up
ara
Roger Garaudy

Roger Garaudy

Beyzade

Beyzade

@koraycem

“Kahrolsun Amerika!..”
“Kahrolsun Amerikan emperyalizmi!..”
“Kahrolsun Amerikan faşizmi!..”
Oysa ne Amerika kahroldu…
Ne onun emperyalizmi...
Ne de faşizmi!

***

Kim kahredecekti Amerika’yı?
onun emperyalizmini...
faşizmini…
Walter Benjamin, “Her faşizmin arkasında başarısız bir sosyalist hareket vardır.” demiş 1900’lü yılların ilk yarısında.
Sosyalist hareketler tarihsel misyonunu yitirmiş gibi…
ne adı var…
ne söylemi…
ne de iddiası… 
ataç ikon Amerikan Efsanesi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Beyaz Melek

Beyaz Melek

@beyazmelek

Batı'yı Ortaçağ karanlığından,barbarliktan, cahillikten ve canlı cenazelikten dün İslâm kurtarmıştı! Bugün de gerekli gereksiz, yararlı yararsız ve hatta zararlı her bir şeyi imal eden ve insanlara bunları reklamlarla vazgeçilmez ihtiyaçlarmış gibi sunan, körü körüne üretip körü körüne tüketen ve tükettiren Batı'yı bu korkunç sapmadan yine İslâm kurtaracaktır!
Ya İslâm' ın eşsiz bilgeliği, kültürü ve medeniyetiyle tanışıp onun kurtarıcı insanlık değerlerini paylaşacağız ya da yakın zamanda yok olacak ve Batı toplumlarıyla birlikte bütün dünyayı da intihara sürükleyeceğiz.
Bundan böyle, bütün dirilişlerin müjdecisi, İslâm'in destanidir. Çünkü Islam'ın destanı, insanlık destanının muhteşem bir anıtıdır.
ataç ikon Geleceğimizde İslam Var
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

İslami yeniden doğuş, Batıyı ve geçmişi taklitten kaçınmakla mümkündür…İslamın geleceği, Batının geçmişi değildir…Batıyı taklit konusunda en kötü şey, Türkiye’de Ziya Gökalp‘in yaptığı gibi, modernleşme ile Batılılaşmayı birbirine karıştırmaktır.
ataç ikon 20. Yüzyıl Biyografisi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Tüm Batılı diyaloglardan uygarlıklar arası diyaloğa geçmek gerekir.
ataç ikon 20. Yüzyıl Biyografisi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

1968’e kadar herşey normaldir. Sistem iyi gitmektedir. İşsiz yok enflasyon azdır. Buna rağmen iki ay boyunca tarihimizin en büyük patlaması gerçekleşir ve milyonlarca çalışan grevdedir ve bütün üniversiteler kaynamaktadır. Karışıklık içinde yeni bir bilinç doğuyordu. İnsanın ezilişi ve yabancılaşması konusunda sistemin başarıları ve başarısızlarından çok, sistem daha tehlikelidir. Bu kökten değişimi, parti (Fransız komünist partisi) inkar ederek orada anarşist olaylardan başka birşey görmez.
ataç ikon 20. Yüzyıl Biyografisi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

"Aşkın bir gerçeklik bulmak sözkonusudur. Fakat bu tanrı değil dünyadır” diyen Sartre‘la beraber Heidegger ve Husserl, katıksız içkin (immanent) olandan bir aşkınlık (trancendent) elde etmeye çalıştılarsa da bunu başaramamışlardır. Çünkü bu, insanın gölgesinin üzerinden atlamaya çalışmaktır.
ataç ikon 20. Yüzyıl Biyografisi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Şahitlerim
1970
Don Kişot - Yaşanmış Şiir kitabının da yazarı Roger Garaudy tarafından kaleme alınan Şahitlerim kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789756186190 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Şahitlerim isimli kitap 219 sayfadan oluşuyor. Şahitlerim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Don Kişot - Yaşanmış Şiir
1970
Şahitlerim kitabının da yazarı Roger Garaudy tarafından kaleme alınan Don Kişot - Yaşanmış Şiir kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789756186688 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Don Kişot - Yaşanmış Şiir isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Don Kişot - Yaşanmış Şiir kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Batı Terörü
1970
Şahitlerim ve Don Kişot - Yaşanmış Şiir kitaplarının da yazarı Roger Garaudy tarafından kaleme alınan Batı Terörü kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pınar Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753522632 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Batı Terörü isimli kitap 391 sayfadan oluşuyor. Batı Terörü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Amerikan Efsanesi
0
Şahitlerim kitabının da yazarı Roger Garaudy tarafından kaleme alınan Amerikan Efsanesi kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789757594512 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Amerikan Efsanesi isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. Amerikan Efsanesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
İslam'ın Vadettikleri
0
Şahitlerim kitabının da yazarı Roger Garaudy tarafından kaleme alınan İslam'ın Vadettikleri kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pınar Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753520720 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İslam'ın Vadettikleri isimli kitap 213 sayfadan oluşuyor. İslam'ın Vadettikleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0