up
ara
Antonio Negri

Antonio Negri

HANIMCI BEYZADE

HANIMCI BEYZADE

@koraycem

Çokluk, farklı grupların belli sorunlar üzerine tepkilerini ortaya koymak üzere eyleme geçtiklerinde birbirleriyle temas kurarak oluşturdukları anlık ve örgütsüz kümelenmelerdir. İçinde farklı yönlere gidebilecek enerjiler vardır, ama tam da insanları “monadik bireyler” halinde kendi içine kapatan bir düzenin karşısında, tekrar kolektif eylemin imkanlarını ortaya çıkarmak üzere insanları birbirleriyle iletişime sokacak ağsal bir yapıdır.
ataç ikon Çokluk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

...İnsan özgür doğmaz, özgür olur. Uyum içinde eyleyen zihinin ve bedeninin, akılda sevgiyi bulduğu bir başkalaşım yoluyla özgür hale gelir. Böylece bengilik, kurucu praksis içinde yaşanır. Ve kurucu praksis bizi bengi kılar...
148
ataç ikon Aykırı Spinoza
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

..." İnsanlar özgür doğsalardı, özgür oldukları müddetçe hiçbir iyi ve kötü kavramı oluşturmazlardı"...
145
ataç ikon Aykırı Spinoza
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

..." Özgür bir insan hiçbir şeyi ölümden daha az düşünmez ve onun bilgeliği yaşam üzerine bir tefekkürdür, ölüm üzerine değil"...
145
ataç ikon Aykırı Spinoza
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

...Spinoza, bize varlığın her daim yeni topraklarını, zeka, etik ve istençle yaratılan toprakların yaban keşfini deneyimleme olanağına sahip olduğunu öğretir. Spinoza’nın çağımızdaki anlamı, yenilenmenin verdiği haz, arzunun yayılması ve altüst etme olarak yaşam: Spinozacılığın çağımızdaki anlamı budur. Devrim bir ön kabuldür; soyut bir proje değil, pratik bir görevdir; seçim değil zorunluluktur. Olmakta olan bir devrimin çağını yaşıyoruz. Niyetimiz bunu gerçekleştirmektir. Devrim, etiği harekete geçiren işarettir...
133
ataç ikon Aykırı Spinoza
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

...Modern, kafayı değiştirmeden takkeyi değiştirir. Tüm yenilenme kapasitelerini tüketerek, aklın ve aşkınsallığın şematizminin kötüye kullanılmış biçimleriyle ikame etmeye çalıştığı, modernliğin çorak, baskıcı ve ütopik Hegelci tehditleini atlatmanın bin bir yolunu icat ederek sürüp gider. Bu durum, tükenmişliğin yavaş yavaş dağılmasına ve yeniden kendi üzerine düşünmesine dek devam eder...
117
ataç ikon Aykırı Spinoza
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
İmparatorluktaki Hareketler Geçişler ve Görünümler
1970
Aykırı Spinoza kitabının da yazarı Aykırı Spinoza ve Duyuru kitaplarının da yazarı Antonio Negri tarafından kaleme alınan İmparatorluktaki Hareketler Geçişler ve Görünümler kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Otonom Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789756056110 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İmparatorluktaki Hareketler Geçişler ve Görünümler isimli kitap 297 sayfadan oluşuyor. İmparatorluktaki Hareketler Geçişler ve Görünümler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Aykırı Spinoza
1970
İmparatorluktaki Hareketler Geçişler ve Görünümler kitabının da yazarı Antonio Negri tarafından kaleme alınan Aykırı Spinoza kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Otonom Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789756056363 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Aykırı Spinoza isimli kitap 163 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nurfer Çelebioğlu çevirmiştir. Aykırı Spinoza kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Duyuru
1970
İmparatorluktaki Hareketler Geçişler ve Görünümler kitabının da yazarı Antonio Negri tarafından kaleme alınan Duyuru kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ayrıntı Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755396873 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Duyuru isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Abdullah Yılmaz çevirmiştir. Duyuru kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Porselen Yapımı
1970
İmparatorluktaki Hareketler Geçişler ve Görünümler kitabının da yazarı İmparatorluktaki Hareketler Geçişler ve Görünümler ve Aykırı Spinoza kitaplarının da yazarı Antonio Negri tarafından kaleme alınan Porselen Yapımı kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. MonoKL yayınevinden 1970 yılında 9786055159047 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Porselen Yapımı isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Porselen Yapımı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sanat ve Çokluk
2013
İmparatorluktaki Hareketler Geçişler ve Görünümler ve Aykırı Spinoza kitaplarının da yazarı Antonio Negri tarafından kaleme alınan Sanat ve Çokluk kitabı Felsefe, Düşünce türünde okuyucusu ile buluşuyor. MonoKL yayınevinden 2013 yılında 9786055159054 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sanat ve Çokluk isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Serkan Sönmez çevirmiştir. Sanat ve Çokluk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0