up
ara
Mustafa Kutlu

Mustafa Kutlu

Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Mustafa Kutlu, Anadolu insanını oldukça güzel gözlemlemiş. Bu yüzden yazarın hikaye ve romanlarında, insanları ve olayları kendine has akıcı üslubuyla gerçeğe oldukça uygun bir şekilde anlattığı görülüyor. Bu da bence yazarın O'nu ön plana çıkaran en önemli özelliği...
Mustafa Kutlu
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Reyhan Kurt

Reyhan Kurt

@reyhankurt

Samimi, sevecen, ibretlik ve sıcak öykülerin üstadı.
Mustafa Kutlu
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

insanoğlu da diğer canlılar gibi öncelikle güvenlik arar. Kendisini. güvende hissetmedigi sürece hep bir. tedirginlik, bir endişe, hatta korku içindedir m Bu sebeple kabiliyetini sergileyemez, sevgisini belli edemez, ölçme ve değerlendirme yapamaz, dengede duramaz...
ataç ikon Nur
kitaba 5 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Ancak hayat dediğin nedir ki?Anlaşılmaz bir sır.Kurduğumuz düzen hep öyle sürüp gidecek sanırız.Birden ip kopar,ışık söner, herşey darmadağın olur...
ataç ikon Uzun Hikaye
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
7 beğen · 0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Günümüz dünyasında "para her şeydir" deniyor, bu sebeple dünyanın burnu boktan çıkmıyor:)
ataç ikon Tufandan Önce
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

bir şey yap güzel olsun... huzura vesile olsun, rikkate yol açsın, şevk versin, hakikate işaret etsin. 

bir şey yap, doğru olsun... insanları yalanın ve yanlışın bataklığına düşmekten korusun. rüzgâra ve akıntıya kapılmasın; kırılsın lakin eğilip bükülmesin.

bir şey yap iyi olsun... hizmetten, hürmetten, merhametten müteşekkil olsun. kalpleri yumuşatsın; garibin, yolcunun, zayıfın derdine derman olsun.
ataç ikon Hüzün ve Tesadüf
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Birşey yap doğru olsun.İnsanları yalanın ve yanlışın bataklığına düşmekten korusun.Rüzgara ve akıntıya kapılmasın;kırılsın lakin eğilip bükülmesin...
ataç ikon Hüzün ve Tesadüf
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Ne lazımdır sana gezmek
semerkantı Bubarayi
Sana lazım olan kısmet
Bulur ârâyı ârâyı
ataç ikon İyiler Ölmez
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 3 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Buhara olmasın Batuu!
27.12.18 beğen 1 cevap
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

İbrahim Tenekeci’nin  Zor tutuyorum kendimi dökülmemek için  dediği saatlerdeyiz.. paylaşım fotoğrafı
"İbrahim Tenekeci’nin "Zor tutuyorum kendimi dökülmemek için " dediği saatlerdeyiz.."
Melâl içindesin, yoksul olduğunu düşünüyorsun.

Ne ki senden alınmıştır o senin hayrınadır.

*Hayrımıza olan yoksulluklara eyvallah diyelim. Allah, en büyük kederi tarif ediyor.

"Benim yerime konulan her sevgi, sahibine dert açar."
Mustafa Kutlu
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Mânalı Hayat paylaşım fotoğrafı
Mânalı Hayat
Hayat bütün parıltısı, şaşaası, zevki, hızı, hazzı ile geçse bile sonunda sası bir sıkıntı bırakır.

Sebebi meçhul bir boşluk ki çaresi yoktur.

Her nerede olursak olalım, hangi işi tutarsak tutalım bu boşluğu ancak manalı bir hayat doldurabilir.

Mana aramayan, maddeyle beslenenlere şifa dilemekten başka yapacak bir şey yok.

*Mananın içinde farkına varmak yaşamanın, bütün kasvetlerin sökülüp atıldığı, hazlı bir yaşama gücünü kazanmak dileğiyle, herkesin manası güzel olsun inşallah...*
Mustafa Kutlu
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

 Eh, dünya dediğin keyif ehlinin ebedî işret bahçesi değil ...' paylaşım fotoğrafı
" Eh, dünya dediğin keyif ehlinin ebedî işret bahçesi değil ...'
Geçmiş.

O bir yük treni değil mi..?

Bir gül mevsimi, bir leylek.

Bırakın gitsin.

Tası tarağı toplayıp gitsin.
Mustafa Kutlu
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Adil Üstün

Adil Üstün

@adilustun

Ne ki nefsine ağır geliyor,onu yap.Kaldırdığın ağırlık miktarınca sana ferah erecektir.Kederle dolusun.Merak ve endişe içindesin.Demek ki hakikati göremiyorsun.Karamsarlığın kaynağı ışıktan uzak durmaktır.
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Hüzün ve Tesadüf
2014
Yokuşa Akan Sular kitabının da yazarı Mustafa Kutlu tarafından kaleme alınan Hüzün ve Tesadüf kitabı Hikaye, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789759953720 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hüzün ve Tesadüf isimli kitap 90 sayfadan oluşuyor. Hüzün ve Tesadüf kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yokuşa Akan Sular
1998
Hüzün ve Tesadüf kitabının da yazarı Mustafa Kutlu tarafından kaleme alınan Yokuşa Akan Sular kitabı Öykü (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 1998 yılında 9789759951597 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yokuşa Akan Sular isimli kitap 87 sayfadan oluşuyor. Yokuşa Akan Sular kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Anadolu Yakası
2012
Hüzün ve Tesadüf kitabının da yazarı Mustafa Kutlu tarafından kaleme alınan Anadolu Yakası kitabı Hikaye, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9789759952990 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Anadolu Yakası isimli kitap 207 sayfadan oluşuyor. Anadolu Yakası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Chef
2013
Hüzün ve Tesadüf kitabının da yazarı Mustafa Kutlu tarafından kaleme alınan Chef kitabı Hikaye, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789759954536 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Chef isimli kitap 214 sayfadan oluşuyor. Chef kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Huzursuz Bacak
1970
Hüzün ve Tesadüf kitabının da yazarı Mustafa Kutlu tarafından kaleme alınan Huzursuz Bacak kitabı Öykü, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789759951399 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Huzursuz Bacak isimli kitap 164 sayfadan oluşuyor. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Huzursuz Bacak kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Terzi Baba
1985
Başrollünde oyuncu Ayton Sert yer aldığı, yönetmenliğini Kamil Renklidere üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Terzi Baba isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Isız Kule
0
Başrollünde oyuncu Savaş yer aldığı, yönetmenliğini Bülent üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Isız Kule isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Uzun Hikaye
2012
Balkan göçmeni olan Ali dedesi büyütür. Mert ve eşitlik yanlısı bir karaktere sahip olan Ali, aşık olduğu kadını ailesi ona vermeyince kaçırır. Geçimini muhasebecilik ile kazanmaktadır. Yasamakta olduğu kasabada eşitlik istediği için kovulur Sosyalist lakabına sahip olan Ali. Hikaye 1940'lı yıllar ile 1970'li yıllar aradında geçmektedir.
Sence kaç puan almalı?
10
1 oy
0