up
ara
‹ Orhan Pamuk

Orhan Pamuk Kitapları

7.5
7.3
8.0
Kitap, Nakkaşlar arasında işlenen bir cinayetin aydınlatılması ile ilgilidir. Eski sanatlarımız ve tarihimizle yoğrulmuş ve yazarın en çok satan kitabı ünvanını kazanmış bir kitaptır.
7.2
7.8
8.1
Kafamda Bir Tuhaflık, bir yandan hiç görmediği sevgilisine mektuplar yazarken bir yandan İstanbul'da çeşitli işlerde çalışarak yaşamını sürdürmeye çalışan, çevresinde olan değişimlere tanıklık eden sıradan bir vatandaş olan Mevlüt'ün hikayesini anlatmaktadır.
7.7
Kar 2002
8.4
Avukat Galip, karısı Rüya tarafından terk edilir. Amcasının oğlu, aynı zamanda karısının üvey kardeşi olan köşeyazarı Celal de kayıptır. Galip, ikisinin birlikte gitmiş olabileceklerini düşünür ve nerede olduklarını bulabilmek için Celal'in yerine geçerek onun gibi yaşamaya, onun gibi düşünmeye başlar. Bir yandan da Celal'in yazdığı köşeyazılarında ipuçları arar.
7.5
16 yaşında genç bir kuyucu çırağının o yaşta aşık olduğu kendisinden çok olgun bir kadınla yaşadığı ilişki, gencin büyüyüp zengin oluşu ve gençliğinde yaşadığı ilişkiden doğan çocuğu ile yıllar sonra karşılaşıp yaşadıkları anlatılıyor.
7.9
Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un çok satan romanı Masumiyet Müzesi, sevdiği kıza ait olan her şeyi müze haline getirmek için uğraşan bir adamın hikayesini anlatan aşk romanıdır.
0.0
8.3
8.0
7.9
8.1