up
ara
Maurice Blanchot

Maurice Blanchot

çağrı özyurt

çağrı özyurt

@cagriozyurt - İzmir

“Öyle olsun” diyordu adam kendi kendine gözlerini kapatarak, “eğer istemiyorsan ben de vazgeçiyorum. “ kadının belki de her şeyi unuttuğunun farkına vararak. Bu unutul kadının ona söylemek isteyebileceklerinin parçasıydı...
ataç ikon Bekleyiş Unutuş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

Kağıtları yeniden eline aldı ve yazdı: "Sana emanet edilen sestir, kadının söylediği değil. Kadının söylediklerini, senin derlediğin ve haklarını ver­mek için kaydettiğin sırları, ne kadar çekici olurlarsa olsunlar, na­zik bir şekilde en başta onları içinden çıkardığın sessizliğe doğru taşımalısın."
ataç ikon Bekleyiş Unutuş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

Adama öyle görünüyor ki, kadın kendi varlığından ne kadar şüphe ediyorsa o kadar da inanıyor. Belki de kadın şüphe etmi­yor, inanmıyor.
Kadın tüm inancını inanmadığı bu şeye vermişti.
ataç ikon Bekleyiş Unutuş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

Sadece tanrılar unutmaya muktedirler: eskiler uzaklaşmak için, yeniler geri dönebilmek için.
ataç ikon Bekleyiş Unutuş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

Unutarak, bu unutuşta bizden silinen kişi aynı zamanda biz­deki kişisel hatırlama gücünü de siliyor o zaman kişisel olmayan hatıra, bizim için unutuşun yerini tutan kişisiz hatıra uyanıyor.
ataç ikon Bekleyiş Unutuş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
tabula rasa

tabula rasa

@tabularasa

... mükemmel bir dikişin, bitiştirmenin sırrını gizlediği yerde, sır burada kendisini, tıpkı bir yırtık gibi kendisinin saklı özelliğin­de gösteriyor. İkisi de, kendi yollarına göre, bu boşluğun tanığı. Adam buranın bilmeyişin ve dikkatin mekanı olduğuna inanıyor. Kadın söylemiyor ama burası mevcudiyetin kalbi, bu kalbi kadın belki de şiddetli bir armağanla yaralamak isterdi.
ataç ikon Bekleyiş Unutuş
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize - Balıkesir

SESSİZLİĞİN GÜRÜLTÜSÜ... paylaşım fotoğrafı
SESSİZLİĞİN GÜRÜLTÜSÜ...
Sessizlik sözcüğü hala bir gürültüdür,

Konuşmak kendi içinde bilmeyi hayal etmektir ve bilmemek için artık konuşulmamalıdır.

Kum gözlerimi açmama izin versin veya vermesin konuştum:

Kaçmaktan başka bir işe yaramayan sözcükler, kaçmaktan vazgeçtiğim an beni kaçışa yöneltmektedirler.

Gözlerimin açık olduğu doğru ama söylenmemeli ve bir hayvan gibi donuk kalınmalıdır.

Konuşmak istedim ve sözler sanki binlerce uykunun ağırlığını tatlılıkla taşıyormuş gibi, sanki görmüyormuş gibi gözlerim kapanıyor.

*Sessizlik, bir sözcük olmayan bir sözcüktür ve soluk, bir nesne olmayan nesnedir.*
Maurice Blanchot
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Son İnsan
1970
İtiraf Edilemeyen Cemaat ve Maurice Blanchot: Hayalimdeki Michel Foucault Michel Foucault: Dışarının Düşüncesi kitaplarının da yazarı Maurice Blanchot tarafından kaleme alınan Son İnsan kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789759971229 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Son İnsan isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Son İnsan kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İtiraf Edilemeyen Cemaat
1997
Son İnsan kitabının da yazarı Maurice Blanchot tarafından kaleme alınan İtiraf Edilemeyen Cemaat kitabı Sosyoloji, Felsefe türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 1997 yılında 9789755391328 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İtiraf Edilemeyen Cemaat isimli kitap 76 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Işık Ergüden çevirmiştir. İtiraf Edilemeyen Cemaat kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Maurice Blanchot: Hayalimdeki Michel Foucault Michel Foucault: Dışarının Düşüncesi
1970
Son İnsan ve İtiraf Edilemeyen Cemaat kitaplarının da yazarı Maurice Blanchot tarafından kaleme alınan Maurice Blanchot: Hayalimdeki Michel Foucault Michel Foucault: Dışarının Düşüncesi kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789759970239 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Maurice Blanchot: Hayalimdeki Michel Foucault Michel Foucault: Dışarının Düşüncesi isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Maurice Blanchot: Hayalimdeki Michel Foucault Michel Foucault: Dışarının Düşüncesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ölüm Hükmü
0
Son İnsan kitabının da yazarı Maurice Blanchot tarafından kaleme alınan Ölüm Hükmü kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789758240067 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm Hükmü isimli kitap 110 sayfadan oluşuyor. Ölüm Hükmü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sonradan / Sonsuz Yineleme
1970
Son İnsan ve İtiraf Edilemeyen Cemaat kitaplarının da yazarı Maurice Blanchot tarafından kaleme alınan Sonradan / Sonsuz Yineleme kitabı Fransız Edebiyatı, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789758240210 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sonradan / Sonsuz Yineleme isimli kitap 92 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Serdar Rıfat Kırkoğlu çevirmiştir. Sonradan / Sonsuz Yineleme kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
10
1 oy
0