up
ara
Server Tanilli

Server Tanilli

HerŞyGzlOla ོca ོk

HerŞyGzlOla ོca ོk

@koraycem

Tarih; iktidarların, azınlıkları yeri geldiğinde halk iradesinden korumanın demokratik bir yükümlülük, ahlaki bir sorumluluk olduğuna direnerek de zorbalaştığını yazar. Oysa azınlıkların haklarının ihlal edildiği noktada demokrasi, o azınlıkları halk iradesinden korumanın rejimidir.
Klasik demokrasinin temelinde bu nedenle "çoğunluğun yönetim hakkı"nın yanı başında "azınlığın korunması" yazar.
ataç ikon Devlet ve Demokrasi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
ramazan canayakın

ramazan canayakın

@ramazancanayakin

Çağdaşımız Victor Hugo
Bir Dahinin Portresi
Ama muhakkak dene!!
ataç ikon Çağdaşımız Victor Hugo Bir Dahinin Port...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Selçuk KORKMAZ

Selçuk KORKMAZ

@slckkrkmz

Uygarlık Tarihi
Cumhuriyet Kitapları 33. Baskı, S:418
ataç ikon Uygarlık Tarihi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Orestes

Orestes

@sapareaude

Vaktiyle Karl Marx şöyle demişti:''Filozoflar bugüne değin dünyayı hep yorumladılar,oysa değiştirmek gerek onu.''
ataç ikon Yaratıcı Aklın Sentezi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Orestes

Orestes

@sapareaude

Felsefe,donup kalmayı sevmez.
ataç ikon Yaratıcı Aklın Sentezi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Orestes

Orestes

@sapareaude

Felsefenin özü,bir bilgi edinmekten çok,onu arayıp araştırmaktır.Felsefe dogmatizme,yani kesin ve değişmez formüllere dönüşüp soysuzlaştığında,kendi kendisine ihanet etmiş olur.Felsefe yapmak yola koyulmaktır;felsefede sorular yanıtlardan daha önemlidir ve her yanıt yeni bir soru olup çıkar.
ataç ikon Yaratıcı Aklın Sentezi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar
1970
Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz? kitabının da yazarı Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz? ve Fransız Devrimi'nden Portreler kitaplarının da yazarı Server Tanilli tarafından kaleme alınan Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 1970 yılında 9786054183951 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar isimli kitap 266 sayfadan oluşuyor. Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz?
1970
Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar kitabının da yazarı Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar ve Fransız Devrimi'nden Portreler kitaplarının da yazarı Server Tanilli tarafından kaleme alınan Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz? kitabı Siyaset, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 1970 yılında 9786054183166 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz? isimli kitap 276 sayfadan oluşuyor. Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Fransız Devrimi'nden Portreler
1970
Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar kitabının da yazarı Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar ve Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz? kitaplarının da yazarı Server Tanilli tarafından kaleme alınan Fransız Devrimi'nden Portreler kitabı Biyografi, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adam Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789754185744 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fransız Devrimi'nden Portreler isimli kitap 227 sayfadan oluşuyor. Fransız Devrimi'nden Portreler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yüzyılların Gerçeği ve Mirası 4. Cilt
1970
Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar ve Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz? kitaplarının da yazarı Server Tanilli tarafından kaleme alınan Yüzyılların Gerçeği ve Mirası 4. Cilt kitabı Felsefe, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alkım Kitapçılık Yayıncılık yayınevinden 1970 yılında 9789944148260 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yüzyılların Gerçeği ve Mirası 4. Cilt isimli kitap 514 sayfadan oluşuyor. Yüzyılların Gerçeği ve Mirası 4. Cilt kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Din ve Politika
1970
Ne Olursa Olsun Savaşıyorlar ve Nasıl Bir Demokrasi İstiyoruz? kitaplarının da yazarı Server Tanilli tarafından kaleme alınan Din ve Politika kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 1970 yılında 9789944150651 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Din ve Politika isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor. Din ve Politika kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
9
1 oy
0