up
ara
Allen Ginsberg

Allen Ginsberg

Sezai

Sezai

@siiradam

Dünyanın ağırlığı
aşktır.
Yalnızlığın yükü
altında,
Hoşnutsuzluğun yükü
altında,
o ağırlık
taşıdımız o ağırlık
aşktır.
Kim öyle değil diyebilir?
Düşlerde
o ağrılık sürtünür
bedene,
düşüncelerde
bir mucize
yaratır,
hayalinde
kıvranır
insan olup
doğuncaya dek-
saydamlıkla yanıp tutuşan
yüreğinden bakınır-
çünkü yaşamın yükü
aşktır,
ama biz taşırız onu
yorgun argın,
dinlenmek zorundayız
artık
aşkın kucağında,
dinlenmeliyiz
kolları arasında aşkın.
Dinlenmek olmaz
aşk olmadan;
uyku yoktur
görülmezse
aşk rüyaları-
çıldırsan da, üşüsen de
kafandan çıkmasa da
meleklerle makineler,
son dilek
aşktır
-acı olamaz o,
inkar edemez
kendini tutamaz
inkar edilirse:
Öyle ağırdır ki yükü.
-vermek zorundadır
çünkü düşünceler gibi
geri çevrilemez de
verilir
yalnızlıkta
ölçüsüzlüğünün
mükemmelliğinde.
Sımsıcak gövdeler
birlikte ışıldılar
karanlığın içinde,
el uzanır
bedenin
tam ortasına,
ten ürperir
mutlulukla
ve can sevinçle belirir
göze-
evet, evet
işte buydu
beni istediğim,
hep isterdim bunu,
hep istedim bunu,
dönmek istedim
içinde doğduğum
bedene.
ataç ikon Uluma - Howl
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Esra Bayık

Esra Bayık

@filkadarhakli

Kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal! kutsal!.

Dünya kutsal!
Ruh kutsal!
Ten kutsal!
Burun kutsal!
Dil kutsal,
Sik kutsal,
El kutsal
Göt kutsal!

Her şey kutsal! herkes kutsal! her yer kutsal!
ataç ikon Uluma - Howl
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Esra Bayık

Esra Bayık

@filkadarhakli

...Saatlerini çatılardan fırlatarak zaman dışı sonsuzluğu seçenler & sonraki on yıl boyunca her gün çalar saat sesiyle uyananlar...
ataç ikon Uluma - Howl
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Gamze Züleyha Üredi

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

Yazarın hatırladığı bir anekdota göre, dostu Walter Adams, şair Louis Adams’ın Kolombiya civarındaki yüksek kattaki dairesini ziyaret eder, 1946,
L.S.: Saatin var mı?
W.A.: Evet.
L.S.: Bana verir misin?
W.A.: İşte.
L.S. (saati pencereden atarak): Zamana ihtiyacımız yok, şimdiden sonsuzluğun içindeyiz.
ataç ikon Uluma - Howl
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Gamze Züleyha Üredi

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

Vizyonlar! kehanetler! halüsinasyonlar! mucizeler! esrimeler! Amerikan nehrinde batıp gitti!
Düşler! tapınmalar! aydınlanmalar! dinler! bir gemi yükü duygu zırvası!
ataç ikon Uluma - Howl
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Gamze Züleyha Üredi

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

Allen: şair ve Yahudi sosyalisti bir babanın, aşırı komünist ve ruh hastası anneden döllediği genetik manyak.
ataç ikon Uluma - Howl
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum

@

 paylaşım fotoğrafı
Allen Ginsberg
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Beyhude (@mamafih)
Bunu görmemişim:) https://youtu.be/RtdHKyGN4v8
31.01.18 beğen cevap
Meursault Samsa (@meursaultsamsa)
Götünden nesne uydurup ilişkilendiren editörbu işte senden daha iyiyim benim neyineyle eşleştirecegime karışma sen
25.04.18 beğen cevap
Uluma ve Öteki Şiirler
1970
Toplu Halüsinasyon kitabının da yazarı Toplu Halüsinasyon ve Uluma - Howl kitaplarının da yazarı Allen Ginsberg tarafından kaleme alınan Uluma ve Öteki Şiirler kitabı Beat Kuşağı, Şiir (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786055150075 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uluma ve Öteki Şiirler isimli kitap 88 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Melis Oflas çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uluma ve Öteki Şiirler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Toplu Halüsinasyon
1970
Uluma ve Öteki Şiirler ve Uluma - Howl kitaplarının da yazarı Allen Ginsberg tarafından kaleme alınan Toplu Halüsinasyon kitabı Roman, Aile Hayatı, Aile İlişkileri türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sel Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789755706191 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Toplu Halüsinasyon isimli kitap 400 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Süha Sertabiboğlu çevirmiştir. Toplu Halüsinasyon kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Uluma - Howl
2011
Uluma ve Öteki Şiirler kitabının da yazarı Allen Ginsberg tarafından kaleme alınan Uluma - Howl kitabı Şiir (Çeviri) , Beat Kuşağı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786055532536 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uluma - Howl isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Melis Oflas çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Uluma - Howl kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yage Mektupları
2014
Uluma ve Öteki Şiirler kitabının da yazarı Uluma ve Öteki Şiirler ve Toplu Halüsinasyon kitaplarının da yazarı Allen Ginsberg tarafından kaleme alınan Yage Mektupları kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9786055150686 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yage Mektupları isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yage Mektupları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kaddish
2015
Uluma ve Öteki Şiirler ve Toplu Halüsinasyon kitaplarının da yazarı Allen Ginsberg tarafından kaleme alınan Kaddish kitabı Şiir (Çeviri) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altıkırkbeş Yayınları yayınevinden 2015 yılında 9786055150945 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kaddish isimli kitap 120 sayfadan oluşuyor. Kaddish kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Berkeley in The Sixties
1990
Başrollünde oyuncu Allen Ginsberg yer aldığı, yönetmenliğini Mark Kitchell üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Berkeley in The Sixties isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Benim Kuşağım
2000
Başrollünde oyuncu Allen Ginsberg yer aldığı, yönetmenliğini Barbara Kopple üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Benim Kuşağım isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Eve Dönüş Yok
2006
Başrollünde oyuncu Allen Ginsberg yer aldığı, yönetmenliğini Martin Scorsese üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Eve Dönüş Yok isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Corso: The Last Beat
2009
Başrollünde oyuncu Allen Ginsberg yer aldığı, yönetmenliğini Gustave Reininger üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Corso: The Last Beat isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Ciao Manhattan
1972
Başrollünde oyuncu Allen Ginsberg yer aldığı, yönetmenliğini John Palmer üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Ciao Manhattan isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0