up
ara
Okay Tiryakioğlu

Okay Tiryakioğlu

HY

HY

@hilalyavuz23 - Aksaray

Müthiş bir tarih kitabı yazarı, benim tarih kitaplarını sevmemi sağlayan yazar. Mutlaka mutlaka mutlaka okumalısınız.
Okay Tiryakioğlu
ünlüye puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Emine ÖZDEMİR

Emine ÖZDEMİR

@emineozdemir61 - Antalya

Unutmayın ki yiğitliğin göstergesi sebattır...
ataç ikon Ulak - Çelik Hilal' in Gölgesinde
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Senem

Senem

@kitapvekahve - Ankara

4. Murat - Gürz ve Zafer
Atası Yavuz ve Fatih gibi olmak isteyen ve tarihine adını ''Bağdat Fatihi'' olarak yazdıran bir çocuk. Çocuk diyorum çünkü 11 yaşında Osmanlı Devleti'nin yükünü belkide en karışık bir zamanda yüklenmiş ... Kitabı okurken bazen çok gaddar olmuş desem de yaşadıkları ve fedakarlıkları tüm gaddarlıkları unutturdu bana. Bazı kısa hisseleri güldürdüğü gibi bazıları da duygulandırdı.

Çok zor tarihi roman okuyan biri olarak Okay Tirkakioğlu'nun okuduğum ve beğendiğim 2. eseri. Tek eksi yönü bilmediğim birçok kelime olmasına rağmen altında anlamlarının yazılmamış olması.
ataç ikon 4. Murat - Gürz ve Zafer
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Allah aşkına söyleyin bana! Bu işin bir sırrı var mı?
Yüzleştiğimiz tüm bu yıkımlara tahammülün sırrı nedir gerçekte?
ataç ikon Devlerin Savaşı / Yıldırım - Timur
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
ayrıksı

ayrıksı

@ayriksi

"Bir filiz nasıl tohumdan doğarsa bir ananın mutluluğu da halkın mutluluğundan doğar. Halkın hayatından uzak kalan bir ananın hayatı yoktur."
Cengiz Aytmatov (Toprak Ana)
ataç ikon Abdülhamid
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
ayrıksı

ayrıksı

@ayriksi

"Her gün yeni bir şey öğreniyoruz Hünkâr'la ilgili." dedim. "Ama bu kadar müphem kalması yine kendi suçu. İnsan bu kadar gizler mi kendini, bu kadar soyutlar mı? Böyle yaparak düşmanlarının eline koz verdiğini biliyor, ancak yine de sahip olduğu büyük iradeye rağmen; yaşam tarzını değiştirecek kudreti kendinde bulamıyor. "
"Buna ne derler biliyor musun delikanlı?" diye sordu Süreyya Bey. Gözleri yine yaşarmıştı.
"Ne derler?"
"Yalnızlık, derler evlat," dedi, "yalnızlık."
ataç ikon Abdülhamid
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
15 beğen · 0 yorum
ayrıksı

ayrıksı

@ayriksi

Uygar dünya, kendi bünyesinde oluşturduğu o sahte cennetten, bir akbabanın kan bürümüş doymak bilmez gözleriyle bakar âleme. Nerede devrilmek üzere olan bir mağdur görse, tepesine binmek için müsait anı kollar. Bize merhametlerinden dolayı mı 'Hasta Adam' diyorlar sanırsınız? Parçalanmaya hazır bir av hükmünde olduğumuz ve ağızlarını sulandırdığımız için şimdi bu danışıklı yakınlıkları.
ataç ikon Abdülhamid
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize - Balıkesir

Nabzını boşlukta sayan bir gece… paylaşım fotoğrafı
"Nabzını boşlukta sayan bir gece…"
Gönül denizinde saklı olan ne bilsin diğer sahilleri.

Denizin derinliklerindeki inciyi yine deniz bilir derler…
Okay Tiryakioğlu
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
KÜRŞAD GARİPOĞLU

KÜRŞAD GARİPOĞLU

@kursadgrpgl - Erzincan

Cengizhan paylaşım fotoğrafı
Cengizhan
"Hep derim, 'Arkasındaki düşmanı hisseden, önündeki düşmanla savaşamaz.' Bilirsiniz ve anlayın artık beni, yalnızca kazanmak yetmez bana. Diğerlerinin hepsi kaybetmeli. ..."
Okay Tiryakioğlu
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
KÜRŞAD GARİPOĞLU

KÜRŞAD GARİPOĞLU

@kursadgrpgl - Erzincan

Memlekete Yolculuk paylaşım fotoğrafı
Memlekete Yolculuk
Bir tehlike karşısında cesur da korkak da başlangıçta aynı şeyleri hissederler. Aralarındaki tek fark, davranışlarıdır. Cesur, korkusuna tepki olarak ileri adım atar; korkak ise önce kendine yenilerek geri döner.
Okay Tiryakioğlu
ünlüye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Abdülhamid
1970
Bin Yılların Gecesi kitabının da yazarı Okay Tiryakioğlu tarafından kaleme alınan Abdülhamid kitabı Tarihi Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786051145242 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Abdülhamid isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Abdülhamid kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Bin Yılların Gecesi
1970
Abdülhamid ve Kanuni - Kılıcın Yapamadığını Adalet Yapar kitaplarının da yazarı Okay Tiryakioğlu tarafından kaleme alınan Bin Yılların Gecesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Beyan Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9754733554 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bin Yılların Gecesi isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Bin Yılların Gecesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Kanuni - Kılıcın Yapamadığını Adalet Yapar
0
Abdülhamid kitabının da yazarı Okay Tiryakioğlu tarafından kaleme alınan Kanuni - Kılıcın Yapamadığını Adalet Yapar kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786051141787 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kanuni - Kılıcın Yapamadığını Adalet Yapar isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Kanuni - Kılıcın Yapamadığını Adalet Yapar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süleyman Han
0
Abdülhamid kitabının da yazarı Okay Tiryakioğlu tarafından kaleme alınan Süleyman Han kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786050801248 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Süleyman Han isimli kitap 304 sayfadan oluşuyor. Süleyman Han kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4. Murat - Gürz ve Zafer
0
Abdülhamid kitabının da yazarı Okay Tiryakioğlu tarafından kaleme alınan 4. Murat - Gürz ve Zafer kitabı Tarihi Roman, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786051143071 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 4. Murat - Gürz ve Zafer isimli kitap 350 sayfadan oluşuyor. 4. Murat - Gürz ve Zafer kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0