlere burada fiziksel ve cinsel şiddet uygularlar.
Alfred Leslie: Cool Man In A Golden Age
2009
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Robert Frank üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Alfred Leslie: Cool Man In A Golden Age isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Justine De Sade
1972
Başrollünde oyuncu Alice Arno yer aldığı, yönetmenliğini Claude Pierson üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Justine De Sade isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Gemidos De Placer
1983
Başrollünde oyuncu Lina Romay yer aldığı, yönetmenliğini Jesus Franco üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gemidos De Placer isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0