up
ara
Mehmet Rauf

Mehmet Rauf

İrem Batur

İrem Batur

@irembatur

Sende bir şey var, öyle bir şey ki hiçbirinde rast gelmiyorum. Öyle bir şey ki işte bütün endişelerim senin yanında yok oluyor. Ruhuma bir şifa, bir rahatlık geliyor! Dudaklarını gözlerime dokunduğun zaman bütün canımın koşa koşa gelip toplandığını, orada sana ulaşmaktan mutlu olarak kaldığını hissediyorum. Hele şimdi bana öyle geliyor ki, ben dünyada senden başka hangi kadını alsaydım, hiçbirisiyle senin gibi olamayacaktım; senin gibi böyle samimi, ruhuma kadar, böyle canıma kadar samimi...
ataç ikon Eylül
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Özge Teacher

Özge Teacher

@ozgestudy

"Ah fakat ölüm olmasaydı dünya ne müthiş bir cehennemi olurdu."
ataç ikon Eylül
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Özge Teacher

Özge Teacher

@ozgestudy

"Malum ya, eylül hüzün ve matem ayıdır."
ataç ikon Eylül
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Özge Teacher

Özge Teacher

@ozgestudy

"Biraz fedakarlığı göze alınmadıkça hiçbir şey yapmak mümkün değildir."
ataç ikon Eylül
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Fakat şu noktada yanılıyorsun ki, bu büyük devletler kendi memleketlerinde başkadırlar, himaye ettikleri memleketlerde büsbütün başka... Hem o kadar başka ki, hiç tanımazsın...Wilson meselesine gelince; o, bir avanak tuzağı idi.
25
ataç ikon Kurtuluş
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Evet mağlup olduk, fena mütareke yaptık, çok fena şartlar içinde bulunuyoruz.Fakat bu millet birçok badirelerden kurtulup ayağa kalktığı gibi bu sefer de gene kurtulacak ve selamete erişeektir, eminim.
30
ataç ikon Kurtuluş
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Eski bir umut kadar eskidik..” paylaşım fotoğrafı
"Eski bir umut kadar eskidik..”
Böylece, ömrünün en güzel ve en mutlu ve aşka lâyık zamanının aldanarak geçip ziyan olduğunu görüyor,

Hiç olmazsa " biraz mesut oldum” diyememekten duyduğu düş kırıklığı onu yıkıyordu.


*İnsan ruhunun betimlemesinin en güzel cümlesi diyebilirim.

Bazı romanlar da; kişiler, olay örgüsü, karakterler ve teması sizin muhitinizden geçmeyebilir.

Eylül romanı da benim için öyle.

Fakat tasvir edilen insan ruhu olunca, bazı cümlelerin altını çiziyorum.

Resim de; benim nazarımda ruhumun en güzel tasviri, şiiri, manzarası olduğundan paylaşmak elzemdi.
Mehmet Rauf
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
9 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Yonca Tezman

Yonca Tezman

@kitapokumakhuzurverir

Mehmet Rauf paylaşım fotoğrafı
Mehmet Rauf
Ah insanlar, şu insan kalbi… Yüzbin manalı bir muamma… İçinden çıkmak mümkün değil…

Mehmet Rauf
Mehmet Rauf
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Siz bilmezsiniz, size anlatmak da istemem.” paylaşım fotoğrafı
"Siz bilmezsiniz, size anlatmak da istemem.”
Böylece, ömrünün en güzel ve en mutlu ve aşka lâyık zamanının aldanarak geçip ziyan olduğunu görüyor, hiç olmazsa “biraz mesut oldum” diyememekten duyduğu düş kırıklığı onu yıkıyordu.

Mehmet Rauf -
Mehmet Rauf
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Üç Hikaye - Mehmet Rauf
1970
İsyanlar Direnişler Zaferler kitabının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabı Roman (Yerli), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bordo Siyah Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786053540779 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Üç Hikaye - Mehmet Rauf isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İsyanlar Direnişler Zaferler
1970
Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabının da yazarı Üç Hikaye - Mehmet Rauf ve Eylül kitaplarının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan İsyanlar Direnişler Zaferler kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlgi Kültür Sanat Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789944978941 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İsyanlar Direnişler Zaferler isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. İsyanlar Direnişler Zaferler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Eylül
2008
Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Eylül kitabı Roman, Türk Dili ve Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. İlya Yayınevi yayınevinden 2008 yılında 9789756249611 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eylül isimli kitap 318 sayfadan oluşuyor. Kitap En Sıkıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eylül kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Edebi Hatıralar
1970
Üç Hikaye - Mehmet Rauf kitabının da yazarı Üç Hikaye - Mehmet Rauf ve İsyanlar Direnişler Zaferler kitaplarının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Edebi Hatıralar kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kitabevi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789759173746 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Edebi Hatıralar isimli kitap 91 sayfadan oluşuyor. Edebi Hatıralar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Menekşe
1970
Üç Hikaye - Mehmet Rauf ve İsyanlar Direnişler Zaferler kitaplarının da yazarı Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Menekşe kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Palet Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055262068 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Menekşe isimli kitap 67 sayfadan oluşuyor. Menekşe kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
1
1 oy
0