up
ara
Hasan Durna

Hasan Durna

Hasan Durna

Hasan Durna

@hasandurna

Kim Korkar Panik Ataktan!
"Panik sözcüğü; yıkıcı, bulaşıcı korku ve zorba anlamlarına gelmektedir. Kelimenin kökeni fransızcanın, korkutucu, yıkıcı anlamına gelen ”panique” kelimesine ve o da, kadim yunancada aynı anlama gelen ”panikon” kelimesine dayanır. Kelimenin ilk hali ”Panikos” dur (Pan + ikos = Pan + cıl, Pan + gillerden)."

Sayfa 1
ataç ikon Kim Korkar Panik Ataktan!
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Hasan Durna

Hasan Durna

@hasandurna

"Panik atak ile kendi kendime başa çıkabilir miyim?

Evet. Bu kitabın yazılma amacı tabi ki kişinin kendi kendine sorunlarla baş edebilme seviyesini yükseltmektir. Panik atak sadece psikoterapi veya sadece ilaç yardımı ile büyük oranda kontrol edilebilmektedir. Kişinin kendi kendine yaptığı alıştırmalar ve kendi çabası ile de belirli düzeyde panik atak kontrolü sağlaması da gözlemlenen bir yoldur. Tabi ki vakanın ağırlığı, kişinin motivasyonu, çevresinden aldığı destek ve yardım düzeyi gibi nedenler kişinin başarı seviyesini olumlu veya olumsuz etkiler. "

Sayfa 101. Soru ve cevaplar bölümünden...
ataç ikon Kim Korkar Panik Ataktan!
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Kim Korkar Panik Ataktan!
2016
Sosyal Fobi - Kim Korkar Sosyal Fobiden! kitabının da yazarı Hasan Durna tarafından kaleme alınan Kim Korkar Panik Ataktan! kitabı Psikoloji, Panik Atak türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegem Akademi Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786053186502 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kim Korkar Panik Ataktan! isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Kitap Kitaplığınızda Mutlaka Bulunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kim Korkar Panik Ataktan! kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sosyal Fobi - Kim Korkar Sosyal Fobiden!
2018
Kim Korkar Panik Ataktan! kitabının da yazarı Hasan Durna tarafından kaleme alınan Sosyal Fobi - Kim Korkar Sosyal Fobiden! kitabı Psikiyatri , Psikoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegem Akademi Yayıncılık yayınevinden 2018 yılında 9786052411612 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sosyal Fobi - Kim Korkar Sosyal Fobiden! isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Sosyal Fobi - Kim Korkar Sosyal Fobiden! kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0