up
ara
Mehmet Ali Bulut

Mehmet Ali Bulut

muhtar

muhtar

@felsefeokur

Bir sözü dinlerken, öncelikle senin ona ihtiyacın olup olmadığına karar ver.
ataç ikon Fardipli SinHa
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
muhtar

muhtar

@felsefeokur

Bu evrenin en değişmez sabitesi 'değişim', en belirgin gerçeği ise 'belirsizlik'tir.
ataç ikon Fardipli SinHa
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Zehra Kurt

Zehra Kurt

@zehrakurt

Baş ve bedenin yapı özelliklerinden hareketle insan ruhunu kavramaya çalışan ilim dalına da Batıda fizyonomi,Doğu'da Firaset,İlm-i Sima
ve İlm-i Kiyafe adları verilmiştir...
Eski Yunanlıların ve Müslümanların elinde gelişen bu ilim de birçok ilim dalı gibi 18.yy. da batıda sistemattik yapısını kazandı.Batıda bu ilmin tutulup benimsenmesinde büyük rol oynayan ünlü fizyonomi uzmanı ve yorumcusu Lavatera 1800 başlarında öldüğü zaman bu ilim de sistemleşme yoluna girmiş bulunuyordu.

Lavatera nın kehanet derecesindeki tespitlerinin Batıda "azizlere rivayetler" gibi anlatıldığı,bir çok kitapta yer alır.Halit Ziya Uşaklıgil'in İlmi Sima adlı küçük eseri Lavatera'nın bu tespitlerini içeren çalışmaları esas alır...
ataç ikon Elfabe
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
'Büteyra

'Büteyra

@huznunlalesidirdunya

Duanın kendisi başlı başına bir yükselmedir. Bir üst boyuta çıkıp yücelmektir. Yaratıcı ile muhatap olmaktır. O'nun sonsuz rahmetine şefkatine sığınmaktır. O'nunla buluşmaktır. Bir dolum, yani şarjdır.
ataç ikon Fardipli SinHa
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
caratash

caratash

@emrahkaratas - Mersin

Her biri belirli şekillerde ve kendisine has bir tarzda dizilmiş bulunan binlerce karbon, hidrojen, oksijen ve azot atomu içeren bu maddelerin en basiti bile son derece kompleks bir yapıya sahiptir. proteinlerin yapısını inceleyenler için bu maddelerin kendiliğinden bir araya gelmiş olmaları, Romalı şair Virgil'in ünlü 'Aeneid' şiirinin etrafa saçılmış harflerden rastgele meydana gelmiş olması kadar ihtimal dışı gözükmektedir.
Alexsander I. Oparin, Origin of Life
ataç ikon Ruhun Deşifresi
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
'Büteyra

'Büteyra

@huznunlalesidirdunya

...Mutlak gerçeği kavramak için, eşikleri aşmak zorundasın. Ama eşikler de sizin için bir nimettir. Rahat yaşamanızı sağlar. Bütün sesleri duyabilsen, bütün görüntüleri görebilsen, buna dayanamazsın. O yüzden de yaratıcı kudret, insanı beş duyuya hapsetti. Bu hapsetme insanın rahatı için.
ataç ikon Fardipli SinHa
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Can Boğazdan Çıkar
1970
Fardipli SinHa kitabının da yazarı Mehmet Ali Bulut tarafından kaleme alınan Can Boğazdan Çıkar kitabı Sağlık, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Hayat Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055365110 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Can Boğazdan Çıkar isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Can Boğazdan Çıkar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Fardipli SinHa
1970
Can Boğazdan Çıkar kitabının da yazarı Mehmet Ali Bulut tarafından kaleme alınan Fardipli SinHa kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilge Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789758364251 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fardipli SinHa isimli kitap 380 sayfadan oluşuyor. Fardipli SinHa kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ahkamsız Hükümler
2009
Can Boğazdan Çıkar kitabının da yazarı Can Boğazdan Çıkar ve Fardipli SinHa kitaplarının da yazarı Mehmet Ali Bulut tarafından kaleme alınan Ahkamsız Hükümler kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Popüler Kitaplar yayınevinden 2009 yılında 9789759019686 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ahkamsız Hükümler isimli kitap 368 sayfadan oluşuyor. Ahkamsız Hükümler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ruhun Deşifresi
0
Can Boğazdan Çıkar kitabının da yazarı Mehmet Ali Bulut tarafından kaleme alınan Ruhun Deşifresi kitabı Sosyoloji, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Popüler Kitaplar yayınevinden 0 yılında 9789759019419 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ruhun Deşifresi isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Ruhun Deşifresi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Derviş ve Sinha
2009
Can Boğazdan Çıkar kitabının da yazarı Can Boğazdan Çıkar ve Fardipli SinHa kitaplarının da yazarı Mehmet Ali Bulut tarafından kaleme alınan Derviş ve Sinha kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilge Yayıncılık yayınevinden 2009 yılında 9789758364947 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Derviş ve Sinha isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Derviş ve Sinha kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0