up
ara
Murat Gülsoy

Murat Gülsoy

Taner Tözün

Taner Tözün

@tanertozun

Yazarlar ve Sevdikleri Kitaplar 2 - Murat Gülsoy

"Murat Gülsoy Türkiye'nin en üretken yazarlarından biri. Şu ana kadar tam 18 kitap yazdı; romanlar, öykü kitapları, yaratıcı yazarlık üzerine incelemeler.. Kitaplarının her biri de enerji dolu, sürekli sınırlarını zorlayan bir aklın eserleri. Yazmanın yanında Açık Radyo'da programlar sundu, TRT'de edebiyat-sinema uyarlamaları hazırladı, arkadaşlarıyla beraber Hayalet Gemi dergisini çıkardı, aynı zamanda öğretim görevlisi olduğu Boğaziçi Üniversitesi'nin gidenlerin asla unutamadığı yaratıcı yazarlık dersleri veriyor. Aynı zamanda üniversitenin yayınevinin yayın yönetmeni ve yeni kurulan Nazım Hikmet Kültür Merkezinin koordinatörü. BookSerf olarak Murat Gülsoy'la kendi yazdığı kitaplar dışında nelerle uğraştığını ve en etkilendiği 5 kitabı konuştuk."

https://www.youtube.com/watch?v=_xuPtwcMlUc
Murat Gülsoy
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Oğuz Kılıçaslan

Oğuz Kılıçaslan

@oguzkilicaslan

“Hülya ağır ağır bir sigara daha sarmaya başladı. Suskunluğu geçmişe yolculuk yapan insanların kederiyle yüklüydü. Ben de kendi geçmişime yuvarlandım. Yalnız başıma Site Sineması’na gittiğim acıklı ergenlik günlerimden Hülya’ya söz etmeyecektim tabii. Seans başlamadan çok önce salona girer, o cılız ışığın altında cebimde taşıdığım bir Stephen King romanına gömerdim başımı. Olur da salonda okuldan birileri varsa göz göze gelmek zorunda kalmazdım böylelikle. Işıklar sönünce rahat bir nefes alır, sinemanın yalnız insanlar için eşşiz bir icat olduğunu düşünürdüm. Sevgilileriyle, arkadaşlarıyla ya da aileleriyle filmi izlemeye gelmiş mutlu insanları aklımdan çıkarmaya çalışırdım. Karanlığın içinde hepimiz eşitlenirdik. Daha birkaç dakika öncesine kadar ölü bir koyunun gözleri gibi donuk bir beyazlıktan ibaret olan sinema perdesi şimdi hayattan daha canlı, daha güzel, daha heyecanlı bir dünyanın devasa penceresine dönüşürdü. Ben de bu mucizenin içinde kaybolurdum. Bizim gibilerin geçmişinde Büyükada’da bahçeli bir ev yok Hülyacığım, ancak sinema filmleri var demek geldi içimden, sustum. Kimi zaman gerçeği söylemek insanı küçültüyor. Hatta kim olduğunu, ne olduğunu hiç bilmemek belki daha iyi. Kavrayış arttıkça acı da artıyor.”
ataç ikon Öyle Güzel Bir Yer ki
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"Gün yavaştan ağarıyor. Aynada yüzümü göremiyorum. Günün en gerçekdışı saatleri bunlar. Her şey olduğundan farklı biçimlere girebiliyor. Sabah bir şaşkınlık değilse nedir? Kısa sürüyor bu aydınlanma anları tabii. Bilirsin işte, insan hemen alışıyor dünyaya."
ataç ikon Baba Oğul ve Kutsal Roman
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"Bir yandan yaşıyorsunuz, bir yandan da bunları bir süre sonra yazacağınızı düşünerek ayrıntıları aklınızda tutmaya çalışıyorsunuz. Dolayısıyla yaşanan zaman insanın bilincinde yarılıyor. Bu tabii, yaşanan anın esasını zedeliyor, özünde her ne varsa ona zarar veriyor."
ataç ikon Baba Oğul ve Kutsal Roman
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"İyi edebiyat insanda deja vu duygusu uyandırıyor galiba."
ataç ikon Baba Oğul ve Kutsal Roman
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"İnsanın karakteri böyle zamanlarda belli olmaz mıydı? Zor bir durumda, bir gerilim anında..."
ataç ikon Baba Oğul ve Kutsal Roman
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

Yüksek tavanlar insanı doğrudan çocukluğuna götürüyor olmalıydı. İnsanın yerden bitme olduğu dönemlerdeki algısını çağrıştıran bir tarafı vardı bunun."
ataç ikon Baba Oğul ve Kutsal Roman
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
İstanbul'da Bir Merhamet Haftası
1970
602. Gece kitabının da yazarı Murat Gülsoy tarafından kaleme alınan İstanbul'da Bir Merhamet Haftası kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750707728 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İstanbul'da Bir Merhamet Haftası isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor. İstanbul'da Bir Merhamet Haftası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
602. Gece
1970
İstanbul'da Bir Merhamet Haftası kitabının da yazarı İstanbul'da Bir Merhamet Haftası ve Tanrı Beni Görüyor mu? kitaplarının da yazarı Murat Gülsoy tarafından kaleme alınan 602. Gece kitabı Araştırma - İnceleme, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750710896 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 602. Gece isimli kitap 204 sayfadan oluşuyor. 602. Gece kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Tanrı Beni Görüyor mu?
1970
İstanbul'da Bir Merhamet Haftası kitabının da yazarı Murat Gülsoy tarafından kaleme alınan Tanrı Beni Görüyor mu? kitabı Öykü (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750712371 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrı Beni Görüyor mu? isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Tanrı Beni Görüyor mu? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bu Filmin Kötü Adamı Benim
1970
İstanbul'da Bir Merhamet Haftası kitabının da yazarı Murat Gülsoy tarafından kaleme alınan Bu Filmin Kötü Adamı Benim kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789750703607 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bu Filmin Kötü Adamı Benim isimli kitap 284 sayfadan oluşuyor. Kitap Başucu Kitaplarım listesinde de yeralmaktadır. Bu Filmin Kötü Adamı Benim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Öyle Güzel Bir Yer ki
0
İstanbul'da Bir Merhamet Haftası kitabının da yazarı Murat Gülsoy tarafından kaleme alınan Öyle Güzel Bir Yer ki kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 0 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Öyle Güzel Bir Yer ki isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Öyle Güzel Bir Yer ki kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0