up
ara
Stefan Klein

Stefan Klein

Ferda Nihat Köksoy

Ferda Nihat Köksoy

@ferdanihat

-Zamanı belirleyebilen, İKTİDAR sahibidir; zaman ve rastlantı iki büyük despottur (Herder'den).

-Kentliler, köylülere göre 2 katına yakın bir hızla hareket eder, tepki verir

-Goethe'nin ÖMRÜ boyunca yaşayabildikleri (18.yy), bugün 1 YILDA yaşanabilmektedir.

-İnternet, eskilerin sadece savaşlarda yaşayabildikleri heyecanı, SÜREKLİ var edebilecek bir ortamdır.

-Dönemimiz, "ÇOĞUNU ELE-BAZILARINI SEÇ-AZ ZAMAN AYIR-ÇOĞUNA ULAŞ" dönemidir. DİKKAT'in, bilinç gerektiren 2 eyleme bölünemeyeceği (aynı anda bilinç gerektiren 2 eylemin yapılamayacağı) ve HEDEF'e gidilirken dikkatin dağılacağı mesafelere ARA HEDEFLER konulması gerektiği unutulmamalıdır.

-Beden saati tüm hücreler için otomatiktir ve kortizol ve melatonin tarafından etkilenir. İÇ SAAT'imizi tanımamız, zamanı algılama yöntemleri geliştirmemize, en azından bazen yaşamı hızlandırıp-yavaşlatmayı öğrenmemize yardımcı olur. Yıllar, ne kadar renkli yaşanırsa, o kadar UZAR; bunu sağlayan biricik yöntem ise, ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİRMEK ve yenilerini edinmektir.

-Uygar insanın ruhsal sağlığının göstergesi, kendisi için yaptıklarının kalitesinde yatar (muhabbet için muhabbet edebilmek, müzik için müzik dinleyebilmek gibi).

MERAK, KONSANTRASYON ve ZEVK merkezlerinin beynin aynı bölgesinde yer aldığını, merakın konsantrasyon gücünü, konsantrasyonun ise zevki artıracağı akılda tutulmalıdır.
ataç ikon Zaman - Yaşamın Hammaddesi
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Zaman - Yaşamın Hammaddesi
2010
Mutluluğun Formülü kitabının da yazarı Stefan Klein tarafından kaleme alınan Zaman - Yaşamın Hammaddesi kitabı Popüler Bilim, Fizik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Aylak Kitap yayınevinden 2010 yılında 9786055691356 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zaman - Yaşamın Hammaddesi isimli kitap 275 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mustafa Tüzel çevirmiştir. Zaman - Yaşamın Hammaddesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Mutluluğun Formülü
2004
Zaman - Yaşamın Hammaddesi ve Popüler Bilim Seti - 6 Kitap Takım kitaplarının da yazarı Stefan Klein tarafından kaleme alınan Mutluluğun Formülü kitabı Sağlıklı Yaşam, Kişisel Gelişim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arkadaş Yayınları yayınevinden 2004 yılında 9789755093833 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mutluluğun Formülü isimli kitap 312 sayfadan oluşuyor.Kitabı Türkçe'ye Ogün Duman çevirmiştir. Mutluluğun Formülü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Popüler Bilim Seti - 6 Kitap Takım
2014
Kuantum Adam Feynman ve Hiç Yoktan Bir Evren kitaplarının da yazarı Lawrence M. Krauss tarafından kaleme alınan Popüler Bilim Seti - 6 Kitap Takım kitabı Bilim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Aylak Kitap yayınevinden 2014 yılında 2789786004034 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Popüler Bilim Seti - 6 Kitap Takım isimli kitap 1471 sayfadan oluşuyor. Popüler Bilim Seti - 6 Kitap Takım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Sence kaç puan almalı?
0
0 oy
0